دانلود کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای با هم بودن


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای با هم بودن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای با هم بودن

کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای با هم بودن نوشته‌ی میشل پیکمال، 60 حکایت و افسانه‌ی کوتاه از شرق و غرب جهان را برای کودکان و نوجوانان امروزی روایت می‌کند.

داستان‌های کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای با هم بودن (Les philo fables) بر موضوع «زندگی با یکدیگر» تأکید می‌کنند که که به نظر می‌رسد امروزه از این حیث بسیار آسیب‌پذیریم. هم‌چنین گوشه‌گیری‌ در جامعه و خانواده نیز بسیار خطرناک است که می‌تواند به ارتباطات ضربه‌های اساسی وارد کند.

امروزه در مدارس خشونت و بی‌نزاکتی در بین دانش‌آموزان افزایش یافته است. پس وظیفه‌ی ماست که یک جریان فکری درست را به نسل بعدی منتقل کنیم، مانند هر نسلی که پیش از ما چنین کرده‌اند. ما نمی‌توانیم کودکان‌مان را بدون سلاح فکری در مقابل طمع انسان‌هایی قرار دهیم که می‌خواهند از آن‌ها تنها مصرف کننده‌های بدون فکر بسازند. همچنین نمی‌توانیم آن‌ها را به انسان‌هایی واگذار کنیم که به کودکان به چشم سربازهای آتی جنگ‌های فکری خود نگاه می‌کنند. باید به آن‌ها بیاموزیم که در کنار یکدیگر باشند و با همدیگر مشورت کنند و آن‌ها را درباره‌ی همگانی بودن مشکلات انسانی آگاه کنیم.

داستان‌های فلسفی برای کودکان:

اشتباه بزرگی است که فلسفه را برای کودکان غیرقابل درک بدانید و از آن تصویری سخت، نافهم و هولناک بسازید. چه شخصی این چهره‌ی ناشایسته و زشت را به فلسفه نسبت داده است؟ هیچ‌چیز بهتر، بانشاط‌تر و حتی جذاب‌تر از فلسفه نیست. مهم‌ترین پند فلسفه شادمانی و حال و هوای خوب است. چهره‌ی غمگین و محزون در فلسفه هیچ پناهگاهی ندارد.

حکایت‌ها و افسانه‌های این کتاب صوتی به سراسر جهان تعلق دارند و می‌توانند نقطه آغاز خوبی برای بحث و گفتگو باشند تا امکان تامل به موضوعات عمیق‌تر، دورتر و بزرگتر را فراهم آورند. میشل پیکمال (Michel Piquemal) زمانی در مدرسه معلم بوده و به تدریس می‌پرداخته، او این حکایت‌های فلسفی را ارائه کرده تا کودکان و نوجوان با معنای حقیقی فلسفه آشنا شوند.

در قسمتی از کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای با هم بودن می‌شنویم:

این حکایت قدیمی آفریقایی، گویی نگرش نوین زیست بومی دارد. اسراف در مصرف ثروت طبیعی خیلی بی‌معناست. همه سنت‌های آبا و اجدادی ما بر لزوم رعایت زمین، آب، گیاهان، درخت‌ها، جانوران و... تاکید می‌کنند. آیا جوامع امروزی فراموش کرده‌اند اسراف نکنند؟ آیا ما از نتایج بهره‌برداری بی‌حد منابع طبیعی و آنچه به محیط خود تحمیل می‌کنیم، رنج نمی‌بریم؟ برای حفاظت و نجات سیاره‌مان، زمین، چه راهی پیشنهاد می‌کنید؟ آیا هر یک از ما گاهی اوقات در حال اسراف کردن نیستیم؟ شما آمادگی تغییر دادن کدام یک از رفتارهایتان را دارید؟

 ۲ ساعت و ۲۰ دقیقه، ۱۳۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۹ دقیقه
بخش اول
۳۱ دقیقه
بخش دوم
۲۹ دقیقه
بخش سوم
۲۷ دقیقه
بخش چهارم
۲۴ دقیقه
بخش پنجم

راهنمای دانلود کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای با هم بودن

برای دانلود کتاب صوتی حکایت‌های فلسفی برای با هم بودن و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  حکایت‌های فلسفی برای با هم بودن