دانلود کتاب صوتی خانم دالاوی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خانم دالاوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خانم دالاوی

کتاب صوتی خانم دالاوی یکی از مطرح‌ترین آثار ویرجینیا وولف نویسنده‌ی مشهور انگلیسی است که زندگی خانم دالاوی زنی اشرافی را بعد از جنگ جهانی اول روایت می‌کند. رمان خانم دالاوی در سال 2005 از سوی مجله تایم در میان 100 رمان برتر انگلیسی‌ زبان از سال 1923 قرار گرفت.

انسان‌ها در طول زندگی خود پیوسته در حال رفت و آمد بین گذشته، حال و آینده‌اند و همواره در جستجوی زمان بیشتر هستند تا بتوانند وقت بیشتری را صرف کارهای خود کنند. در کتاب خانم دالاوی (Mrs Dalloway) زمان نمودی پررنگ دارد که با استفاده از دو ساعت معروف لندن (ساعت بیگ بن و کلیسای سنت مارگارت) این موضوع شرح داده می‌شود.

ویرجینیا وولف (Virginia Woolf) این رمان را به شیوه جریان سیال ذهن نگاشته و پیوسته بین زمان حال و گذشته شخصیت‌ها در سیر است. او در این کتاب عقیده خود مبنی بر وجود زمان در شکل‌های مختلف در اطراف انسان را بیان می‌کند.

خانم دالاوی، رمانی است که ماجراهایش از یک صبح تا شب در شهر لندن به وقوع می‌پیوندد. داستان با کلاریسا دالاوی، (خانم دالاوی) آغاز می‌شود. در ادامه داستان با دیگر شخصیت‌های رمان از طریق ذهنیات و افکارشان آشنا می‌شویم. شاید بتوان گفت دغدغه اصلی وولف در این کتاب زندگی روزمره زنان و مردان طبقه اشراف و به نوعی مرفه جامعه انگلستان بعد از جنگ جهانی اول است. ویرجینیا وولف در این کتاب با سبک ویژه خود، جریان سیال ذهن، به موشکافی دغدغه‌های این افراد و همچنین روابط آن‌ها در بطن شهر لندن می‌پردازد.

وولف، در این کتاب صوتی مخاطب را پا به پای راوی در خیابان‌های لندن پیش می‌برد، از زاویه دید کلاریسا، آدم‌ها و محله‌های شهر را به او نشان می‌دهد و افکار و احساسات او را در آهنگی موزون به هم می‌آمیزد. در این گذار تند و ناگسسته، نویسنده از شهر و آدم‌هایش تابلویی به پهنای افق در دیدرس مخاطب قرار می‌دهد. خانم دالاوی عاشق زندگی است و همه جنبه‌های زندگی در او شور و شوق می‌آفرینند؛ و بدین ترتیب،‌ حکایت بسط می‌یابد و از گذشته به حال می‌رود و هر دو را با هم درمی‌آمیزد.

ویرجینیا وولف رمان‌نویس، مقاله‌نویس، ناشر، منتقد و فمینیست در سال 1882 در لندن به دنیا آمد. در سیزده سالگی به طور ناگهانی مادرش و دو سال بعد از این حادثه خواهر خود را نیز از دست داد که عامل اولین حمله عصبی وی شد. با این وجود موفق به تحصیل در دانشکده زنان کالج سلطنتی لندن شد. در سال 1904 مرگ پدرش منجر به دومین حمله عصبی او شد که اولین اقدام به خودکشی وی را نیز در پی داشت.

ویرجینیا وولف در سال 1912 با لئونارد وولف دوست قدیمی برادرش ازدواج کرد و بعدها به همراه همسرش انتشارات هوکارت را تاسیس کرد که در آن آثار نویسندگان جوان را منتشر می‌کردند. وولف در دوران جنگ جهانی اول و دوم دوستان زیادی را از دست داد و روحیه حساس او این رنج‌ها را تاب نیاورد، به همین علت در سال 1941 با جیب‌های پر از سنگ به «رودخانه اوز» در «رادمال» رفت و خود را غرق کرد. حدود یک ماه بعد در تاریخ 18 آوریل جسد او توسط چند کودک در پایین دست رودخانه پیدا شد و در روز 21 آوریل در حضور همسرش لئونارد سوزانده شد و خاکسترش در سایه درختی در باغچه‌ای به خاک سپرده شد.

وولف  در اغلب آثارش از شیوه جریان سیال ذهن استفاده کرده است و نظرات فمینیستی در آثارش به چشم می‌خورد. از جمله آثار او می‌توان به «اتاقی از آن خود»، «به سوی فانوس دریایی»، «بانو در آینه»، «سال‌ها»، «امواج»، و... اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی خانم دالاوی می‌شنویم:

ایتالیا دور بود و خانه‌های سفید و اتاقی که خواهرانش در آن می‌نشستند و کلاه درست می کردند، و خیابان‌ها هر شب پر از آدم‌هایی می‌شد که گردش می‌کردند، با صدای بلند می‌خندیدند، نه نیمه جان مثل آدم‌های اینجا که در "باث" روی صندلی‌ها می‌نشستند و به گل‌های زشت گلدان‌ها نگاه می‌کردند!
لوکرزا بلند گفت: "آخر شما باید باغ‌های میلان را ببینید." اما به کی می‌گفت؟
هیچ‌کس نبود. کلماتش رنگ باختند. مثل فشفشه‌ای که رنگ ببازد. پس از این که شعله‌هایش دل شب را می‌شکافتند، به آن تسلیم می‌شدند؛ تاریکی پایین می‌آید و بر خطوط دیوارها، خانه‌ها و برج‌ها فرو می‌ریزد؛ شیب‌های برهنه‌ی تپه‌ها نرم‌تر می‌شوند و در آن فرو می‌روند...

فهرست مطالب

۲۳ دقیقه
بخش اول
۲۴ دقیقه
بخش دوم
۱۹ دقیقه
بخش سوم
۳۲ دقیقه
بخش چهارم
۲۷ دقیقه
بخش پنجم
۳۳ دقیقه
بخش ششم
۳۳ دقیقه
بخش هفتم
۲۷ دقیقه
بخش هشتم
۲۷ دقیقه
بخش نهم
۳۵ دقیقه
بخش دهم
۳۴ دقیقه
بخش یازدهم
۲۶ دقیقه
بخش دوازدهم
۳۲ دقیقه
بخش سیزدهم
۳۴ دقیقه
بخش چهاردهم
۱۷ دقیقه
بخش پانزدهم
۲۳ دقیقه
بخش شانزدهم
۱۶ دقیقه
بخش هفدهم
۲۰ دقیقه
بخش هجدهم
۲۰ دقیقه
بخش نوزدهم
۲۸ دقیقه
بخش بیستم
۲۶ دقیقه
بخش بیست و یکم
۳۹ دقیقه
بخش بیست و دوم
۱۸ دقیقه
بخش بیست و سوم
۲۶ دقیقه
بخش بیست و چهارم
 ۱۰ ساعت و ۴۰ دقیقه، ۵۸۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی خانم دالاوی

برای دانلود کتاب صوتی خانم دالاوی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خانم دالاوی
آزاده بیرانوند
۱۳۹۷/۱۲/۲۹
خیلی خسته کننده است یا من اینطور حس میکنم ؟
آلا شویز
۱۳۹۸/۶/۳۰
به نظر می‌رسه اجرا و لحن بیش از حد به متن تحمیل شده، اینکه کل متن با لحنی (به نظر عمدی) بی‌رمق خوانده شده شنیدن کار ر رو سخت کرده، ویژگی متن با این ضرب‌آهنگ همخوان نیست از نظر من. گاهی تاکیدها برای تلفظ دقیقِ بعضی کلمات آزاردهنده شده و در بخش‌هایی ریتم آنچنان کُند شده که متن رو از دست می‌دم.
زاها م
۱۳۹۸/۳/۳۰
خسته کننده بود نتونستم تا آخرش گوش کنم متاسفانه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۷)