دانلود کتاب صوتی خواب قشنگ کجایی؟


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی خواب قشنگ کجایی؟ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی خواب قشنگ کجایی؟

کتاب صوتی خواب قشنگ کجایی؟ نوشته‌ی مصطفی رحماندوست، از مجموعه لالایی‌ها، دربردارنده‌ی اشعار و قصه‌هایی دل‌نشین و شنیدنی برای خواب کودکان به صورت ترانه و موسیقی است.

مجموعه لالایی‌ها در دو بخش با عناوین «دنیا دنیا لالایی» و «خواب قشنگ کجایی» تهیه و تولید شده و دربردارنده‌ی سروده‌های دل‌نشین و جذاب مصطفی رحماندوست می‌باشد که از سال‌های ابتدایی فعالیت خود درباره لالایی به تحقیق پرداخته است.

بخش اول این مجموعه، با نام «دنیا دنیا لالایی» حاوی لالایی‌هایی از زبان والدین برای کودکان نازنین است. پدران و مادران می‌توانند علاوه بر لذت بردن از این لالایی‌ها در کنار کودک دلبندشان، خودشان نیز آن‌ها را بیاموزند و برای کودکان بخوانند. بخش دوم با نام «خواب قشنگ کجایی» شامل لالایی‌هایی از زبان کودکان است که در شرایط گوناگون برای عروسک‌ها، اسباب‌بازی‌ها، حیوانات و… می‌خوانند. این سروده‌ها و ترانه‌های رحماندوست در ترکیب با موسیقی اصیل ایرانی، اثری ناب و درخشان را گرد آورده که می‌کوشد تمام اصول لازم برای لالایی‌ها رعایت شود.

مهدی زارع برای این مجموعه به شکل ویژه آهنگسازی کرده است تا بتواند بیشترین تاثیر را در ذهن کودکان ایرانی بگذارد و ذهن آن‌ها را با موسیقی متناسب با سن خودشان آشنا سازد. آرامش در خانه و خانواده، یکی از عوامل تاثیرگذار در رشد کودکان است و چه چیزی بهتر از لالایی‌های ایرانی که خوابی مملو از آرامش را به دنبال دارد.

هدف از لالایی‌های این مجموعه، فراهم آوردن خواب آرام برای کودکان و کنار هم قرار دادن صدای مادر، پدر و کودک است. لالایی‌های این اثر، از موسیقی طبیعت و آواهای دریا، رودخانه، پرندگان، جیرجیرک‌ها و… بهره می‌گیرد و کودکان را به سفری شیرین و به جهانی دور از صداهای ناهنجار و غیر‌طبیعی شهرها، دعوت می‌کند.

«خواب قشنگ کجایی» شامل ده لالایی می‌شود که عنوان برخی از آن‌ها عبارت است از: «خنده خواب»، «دلم می‌خواد بخوابم»، «خواب کوچه»، «فرشته خواب» و….

مصطفی رحماندوست درباره مجموعه لالایی‌ها می‌گوید:

«لالایی‌های اقوام گوناگون دیروز، دربردارنده‌ی ملودی‌های آرام‌بخش بومی بود و حرف‌های غیر‌کودکانه آن لالایی‌ها، بیشتر رنج‌های مادران دیروز را به تصویر می‌کشید. مادران دیروز با لالایی خواندن برای کودکان درد‌‌ودل‌ می‌کردند و به آرامش می‌رسیدند، هم‌چنین بچه‌ها از شنیدن آن لالایی‌ها لذت می‌بردند. اما بچه‌های امروز لالایی ندارند، زیرا آن لالایی‌ها نه آرام‌بخش بچه‌های امروزی است و نه نیاز مادران آن‌هاست.

در این مجموعه کوشیده‌ایم، حرف‌های بچه‌های امروز با ادبیاتی کودکانه، در کنار ملودی‌های ایرانی و آرام‌بخش قرار گیرد تا هم والدین لالایی‌های جدیدتری برای آرامش دادن به کودکان داشته باشند و هم کودکان سرودن لالایی برای اسباب‌بازی‌های خود را بیاموزند.»

مصطفی رحماندوست را بیشتر بشناسیم:

مصطفی رحماندوست، شاعر، مترجم و نویسنده برجسته ایرانی در حوزه ادبیات کودک و نوجوان است که در سال 1329 متولد شد. او مشهور به شاعر صد دانه یاقوت است که یکی از درخشان‌ترین و برجسته‌ترین اشعار اوست که در دوره تحصیلات ابتدایی و در درس زبان فارسی آموزش داده می‌شود. او دارای مدرک کارشناسی از دانشگاه تهران در رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی است. نخستین کتاب‌های مصطفی رحمان دوست در سال 1356 با عناوین خاله خودپسند و سربداران به چاپ رسید. تا به امروز از او حدود 150 اثر منتشر شده و فروش آثار به حدود 5 و نیم میلیون نسخه رسیده است.

از دیگر آثار او عبارت‌اند از: فرهنگ آسان، لالایی عاشورا، بازی با انگشت‌ها، فرهنگ ضرب‌المثل‌ها، خاله خودپسند، عمو مصطفی در آمریکا، ترانه‌های نوازش، صدای جیرجیرک آمد و... .

کتاب صوتی خواب قشنگ کجایی مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای کودکان 5 تا 10 سال که علاقه‌مند به داستان‌های همراه با شعر و موسیقی هستند، جذاب خواهد بود.

در قسمتی از کتاب صوتی خواب قشنگ کجایی می‌شنویم:

شب شده خواب می‌خنده ماه توی آب می‌خنده
با ساز باد لباسم روی طناب می‌خنده
عروسکم چشماشو باز می‌کنده می‌بنده
خوابش میاد و میگه خواب تو مغازه چنده
یه خرگوش و دو خرگوش چهار و هفت تا خرگوش
خرگوشا پرمی‌زنند یه گربه و دوتا موش
کنار هم می‌خوابیم چشمامونو می‌بندیم
خواب می‌بینیم و تو خواب به خرگوشا می‌خندیم.

 ۳۹ دقیقه، ۴۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳ دقیقه
خنده خواب
۳ دقیقه
خواب قشنگ کجایی
۳ دقیقه
چهار چی میشه
۳ دقیقه
فرشته خواب
۳ دقیقه
مرغ برو کیش
۵ دقیقه
خواب آسمانی
۵ دقیقه
دلم می‌خواد بخوابیم
۴ دقیقه
همه بخوابین
۵ دقیقه
خواب کوچه
۴ دقیقه
لالایی نقاشی‌ها

راهنمای دانلود کتاب صوتی خواب قشنگ کجایی؟

برای دانلود کتاب صوتی خواب قشنگ کجایی؟ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  خواب قشنگ کجایی؟
باران ناحیه
۱۳۹۹/۱۰/۲۹
عالی بود من خوشم آمده خیلی خوبه
نیلوفر ماجدی
۱۳۹۹/۹/۲۲
من خیلی دوستش دارم واقعا شاعر عالی داشته و برای من پنج ستاره هم کمه 💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥💥
ایدا صدری
۱۳۹۹/۹/۷
عالی و زیباست ممنونم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۶)