دانلود کتاب صوتی دایره گچی قفقازی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دایره گچی قفقازی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دایره گچی قفقازی

کتاب صوتی دایره گچی قفقازی یکی از مشهورترین نمایشنامه‌های برتولت برشت، نویسنده‌ی درخشان آلمانی، درباره‌ی دختر رعیت و فقیری است که یک کودک از طبقه بالای جامعه را نجات می‌دهد و در حق او مادری می‌کند، کاری که مادر واقعی او انجام نداده است.

نمایشنامه‌ دایره گچی قفقازی (The caucasian chalk circle) درباره‌ی کودک ربوده شده‌ای است که زنی مهربان از او مراقبت می‌کند و زن دیگری فقط او را به دنیا آورده است، این دو زن بر سر تصاحب این کودک با یکدیگر دعوا می‌کنند، دعواها شدت می‌گیرد و آن‌ها پیش قاضی می‌روند، قاضی دستور می‌دهد که در مکانی دایره‌ای با گچ بکشند و کودک را در آن قرار دهند و هر دو زن نیز از هر سو او را بکشند و...

نمایشنامه‌ی جذاب دایره گچی قفقازی در سال 1944، هنگامی که برتولت برشت (Bertolt Brecht) در آمریکا زندگی می‌کرد به زبان آلمانی به شکلی هنرمندانه نوشته شد و توسط دوستش، اریک بنتلی به زبان انگلیسی ترجمه شد. این کتاب به عنوان یکی از آثار برتر ادبیات نمایشی قرن 20 شناخته شده است. این نمایشنامه نخستین بار در سال 1948 به صورت کار دانشجویی در کالج کارلتون، در شش صحنه اجرا شد.

این کتاب به شما می‌گوید همیشه مردم عادی جایگاه و شانی پایین‌تر از انسان دارند. اهمیتی ندارد چه فردی بر صندلی قدرت نشسته باشد، آن‌ها همیشه رنج می‌کشند و زورگویی‌های افراد قدرتمند را تحمل می‌کنند و هیچ‌ نمی‌گویند. هم‌چنین این کتاب سعی می‌کند بستری برای تامل و نتیجه‌گیری‌های مختلف، پیش روی شما بگذارد.

برتولت برشت را بیشتر بشناسیم:

اویوگن برتولت فریدریش برشت یکی از درخشان‌ترین و بهترین چهره‌های ادبی قرن 20 در کشور آلمان و جهان به شمار می‌آید. او به خاطر نگارش نمایش‌نامه‌های واقع‌گرایانه‌ معروف شد. برشت در جوانی تصمیم گرفت در رشته‌ی پزشکی به تحصیل بپردازد، اما پس از مدتی جنگ جهانی اول شروع شد و به سربازی رفت. حضور در جنگ به او کمک شایانی کرد تا رمان‌های متعدد و متنوع‌تری را به نگارش دربیاورد.

برشت تا هنگام آمدن نازی‌ها به آلمان دوران خوبی را سپری می‌کرد و به عنوان یک نمایشنامه‌نویس و شاعر برجسته شناخته شد، اما پس از ظهور نازی‌ها دیگر آلمان کشور خوبی برای این هنرمند کمونیست نبود. تمامی کتاب‌های او در آلمان ممنوع شدند و به همین دلیل از کشور فرار کرد و به آمریکا مهاجرت کرد. در آمریکا نیز به دلیل گرایشات کمونیستی زیاد دوام نیاورد و به سوئیس سفر کرد. برشت پس از 15 تبعید و دربه‌دری، در نهایت به آلمان شرقی بازگشت و در سال 1955 دار فانی را وداع گفت.

در قسمتی از کتاب صوتی دایره گچی قفقازی می‌شنویم:

«برای برقراری عدل در جهان بسیار اندیشه کرده‌ام. راه‌های چندی را آزموده‌ام، که در پس آن، بی‌راهه نمودار شد. دیده‌ام که رادمردان جاودانه‌ی تاریخ برای نجات بشر کوشیده‌اند. با یک دایره‌ی ساده‌ی گچی، من دوستدار بشر بودم و از حامیان هنر، اما اندیشه‌هایم حتی با تمهید هنر نیز در تثبیت عدالت بشری کارساز نشد و ظلم هم چنان باقی ماند و زمانه عدل را دوباره به ظلم در آمیخت و سرنگون کرد...»

 ۳ ساعت و ۴۷ دقیقه، ۲۱۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۴ دقیقه
مقدمه
۱۵ دقیقه
صحنه‌ی اول: کشمکش بر سر یک دره
۳۹ دقیقه
صحنه‌ی دوم: طفل والاگهر
۳۶ دقیقه
صحنه‌ی سوم: فرار به کوهستان‌های شمالی
۴۲ دقیقه
صحنه‌ی چهارم: در کوهستان‌های شمالی
۶۱ دقیقه
صحنه‌ی پنجم: شرح احوال قاضی
۳۱ دقیقه
صحنه‌ی ششم: دایره گچی

راهنمای دانلود کتاب صوتی دایره گچی قفقازی

برای دانلود کتاب صوتی دایره گچی قفقازی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دایره گچی قفقازی

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.