دانلود کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3)


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3)

کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3) نوشته‌ی جین وبستر، ادامه‌ی رمان محبوب بابا لنگ دراز است و این بار سالی رفیق صمیمی جودی ابوت، مدیریت یک پرورشگاه را برعهده می‌گیرد و در قالب نامه برای او از احساسات و سختی‌های کار می‌گوید. این رمان در سال 1916 یکی از پرفروش‌ترین آثار در آمریکا بود. همچنین این کتاب صوتی در سه بخش ضبط و منتشر شده است.

درباره کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3):

اگر از طرفداران رمان مشهور بابا لنگ دراز باشید، حتما دخترک مو قرمز و یتیم داستان یعنی جودی ابوت و همکلاسی صمیمی‌اش، سالی مک براید را به خاطر دارید. پس اگر هنوز به سرنوشت این دختران علاقه‌مند هستید با کتاب صوتی دشمن عزیز (Dear Enemy) همراه شوید تا قصه بزرگسالی این دختران را بشنوید.

رمان دشمن عزیز که به نوعی دنباله بابا لنگ دراز به شمار می‌رود، در سال 1916 یکی از ده کتاب پرفروش در ایالات متحده شد و محبوبیت فراوانی کسب کرد. این کتاب نیز در قالب نامه نوشته شده و سالی این بار به عنوان شخصیت اول داستان، به جودی و چندین نفر دیگر نامه می‌نویسد و وقایع پیش آمده در پرورشگاه جان گریر را تعریف می‌کند.

پرورشگاهی که به درخواست جودی و شوهرش جرویس پندلتون، مدیریت آن بر دوش سالی افتاده و او باید وضعیت آنجا را سر و سامان بدهد اما در این بین او روابط پر فراز و نشیبی با دکتر رابین مک ری، پزشک یتیم خانه، که او را دشمن عزیز می‌خواند، تجربه می‌کند و حضور یک سیاستمدار ثروتمند به نام گوردون هالوک نیز زندگی سالی را بسیار تحت تاثیر قرار می‌دهد.

جین وبستر در رمان دشمن عزیز به خوبی توانسته رشد و پیشرفت یک زن را در طول داستان نشان بدهد و در انتها پس از گذر از مشکلات و سختی‌های متفاوت سالی را به عنوان یک مدیر اجرایی توانمند معرفی کند. همان طور که کتاب بابا لنگ دراز نیز روند رشد جودی ابوت را به خوبی نشان داد.

داستان کتاب دشمن عزیز در اوایل قرن بیستم و در یکی از مناطق روستایی دوتچس نیویورک اتفاق می‌افتد و نویسنده با مهارت بالای خود توانسته مشکلات اجتماعی آن دوران را نیز در رمان خود بازتاب دهد و از وضعیت یتیمان در نوانخانه‌ها و ارزش کار زنان در جامعه سخن بگوید.

نکوداشت‌های کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3):

- شگفت‌انگیز! (Biblio)
- داستانی دوست داشتنی. (Girl Ebooks)
- رمانی عالی و منحصر به فرد. (Book Depository)

کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3) به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

این رمان محبوب هم می‌تواند برای نوجوانان جذابیت داشته باشد و هم بزرگسالان از شنیدن آن لذت ببرند.

جین وبستر را بیشتر بشناسیم:

او رمان‌نویس، نمایشنامه و فعال اجتماعی آمریکایی بود که در سال 1876 در شهر نیویورک به دنیا آمد و در آغاز قرن بیستم با نوشتن رمان بابا لنگ دراز به شهرت فراوانی رسید. جین وبستر (Jean Webster) پس از فروش و موفقیت زیاد کتابش، پول حاصل از آن را به موسسات خیریه برای کمک به کودکان یتیم اهدا کرد و سه سال بعد یعنی در سال 1915 با نوشتن رمان دشمن عزیز بار دیگر فروش خوبی کسب نمود. اما متاسفانه وبستر در سال 1916 بر اثر تب زایمان درگذشت.

جین وبستر در زمان حیات خود به حقوق زنان اهمیت فراوانی می‌داد و برای داشتن حق رای و تحصیلات زنان تلاش‌های فراوانی کرد؛ از رفتن به راهپیمایی و فعالیت‌های مدنی گرفته تا آوردن ایده‌های خود در داستان‌هایش.

در بخشی از کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3) می‌شنویم:

جودی عزیز! یادته تو و من توی دانشکده برای آینده دلخواه‌مون نقشه می‌کشیدیم همیشه چطور صورت‌مون رو به سمت جنوب برمی‌گردوندیم و حالا فکرش رو بکن؛ این نقشه‌ها قطعا به حقیقت پیوسته و تو الان اونجایی و دور و بر اون جزایر استوایی با کشتی می‌گردی. آیا توی تمام زندگیت به جز یکی دو مورد مربوط به جرویس همچین شور و هیجانی داشتی که سپیده دم به عرشه کشتی بیای و ببینی که در بندر کینستون با آبی اون همه آبی و نخل‌هایی اون همه سبز و ساحلی اون همه سفید پهلو می‌گیری؟

نخستین باری که در اون بندر بیدار شدم، به خاطر دارم. احساس می‌کردم که انگار ستاره اپرای مجللی هستم که یه صحنه نقاشی شده با زیبایی غیرواقعی احاطه‌اش کرده. در چهار مسافرتم به اروپا هرگز هیچ چیز به اندازه اون مناظر و طعم‌ها و عطرهای اون سه هفته گرم هفت سال قبل من رو به شور و شوق نیاورد و از همون زمان هوای برگشتن به اونجا رو داشتم.

 ۴ ساعت و ۳ دقیقه، ۲۲۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۶ دقیقه
17 ژوئیه - بخش یک
۴۲ دقیقه
17 ژوئیه - بخش دو
۲۰ دقیقه
17 ژوئیه - بخش سه
۱۴ دقیقه
3 آگوست
۳۱ دقیقه
2 دسامبر
۲۴ دقیقه
14 دسامبر
۱۹ دقیقه
پرورشگاه جان گریر، 29 دسامبر
۳۸ دقیقه
11 ژانویه
۱۵ دقیقه
21 ژانویه
۱۴ دقیقه
27 ژانویه
۱۱ دقیقه
پرورشگاه جان گریر، شنبه ساعت 6:30 صبح

راهنمای دانلود کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3)

برای دانلود کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  دشمن عزیز (بخش 3)

نظرات کتاب صوتی دشمن عزیز (بخش 3)

اعظم صفار
۱۳۹۹/۱۲/۲۰
خیلی کتاب قشنگی بود
من پس از سالهاکتاب داستان صوتی گوش ددم که عالی بود
به زیبایی بابالنگ دراز
نامه‌های شیرین که باهاشون زندگی میکردی
صدای زیبا و لحن شیرین و کلام دلنشین گوینده و تطبیقش با احساسات و یه پایان شیرین و دلنشین
عالی بود ممنونم کتابراه
homeira Movahedi
۱۴۰۰/۱/۱۵
بسیار جذاب و با کششی غیر قابل توصیف
مشاهد همه نظرات (۲)