دانلود کتاب صوتی رای‌هایی برای بلوا


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی رای‌هایی برای بلوا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی رای‌هایی برای بلوا

کتاب صوتی رای‌هایی برای بلوا نوشته‌ی سودیپتا بارهان کوآلن، به روایتی کوتاه از زندگی پرفراز و نشیب یکی از سیاستمداران برجسته‌ی تاریخ به نام بلوا لاک وود می‌پردازد، کسی که توانست تحولی بزرگ در برابری حق زنان و مردان ایجاد کند.

موضوع کتاب صوتی رای‌هایی برای بلوا (Ballots For Belva) چیست؟

بلوا آن نبت لاکوود در سال 1830 در نیویورک چشم به جهان گشود. او وکیل، ‌نویسنده و از سیاستمداران مطرح ایالات متحده به حساب می‌آمد. در دوران او فقط مردان در انتخابات ملی حق رای داشتند، اما بلوا لاک وود (Belva Lockwood) توانست یک گام شجاعانه و جسورانه اما قانونی بردارد. او برای ریاست جمهوری کاندید شد، در آن دوران حقوق زنان و مردان یکسان نبود، اما بلوا به این موضوعات توجهی نمی‌کرد و توانست آرای قابل قبولی را به دست بیاورد.

نامزدی او به خاطر تجربه و شایستگی‌اش بود. برعکس دیگر زنان آن دوران، او برای تحصیل به کالج و سپس به دانشکده حقوق رفت و حتی پرونده‌های خود را در دادگاه عالی مطرح کرد. مبارزات انتخاباتی او بسیار سخت بود، اما بلوا هیچ‌گاه از تعهد خود به برابری بین زن و مرد غافل نشد و موجب احترام بسیاری از هموطنان و زنان کشورش شد. بلوا، شخصیتی درخشان و تاریخی است که بسیار شناخته شده و دوست‌داشتنی است. با وجود تمام تغییراتی که در آن زمان در جامعه داده شد، هنوز باید در راستای برابری حق زنان و مردان کوشید و بلوا تنها آغازگر این راه بوده است.

درنهایت او در سال 1917 در واشنگتن دار فانی را وداع گفت و در سال 1986 به پاس فعالیت‌هایش تمبر یاد بودی از وی به چاپ رسید.

کتاب صوتی رای‌هایی برای بلوا مناسب چه کسانی است؟

این کتاب برای کودکان 5 تا 10 سال که علاقه‌مند به آشنایی با شخصیت‌های بزرگ و برجسته جهان هستند، مناسب است.

در قسمتی از کتاب صوتی رای‌هایی برای بلوا می‌شنویم:

چند روز بعد از فرستادن این نامه، بلوا مدرک تحصیلیش رو که توسط شخص رییس دانشگاه امضا شده بود گرفت و حالا یک وکیل بود. اون تونسته بود یک کوه بزرگ رو از سر راهش کنار بزنه و از این اتفاق، یک درس مهم گرفته بود. اینکه با اراده، یا به گفته خودش، با اراده، تلاش و کار کردنِ بدون وقفه و خستگی می‌تونه هرکاری رو انجام بده. اون فهمیده بود که دیگه هیچ‌وقت از ایمان داشتن و فکر کردن دست نمی‌کشه و هرگز تسلیم نمی‌شه.

بلوا بارها و بارها به همه ثابت کرده بود که از عهده انجام هرکاری برمیاد و وقتی کاری رو انجام می‌داد، بقیه هم پا جای پاش میذاشتن و همون کار رو انجام می‌دادن. اون اولین زنی بود که از دانشگاه حقوق فارغ‌التحصیل شده و طی سال‌های بعد، تبدیل به اولین زنی شد که به عنوان وکیل تو دادگاه فدرال حضور پیدا کرده و پرونده‌ای رو توی دیوان عالی کشور مطرح کرده بود.

 ۱۹ دقیقه، ۲۷ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۹ دقیقه
رای‌هایی برای بلوا

راهنمای دانلود کتاب صوتی رای‌هایی برای بلوا

برای دانلود کتاب صوتی رای‌هایی برای بلوا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  رای‌هایی برای بلوا

نظرات کتاب صوتی رای‌هایی برای بلوا

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.