دانلود کتاب صوتی زکریای رازی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی زکریای رازی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی زکریای رازی

کتاب صوتی زکریای رازی نوشته‌ی امید فلاح آزاد، درباره زندگی پزشک، فیلسوف و شیمی‌دان مشهور ایرانی است که آثار متعددی را از خود برجای گذاشته و شیوه درمانی او همچنان در طب نوین امروزی طرفدارانی دارد. این اثر یکی از جذاب‌ترین کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی زکریای رازی:

یکی از آثار مجموعه فرزانگان کتاب صوتی زکریای رازی است که به زندگی پزشک حاذق ایرانی می‌پردازد. ابوبکر محمدبن زکریا رازی یکی از برترین شیمی‌دان‌های ایرانی به شمار می‌رود که به خاطر کشف الکل، جوهر گوگرد و نفت سفید شهرت فراوانی دارد و روش‌های علمی و درمانی او همچنان در مراکز پزشکی و طب امروزی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

زکریای رازی به عنوان یک دانشمند و همه چیزدان آثار متعددی را در زمینه‌های گوناگون نوشته است و علاوه بر تسلط بر علم شیمی و پزشکی، به ریاضیات، منطق و کیهان شناسی نیز علاقه‌مند بود.

بسیاری از بزرگان و اندیشمندان جهانی او را یکی از بزرگترین پزشکان ایران و جهان اسلام در زمان سده‌های میانی (قرون وسطا) می‌دانند. امروزه نیز به خاطر نقش ارزشمند این دانشمند، پنجم شهریورماه روز داروساز به نام زکریای رازی نام‌گذاری شده است.

این پزشک عالی‌قدر ایرانی در ماه شعبان سال 251 هجری قمری در شهر ری به دنیا آمد. شهری که در آن روزگار مرکز علم و فرهنگ بود و رونق فراوانی داشت. زکریا تا سنین جوانی در همانجا زندگی کرد و علاوه بر تحصیل به موسیقی و سرودن شعر تمایلاتی نشان می‌داد.

حتی زکریای رازی مدتی به زرگری و کیمیاگری مشغول شد و هنگام کار با مواد شیمیایی چشمش آسیب دید. پس از درمان آسیب دیدگی خود، شیفته پزشکی شد و در سنین بالا تازه شروع به یادگیری این علم کرد.

او توانست در این عرصه بدرخشد و توانایی‌های خود را نشان دهد. حتی به خاطر مهارت بالای خود به ریاست بیمارستان معتضدی بغداد منصوب شد و بخشی ویژه را به بیماران روانی اختصاص داد. سرانجام پس از مرگ خلیفه عباسی به شهر ری آمد و تا آخر عمر در بیمارستان محل تولدش به طبابت پرداخت.

امید فلاح آزاد را بیشتر بشناسیم:

یکی از نویسندگان نوظهور سال‌های اخیر، امید فلاح آزاد است. او پیش از آنکه شیراز را به مقصد ایالت ماساچوست آمریکا ترک کند، داستان و نقدهای ادبی متعددی را در مطبوعات داخل ایران به چاپ رساند و کتاب زکریای رازی را نیز قبل از مهاجرتش نوشته است. او برای داستان «رفتگان و ماندگان» خود در لیست برگزیدگان مسابقه بهرام صادقی قرار گرفت و پس از ترک وطن نیز به نوشتن داستان به زبان فارسی و انگلیسی ادامه داد.

امید فلاح آزاد داستان‌های انگلیسی زبان خود را در نشریاتی همچون «پاول ریویِرز هورس و آنتولوژیِ تِرِمورز» چاپ کرده و انتشارات اچ اند اس مدیای لندن نیز مجموعه داستانی «سه تیرباران در سه داستان» را که به زبان فارسی نوشته شده، در تابستان 2016 منتشر کرد. همچنین فلاح آزاد نگارش رمان «گهواره دیو» را نیز در کارنامه ادبی خود دارد.

کتاب صوتی زکریای رازی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ادب، فرهنگ و تاریخ کشورمان علاقه‌مند هستید و می‌خواهید سرنوشت بزرگان و صاحب نظران ایرانی را بدانید، مطالعه‌ی کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی زکریای رازی می‌شنویم:

رازی احساس کرد که سرش بر تکیه گاهی یا بر سینه‌ای آرام گرفته است. غلامی او را باد می‌زد. کم کم از میان پرده تیره و تاری که در مقابل چشمش بود، ابتدا برق درخت نقره را دید و بعد تالار و حاضران در مجلس را تشخیص داد. دستانی نوازش‌گر سر او را نگه داشته بود.

رازی راست نشست؛ مقابلش مسافری بود که هنوز گرد راه از خود نتکانده بود. این چهره‌ی آشنا همان پیکی بود که والی منتظر رسیدنش بود. مرد آرام به راضی گفت: من پیکی هستم از نزدیکان خلیفه بغداد، شما در امان من هستید. بعد برگشت و به جمع عتاب کرد: گیرم که والی از شدت خشم بر خود مهار نداشت، چرا هیچ یک از شما شفاعت نخواستید؟ شرم نمی‌کنید که در برابرتان دانشمندی چنین رفتار کنند؟

والی گفت: دانشمند؟ او هیچ نمی‌داند. فرستاده گفت: آری والی والامقام ری، دانشمند؛ مشاوران خلیفه او را برای ریاست بیمارستان بغداد دعوت کردند.

 ۲ ساعت و ۳۴ دقیقه، ۱۴۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۹ دقیقه
بخش اول
۲۳ دقیقه
بخش دوم
۲۴ دقیقه
بخش سوم
۲۳ دقیقه
بخش چهارم
۱۵ دقیقه
بخش پنجم
۱۶ دقیقه
بخش ششم
۲۴ دقیقه
بخش هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی زکریای رازی

برای دانلود کتاب صوتی زکریای رازی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  زکریای رازی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)