دانلود کتاب صوتی سمفونی مردگان


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سمفونی مردگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سمفونی مردگان

کتاب صوتی سمفونی مردگان اثر تکرار نشدنی عباس معروفی را با صدای حسین پاکدل بشنوید. این رمان ستوده شده در سال 2001 برنده‌ی جایزه‌ی سال بنیاد ادبی فلسفی «سور کامپ» شده است.

رمان سمفونی مردگان (Symphony of the Dead)، اثری فوق‌العاده زیبا، تراژیک و غم‌انگیز است، که هر چقدر آن را بخوانید جذابتر می‌شود. عباس معروفی (Abbas Maroufi) نویسنده و روزنامه نگار برجسته‌ی معاصر ایرانی با تلاش چهار ساله و هفت ماهه‌ی خود برای خلق این اثر توانسته جوایز مهم و مطرح ادبی را در داخل و خارج از کشور به ارمغان بیاورد.

این رمان حکایت شوربختی مردمانی است که مرگی مدام را بر دوش می‌کشند و در جنون ادامه می‌یابند. 

نوع روایت معروفی در سمفونی مردگان منحصر به فرد است. راوی داستان چندین بار عوض می‌شود و هر بار داستان از دید یک شخص متفاوت بیان می‌شود. شخصیت اصلی داستان سمفونی مردگان آیدین است. یک پسر روشنفکر، شاعر، بسیار فعال و رادیکال که در یک خانواده به شدت سنتی و پدرسالار زندگی می‌کند.

آیدین با پدر سنتی خود در تقابل قرار می‌گیرد. روشنفکری که می‌خواهد از بند قضا و قدر رها شود و خود مهار زندگی را به دست بگیرد. انسانی که نمی‌خواهد شغل بده و بستان تاجری پدر را پیشه کند و می‌خواهد در تهران درس بخواند تا شاعری آزاد از قید تعصب یا تحجر مذاهب شود. اما پدر از ترس این تغییرات مانع پسر می‌شود و پسر کوچک اورهان هم که به مانند پدر فکر می‌کند مانع از این تغییرات می‌شود. هرچند پدر دید تنگ‌نظرانه اما مهربان دارد اما برادر آیدین، اورهان گرفتار فرصت‌طلبی شده است و می‌خواهد همه اموال را به تصاحب خود درآورد. حسادت و زیاده‌خواهی فرصت اندیشیدن به دنیایی دیگر را به اورهان نمی‌دهد و علی‌رغم سفارش پدر برای تقسیم اموال به مساوات، اورهان برادرکشی می‌کند. درست به مانند قابیل که هابیل را کشت. مضمون اصلی رمان سمفونی مردگان در اصل برادرکشی است و معروفی نویسنده داستان، رمان سمفونی مردگان را با مقدمه داستان قابیل و هابیل شروع می‌کند.

باید گفت جریان سیال ذهن و فضای غم انگیز و تراژیک داستان و پردازش ماهرانه‌ی نویسنده در سرتاسر قصه باعث شده تا کتابی جذاب خلق شود که بر هر مخاطب و دوستدار ادبیات در جای جای دنیا خواندنش را امری ضروری می‌کند. هر کدام از اعضای خانواده نماد و نماینده‌ای از قشر و طبقه‌ای از جامعه است که خلق و خوی متفاوت هر کدام از آنان و قرار گرفتنشان در شرایطی خاص مخاطب را به چالشی عمیق می‌کشاند تا رفتار هر کدام از آنان را در ذهنش مرور کند و با تک تک این شخصیت‌ها همذات پنداری کند، چرا که مخاطب در همان جایی زیست کرده که نویسنده و تمام شخصیت‌های داستانش در آن شکل گرفته‌اند و گویی که تجربه‌ای مشترک را برای هم بازگو می‌کنند.

از کتاب سمفونی مردگان در حدود نیم میلیون نسخه به فروش رفته و این کتاب به زبان‌های آلمانی، انگلیسی، ترکی، استانبولی ترکی آذری و کردی ترجمه شده است.

جملاتی زیبا از متن کتاب سمفونی مردگان:

- یانوشکا گفت: عشق یک چیز عتیقه است که با عتیقه فروشی فرق دارد. عشق یک جواهر یا عتیقه گران قیمت است که آدم را با آن معنا می‌کند. اما عتیقه فروشی پر از وسایل گران است که حالا از زندگی خالی شده.

- چشم دوخته بود به راه رفتن یک زن و مرد. مثل این که ذهنش را راه می‌برد. وقتی آن‌ها به کوچه‌ای پیچیدند.
گفت: چیزهایی که توی عتیقه فروشی هست تاریخ کشف ندارد. اگر هم داشته باشد اعتباری ندارد. ولی عشق لحظه کشف دارد. نمی‌شود فراموشش کرد. حتی اگر آن عشق تمام شده باشد. از یادآوری لحظه کشفش مثل زخم تازه خون می‌آید. تا یادش می‌افتی مثل این که همان موقع خودت با کارد زده‌ای توی قلب خودت.

- دکتر گفت: مریض کدام یکی‌تان است؟
با دست به آیدین اشاره کردم و نشستم.
دکتر گفت: چه‌اش هست؟
گفتم: توی سرش بازار مسگرهاست، توی دلش رخت می‌شورند، توی پاهاش سیم می‌کشند.
دکترگفت: ببرش دیوانه خانه

- وقتی آدم یک نفر را دوست داشته باشد بیشتر تنهاست.
چون نمی‌تواند به هیچ کس جز به همان آدم بگوید که چه احساسی دارد؛
و اگر آن آدم کسی باشد که تو را به سکوت تشویق می‌کند. تنهایی تو کامل می‌شود.

- عشق را باید با تمام گستردگی‌اش پذیرفت، تنها در جسم نمی‌توان پیداش کرد، بلکه در جسم و روح و هوا. در آینه، در خواب، در نفس کشیدن‌ها انگار به ریه می‌رود، و آدم مدام احساس می‌کند که دارد بزرگ می‌شود.

- همه این حرف‌ها احساس واقعیم بود. هنوز هم هست. اما پیش از اینکه گرفتار تو بشوم باید بروم. باید شوق را توی دلم بکشم، باید عشق را توی دلم سر ببرم.

- بعد از مرگ آیدا زندگی ما مثل بهمن بزرگی از برف در سراشیبی دره‌ی مرگ فرو می‌غلتید، و هیچ‌کس نمی‌توانست یا نمی‌خواست جلوش را بگیرد.

- به‌روزهای اندوه باری بیاندیش که تسلیم‌شدگی را نفرین خواهی کرد، به روزهای ملال، و به روزهایی که هزار نفرین حتی لحظه‌ای را برنمی‌گرداند.

- آدمیزاد باید بگوید آب، و بخورد. بگوید نفس، و بکشد. وگرنه مرده است.

- دنیا بی‌ارزش نیست. فقط انسانی زندگی کردن خیلی سخت است.

- تنهایی را فقط در شلوغی می‌توان حس کرد.

- مردم پشت خدا هم حرف می‌زنند.

 ۱۳ ساعت و ۵۲ دقیقه، ۷۶۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۳۱۰۰۰ ت - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۵ دقیقه
موومان یکم
۲۵ دقیقه
موومان یکم - بخش اول - قسمت اول
۲۷ دقیقه
موومان یکم - بخش اول - قسمت دوم
۱۸ دقیقه
موومان یکم - بخش اول - قسمت سوم
۱۷ دقیقه
موومان یکم - بخش اول - قسمت چهارم
۱۴ دقیقه
موومان یکم - بخش اول - قسمت پنجم
۲۷ دقیقه
موومان یکم - بخش اول - قسمت ششم
۲۶ دقیقه
موومان یکم - بخش اول - قسمت هفتم
۲۸ دقیقه
موومان یکم - بخش اول - قسمت هشتم
۲۲ دقیقه
موومان دوم - بخش اول - قسمت اول
۵ دقیقه
موومان دوم - بخش اول - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
موومان دوم - بخش دوم - قسمت اول
۲۰ دقیقه
موومان دوم - بخش دوم - قسمت دوم
۲۲ دقیقه
موومان دوم - بخش سوم
۲۲ دقیقه
موومان دوم - بخش چهارم
۲۳ دقیقه
موومان دوم - بخش پنجم
۱۷ دقیقه
موومان دوم - بخش ششم
۱۶ دقیقه
موومان دوم - بخش هفتم
۱۶ دقیقه
موومان دوم - بخش هشتم
۱۱ دقیقه
موومان دوم - بخش نهم
۱۹ دقیقه
موومان دوم - بخش دهم
۱۶ دقیقه
موومان دوم - بخش یازدهم
۲۵ دقیقه
موومان دوم - بخش دوازدهم
۲۹ دقیقه
موومان دوم - بخش سیزدهم
۱۲ دقیقه
موومان دوم - بخش چهاردهم - قسمت اول
۲۲ دقیقه
موومان دوم - بخش چهاردهم - قسمت اول
۱۴ دقیقه
موومان دوم - بخش پانزدهم
۱۷ دقیقه
موومان سوم - بخش اول
۲۸ دقیقه
موومان سوم - بخش دوم
۹ دقیقه
موومان سوم - بخش سوم
۱۶ دقیقه
موومان سوم - بخش چهارم
۲۳ دقیقه
موومان سوم - بخش پنجم
۱۱ دقیقه
موومان سوم - بخش ششم
۲۸ دقیقه
موومان چهارم
۲۴ دقیقه
موومان یکم - بخش دوم - قسمت اول
۳۱ دقیقه
موومان یکم - بخش دوم - قسمت دوم
۳۱ دقیقه
موومان یکم - بخش دوم - قسمت سوم
۳۰ دقیقه
موومان یکم - بخش دوم - قسمت چهارم
۱۷ دقیقه
موومان یکم - بخش دوم - قسمت پنجم
۲۲ دقیقه
موومان یکم - بخش دوم - قسمت ششم
۲۳ دقیقه
موومان یکم - بخش دوم - قسمت هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی سمفونی مردگان

برای دانلود کتاب صوتی سمفونی مردگان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سمفونی مردگان

نظرات کتاب صوتی سمفونی مردگان

لیلی سهم
۱۳۹۷/۲/۱۶
کاش ورژن غیرصوتی این کتاب و تعدادی از رمان‌های خوب دیگه هم تو کتابراه گذاشته بشه
میدونم که کتاب‌های صوتی هم طرفداران خودشون رو دارن اما خب بعضیامونم نمی‌تونیم با کتاب‌های صوتی ارتباط خوبی برقرار کنیم و برای لذت بردن از یه کتاب نیاز داریم که خودمون بخونیمش، به همین خاطر بهتره به هر دو شکل موجود باشن
Greasy Pinky Toe
۱۳۹۸/۹/۲
حقیقتا نظر آنچنان واضحی درباره کتاب ندارم!!! به نظرم کتاب، مدیوم اشتباهی برای درک هرچه تمام‌تر این داستانه! داستانش از یه جایی بسیار قابل پیش‌بینیه و از همون ابتدا داستان تا حدی قابل حدس زدنه و در ادامه هم چیز خاصی برای ارائه در زمینه قصه‌گویی نداره و بیش‌تر داستان از یه جایی فقط به کامل کردن قوس و شخصیتی کاراکترها اختصاص پیدا می‌کنه. به همین دلیل هم شخصیت پردازی برخی از کاراکترها که محبوب خود نویسنده هم هستند، به طرز اعجاب انگیزی مریض می‌شه گفت بی‌نقصه و لحظه لحظه -با این‌که لزوما شاید تجربه‌ی مشابهی با اتفاقات نداشته باشیم- احساس هم‌ذات پندری می‌کنیم. اما بقیه کاراکترها که زیاد محبوب نویسنده نیستند گویا، بی‌سر و ته وارد قصه می‌شن و بعد غیب می‌شن و مورد جفای قلم قرار می‌گیرن. اما آقای معروفی در زمینه فضاسازی و موتیف‌نگاری به طرز قابل تحسینی سنجیده عمل می‌کنن. فرم کلی داستان به گونه‌ای است که گاهی تصور می‌شه که انگار نویسنده به جای قلم در دست، دوربین بر شانه دارد و در صحنه می‌رقصد و طنازی می‌کند! به همین دلیل در ابتدا گفتم که نوشته و کتاب، آنچنان حق داستان را ادا نمی‌کند و فیلم و تصویر، در دستان یک فیلمساز خلاق، نتیجه بهتری می‌آفرید. اما این خود، تحسین نویسنده را باز به دنبال دارد؛ چراکه آفرینش صحنه به واسطه نوشتن، کاری به مراتب سخت‌تر است و بسته به ذهن و قوه تخیل مخاطب، تأثیرات مختلفی به همراه دارد.
kryctal Kry
۱۳۹۷/۶/۳
سلام توصیه میکنم اگه میخواهید یک کتاب رو بخونید حتما ابتدا جزییات کتاب و بعد دیدگاه‌های دوستان رو مطالعه بفرمایید من همیشه از خوندن داستان‌ها ورمان‌های غرب و خارج ایران بخصوص روسیه به وجد میام اما ادبیات ایران رو هم خیلی دوس دارم و وقتی این کتاب رو خوندم به جرات میتونم بگم که احساس کردم که دارم به کتابی سبک رمان خارجی میخونم اما توصیه من این است این کتاب رمانی است بسیار غم انگیز و تاثر اور و دوستانی که شرایط روحیشون خوب نیست بهتره که نخونند من خودم روحیه حساسی دارم و بارها درحین خوندنش گریه کردم ومدتی بعد خوندش هم بهش فکر میکردم وتحت تاثیرش قرار گرفتم و حالت غریب و فسرده‌ای داشتم
دوشخصیت کاملا متفاوت داره ایدین پسری هست دلسوز و ساده که دوس داره دنبال ادبیات و شعر بره و زندگیشو اونجور که خودش میخواد بسازه در مقابل اورهان شخصیتی فرصت طلب و پول پرست ونسخه‌ی پدرش و شخصیتی که اکثر مخاطب‌ها از رمان واقعاان را حس میکنند بی‌رحم بودن بسیار این پسر هست وشکنجه‌های بی‌رحمانه‌ای که سر ایدین میاره و واقعا من میگم من تا اینجای زندگیم بی‌رحم تر از این‌ها ندیدم وقتی برادرش یوسف رو چطور سربنیست میکنه شدت بی‌رحمیش نمایش داده میشه ومن روحم ازار می‌رفت وقتی اینها رو میخوندم و بعد اینکه رمان رو تموم کردم چشامو بستم و گفتم‌ای کاش نمیخوندم
مشاهد همه نظرات (۳۴۵)