معرفی و دانلود کتاب صوتی سمفونی مردگان

عکس جلد کتاب صوتی سمفونی مردگان
قیمت:
۴۳۰۰۰ ۲۵۸۰۰ تومان ۴۰%
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سمفونی مردگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سمفونی مردگان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی سمفونی مردگان

کتاب صوتی سمفونی مردگان اثر تکرار نشدنی عباس معروفی را با صدای حسین پاکدل بشنوید. این رمان ستوده شده در سال 2001 برنده‌ی جایزه‌ی سال بنیاد ادبی فلسفی «سور کامپ» شده است.

رمان سمفونی مردگان (Symphony of the Dead)، اثری فوق‌العاده زیبا، تراژیک و غم‌انگیز است، که هر چقدر آن را بخوانید جذابتر می‌شود. عباس معروفی (Abbas Maroufi) نویسنده و روزنامه نگار برجسته‌ی معاصر ایرانی با تلاش چهار ساله و هفت ماهه‌ی خود برای خلق این اثر توانسته جوایز مهم و مطرح ادبی را در داخل و خارج از کشور به ارمغان بیاورد.

این رمان حکایت شوربختی مردمانی است که مرگی مدام را بر دوش می‌کشند و در جنون ادامه می‌یابند.

نوع روایت معروفی در سمفونی مردگان منحصر به فرد است. راوی داستان چندین بار عوض می‌شود و هر بار داستان از دید یک شخص متفاوت بیان می‌شود. شخصیت اصلی داستان سمفونی مردگان آیدین است. یک پسر روشنفکر، شاعر، بسیار فعال و رادیکال که در یک خانواده به شدت سنتی و پدرسالار زندگی می‌کند.

آیدین با پدر سنتی خود در تقابل قرار می‌گیرد. روشنفکری که می‌خواهد از بند قضا و قدر رها شود و خود مهار زندگی را به دست بگیرد. انسانی که نمی‌خواهد شغل بده و بستان تاجری پدر را پیشه کند و می‌خواهد در تهران درس بخواند تا شاعری آزاد از قید تعصب یا تحجر مذاهب شود. اما پدر از ترس این تغییرات مانع پسر می‌شود و پسر کوچک اورهان هم که به مانند پدر فکر می‌کند مانع از این تغییرات می‌شود. هرچند پدر دید تنگ‌نظرانه اما مهربان دارد اما برادر آیدین، اورهان گرفتار فرصت‌طلبی شده است و می‌خواهد همه اموال را به تصاحب خود درآورد. حسادت و زیاده‌خواهی فرصت اندیشیدن به دنیایی دیگر را به اورهان نمی‌دهد و علی‌رغم سفارش پدر برای تقسیم اموال به مساوات، اورهان برادرکشی می‌کند. درست به مانند قابیل که هابیل را کشت. مضمون اصلی رمان سمفونی مردگان در اصل برادرکشی است و معروفی نویسنده داستان، رمان سمفونی مردگان را با مقدمه داستان قابیل و هابیل شروع می‌کند.

باید گفت جریان سیال ذهن و فضای غم انگیز و تراژیک داستان و پردازش ماهرانه‌ی نویسنده در سرتاسر قصه باعث شده تا کتابی جذاب خلق شود که بر هر مخاطب و دوستدار ادبیات در جای جای دنیا خواندنش را امری ضروری می‌کند. هر کدام از اعضای خانواده نماد و نماینده‌ای از قشر و طبقه‌ای از جامعه است که خلق و خوی متفاوت هر کدام از آنان و قرار گرفتنشان در شرایطی خاص مخاطب را به چالشی عمیق می‌کشاند تا رفتار هر کدام از آنان را در ذهنش مرور کند و با تک تک این شخصیت‌ها همذات پنداری کند، چرا که مخاطب در همان جایی زیست کرده که نویسنده و تمام شخصیت‌های داستانش در آن شکل گرفته‌اند و گویی که تجربه‌ای مشترک را برای هم بازگو می‌کنند.

از کتاب سمفونی مردگان در حدود نیم میلیون نسخه به فروش رفته و این کتاب به زبان‌های آلمانی، انگلیسی، ترکی، استانبولی ترکی آذری و کردی ترجمه شده است.

جملاتی زیبا از متن کتاب سمفونی مردگان:

- یانوشکا گفت: عشق یک چیز عتیقه است که با عتیقه فروشی فرق دارد. عشق یک جواهر یا عتیقه گران قیمت است که آدم را با آن معنا می‌کند. اما عتیقه فروشی پر از وسایل گران است که حالا از زندگی خالی شده.

- چشم دوخته بود به راه رفتن یک زن و مرد. مثل این که ذهنش را راه می‌برد. وقتی آن‌ها به کوچه‌ای پیچیدند.
گفت: چیزهایی که توی عتیقه فروشی هست تاریخ کشف ندارد. اگر هم داشته باشد اعتباری ندارد. ولی عشق لحظه کشف دارد. نمی‌شود فراموشش کرد. حتی اگر آن عشق تمام شده باشد. از یادآوری لحظه کشفش مثل زخم تازه خون می‌آید. تا یادش می‌افتی مثل این که همان موقع خودت با کارد زده‌ای توی قلب خودت.

- دکتر گفت: مریض کدام یکی‌تان است؟
با دست به آیدین اشاره کردم و نشستم.
دکتر گفت: چه‌اش هست؟
گفتم: توی سرش بازار مسگرهاست، توی دلش رخت می‌شورند، توی پاهاش سیم می‌کشند.
دکترگفت: ببرش دیوانه خانه

- وقتی آدم یک نفر را دوست داشته باشد بیشتر تنهاست.
چون نمی‌تواند به هیچ کس جز به همان آدم بگوید که چه احساسی دارد؛
و اگر آن آدم کسی باشد که تو را به سکوت تشویق می‌کند. تنهایی تو کامل می‌شود.

- عشق را باید با تمام گستردگی‌اش پذیرفت، تنها در جسم نمی‌توان پیداش کرد، بلکه در جسم و روح و هوا. در آینه، در خواب، در نفس کشیدن‌ها انگار به ریه می‌رود، و آدم مدام احساس می‌کند که دارد بزرگ می‌شود.

- همه این حرف‌ها احساس واقعیم بود. هنوز هم هست. اما پیش از اینکه گرفتار تو بشوم باید بروم. باید شوق را توی دلم بکشم، باید عشق را توی دلم سر ببرم.

- بعد از مرگ آیدا زندگی ما مثل بهمن بزرگی از برف در سراشیبی دره‌ی مرگ فرو می‌غلتید، و هیچ‌کس نمی‌توانست یا نمی‌خواست جلوش را بگیرد.

- به‌روزهای اندوه باری بیاندیش که تسلیم‌شدگی را نفرین خواهی کرد، به روزهای ملال، و به روزهایی که هزار نفرین حتی لحظه‌ای را برنمی‌گرداند.

- آدمیزاد باید بگوید آب، و بخورد. بگوید نفس، و بکشد. وگرنه مرده است.

- دنیا بی‌ارزش نیست. فقط انسانی زندگی کردن خیلی سخت است.

- تنهایی را فقط در شلوغی می‌توان حس کرد.

- مردم پشت خدا هم حرف می‌زنند.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه 1
نمونه 2
نمونه 3
نمونه 4
نمونه 5
۵ دقیقه
موومان یکم
۲۵ دقیقه
موومان یکم - بخش اول - قسمت اول
۲۷ دقیقه
موومان یکم - بخش اول - قسمت دوم
۱۸ دقیقه
موومان یکم - بخش اول - قسمت سوم
۱۷ دقیقه
موومان یکم - بخش اول - قسمت چهارم
۱۴ دقیقه
موومان یکم - بخش اول - قسمت پنجم
۲۷ دقیقه
موومان یکم - بخش اول - قسمت ششم
۲۶ دقیقه
موومان یکم - بخش اول - قسمت هفتم
۲۸ دقیقه
موومان یکم - بخش اول - قسمت هشتم
۲۲ دقیقه
موومان دوم - بخش اول - قسمت اول
۵ دقیقه
موومان دوم - بخش اول - قسمت دوم
۲۳ دقیقه
موومان دوم - بخش دوم - قسمت اول
۲۰ دقیقه
موومان دوم - بخش دوم - قسمت دوم
۲۲ دقیقه
موومان دوم - بخش سوم
۲۲ دقیقه
موومان دوم - بخش چهارم
۲۳ دقیقه
موومان دوم - بخش پنجم
۱۷ دقیقه
موومان دوم - بخش ششم
۱۶ دقیقه
موومان دوم - بخش هفتم
۱۶ دقیقه
موومان دوم - بخش هشتم
۱۱ دقیقه
موومان دوم - بخش نهم
۱۹ دقیقه
موومان دوم - بخش دهم
۱۶ دقیقه
موومان دوم - بخش یازدهم
۲۵ دقیقه
موومان دوم - بخش دوازدهم
۲۹ دقیقه
موومان دوم - بخش سیزدهم
۱۲ دقیقه
موومان دوم - بخش چهاردهم - قسمت اول
۲۲ دقیقه
موومان دوم - بخش چهاردهم - قسمت اول
۱۴ دقیقه
موومان دوم - بخش پانزدهم
۱۷ دقیقه
موومان سوم - بخش اول
۲۸ دقیقه
موومان سوم - بخش دوم
۹ دقیقه
موومان سوم - بخش سوم
۱۶ دقیقه
موومان سوم - بخش چهارم
۲۳ دقیقه
موومان سوم - بخش پنجم
۱۱ دقیقه
موومان سوم - بخش ششم
۲۸ دقیقه
موومان چهارم
۲۴ دقیقه
موومان یکم - بخش دوم - قسمت اول
۳۱ دقیقه
موومان یکم - بخش دوم - قسمت دوم
۳۱ دقیقه
موومان یکم - بخش دوم - قسمت سوم
۳۰ دقیقه
موومان یکم - بخش دوم - قسمت چهارم
۱۷ دقیقه
موومان یکم - بخش دوم - قسمت پنجم
۲۲ دقیقه
موومان یکم - بخش دوم - قسمت ششم
۲۳ دقیقه
موومان یکم - بخش دوم - قسمت هفتم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی سمفونی مردگان
نویسنده
گویندهحسین پاکدل
ناشر چاپیانتشارات ققنوس
ناشر صوتی آوانامه
سال انتشار۱۳۹۷
فرمت کتابMP3
مدت۱۳ ساعت و ۵۲ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان ایرانی، کتاب‌های داستان و رمان ایرانی
قیمت نسخه صوتی
۴۳۰۰۰ ۲۵۸۰۰ ت ۴۰%
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی سمفونی مردگان

لیلی سهم
۱۳۹۷/۲/۱۶
کاش ورژن غیرصوتی این کتاب و تعدادی از رمان‌های خوب دیگه هم تو کتابراه گذاشته بشه
میدونم که کتاب‌های صوتی هم طرفداران خودشون رو دارن اما خب بعضیامونم نمی‌تونیم با کتاب‌های صوتی ارتباط خوبی برقرار کنیم و برای لذت بردن از یه کتاب نیاز داریم که خودمون بخونیمش، به همین خاطر بهتره به هر دو شکل موجود باشن
kryctal Kry
۱۳۹۷/۶/۳
سلام توصیه میکنم اگه میخواهید یک کتاب رو بخونید حتما ابتدا جزییات کتاب و بعد دیدگاه‌های دوستان رو مطالعه بفرمایید من همیشه از خوندن داستان‌ها ورمان‌های غرب و خارج ایران بخصوص روسیه به وجد میام اما ادبیات ایران رو هم خیلی دوس دارم و وقتی این کتاب رو خوندم به جرات میتونم بگم که احساس کردم که دارم به کتابی سبک رمان خارجی میخونم اما توصیه من این است این کتاب رمانی است بسیار غم انگیز و تاثر اور و دوستانی که شرایط روحیشون خوب نیست بهتره که نخونند من خودم روحیه حساسی دارم و بارها درحین خوندنش گریه کردم ومدتی بعد خوندش هم بهش فکر میکردم وتحت تاثیرش قرار گرفتم و حالت غریب و فسرده‌ای داشتم
دوشخصیت کاملا متفاوت داره ایدین پسری هست دلسوز و ساده که دوس داره دنبال ادبیات و شعر بره و زندگیشو اونجور که خودش میخواد بسازه در مقابل اورهان شخصیتی فرصت طلب و پول پرست ونسخه‌ی پدرش و شخصیتی که اکثر مخاطب‌ها از رمان واقعاان را حس میکنند بی‌رحم بودن بسیار این پسر هست وشکنجه‌های بی‌رحمانه‌ای که سر ایدین میاره و واقعا من میگم من تا اینجای زندگیم بی‌رحم تر از این‌ها ندیدم وقتی برادرش یوسف رو چطور سربنیست میکنه شدت بی‌رحمیش نمایش داده میشه ومن روحم ازار می‌رفت وقتی اینها رو میخوندم و بعد اینکه رمان رو تموم کردم چشامو بستم و گفتم‌ای کاش نمیخوندم
Greasy Pinky Toe
۱۳۹۸/۹/۲
حقیقتا نظر آنچنان واضحی درباره کتاب ندارم!!! به نظرم کتاب، مدیوم اشتباهی برای درک هرچه تمام‌تر این داستانه! داستانش از یه جایی بسیار قابل پیش‌بینیه و از همون ابتدا داستان تا حدی قابل حدس زدنه و در ادامه هم چیز خاصی برای ارائه در زمینه قصه‌گویی نداره و بیش‌تر داستان از یه جایی فقط به کامل کردن قوس و شخصیتی کاراکترها اختصاص پیدا می‌کنه. به همین دلیل هم شخصیت پردازی برخی از کاراکترها که محبوب خود نویسنده هم هستند، به طرز اعجاب انگیزی مریض می‌شه گفت بی‌نقصه و لحظه لحظه -با این‌که لزوما شاید تجربه‌ی مشابهی با اتفاقات نداشته باشیم- احساس هم‌ذات پندری می‌کنیم. اما بقیه کاراکترها که زیاد محبوب نویسنده نیستند گویا، بی‌سر و ته وارد قصه می‌شن و بعد غیب می‌شن و مورد جفای قلم قرار می‌گیرن. اما آقای معروفی در زمینه فضاسازی و موتیف‌نگاری به طرز قابل تحسینی سنجیده عمل می‌کنن. فرم کلی داستان به گونه‌ای است که گاهی تصور می‌شه که انگار نویسنده به جای قلم در دست، دوربین بر شانه دارد و در صحنه می‌رقصد و طنازی می‌کند! به همین دلیل در ابتدا گفتم که نوشته و کتاب، آنچنان حق داستان را ادا نمی‌کند و فیلم و تصویر، در دستان یک فیلمساز خلاق، نتیجه بهتری می‌آفرید. اما این خود، تحسین نویسنده را باز به دنبال دارد؛ چراکه آفرینش صحنه به واسطه نوشتن، کاری به مراتب سخت‌تر است و بسته به ذهن و قوه تخیل مخاطب، تأثیرات مختلفی به همراه دارد.
fatemeh ghorbani
۱۳۹۷/۲/۱۵
این کتاب یکی از شاهکارهای ادبیات ایران است. توصیه میکنم حتما با صدای فوق العاده حسین پاکدل گوش بدهید
Ali Javanmardi
۱۴۰۰/۱۱/۱۶
داستان باز داستان ایران بعد از قاجار و جنگ جهانی و آشوب و قطعی آن زمان هست
گویی که همه نویسندگان فقط مجاز هستند در آن زمان چیزی بنویسند.
و باز دو گانگی و بی هویتی مردم ایران که روز رو به عذا و شب رو به دور هفت سین
ولی یک موضوع جالب این بود که تربیت و مردسالاری و سنتی و باورهای غلط همیشگی که و
پدرها باز ریشه از پدران قبل خود داشتتند اجازه رشد نمو بچه‌ها را گرفته و پدر و مادر در خانه یارکشی می‌کنند
و موضوع ارث و میراث و حق به جانب دانستن بچه‌ها
در آخر هم سردرگمی داستان نویس که خود را جای همه میگذاشت و از آن سخن میگفت.
داستان بدی نیست ولی بهتر از اینها میتوانست باشد.
از راوی و کتاب راه تشکر میکنم.
بهاره محمدی اسفه
۱۳۹۹/۱۱/۲۸
داستان جذابی بود ولی شاهکار نبود. رمان‌های فارسی بهتر هم داریم. به نظرم رمان‌های محمود دولت آبادی خیلی قوی تر است. ولی در کل بد نبود و مثل بقیه خوانندگان توصیه میکنم کسی که در شرایط روحی مناسبی نیست از این داستان سرتاسر مصیبت پرهیز کند که البته به نظرم خیلی شبیه به زندگی برخی خانواده‌های ایرانی است و بخشش از جذابیت داستان هم همین است.
داستان مثل پازل روایت میشود و اگرچه حرف ناگفته‌ای باقی نمیگذارد، ولی حواس شش دانگ میخواهد که تکه‌ها را سر هم کنید.
روایت آقای پاکدل جاهایی خوب بود و جاهایی نه، در نقل قول‌ها بهتر بود.
در کل سمفونی مردگان داستان ماست داستان خود ما و به همین دلیل جذاب است
Maryam Noorali
۱۳۹۷/۱۲/۵
سمفونی مردگان روایتی تلخ از ثمره نادانی‌های یک خانواده است. تبعیض بین فرزندان و اختلاف سلیقه و عقیده فاجعه به بار آورده. گوش دادن به این قصه برای همه پدرها و مادرها لازمه. ممکنه روایت داستان با صدای حسین پاکدل در ابتدا کمی کسل کننده باشه خصوصا برای کسانی که سال بلوا از همین نویسنده رو با صدای زیبا و دلنشین خانم رضوی شنیدن ولی مطمئناَ خیلی زود با شیوه روایت آقای پاکدل هم ارتباط برقرار می‌کنید. پس بشنوید و بیاموزید.
کاربر TB
۱۳۹۷/۴/۲۹
ضمنا در خصوص موسیقی متن، به عقیده بنده، انتخاب بسیار بجا و شایسته‌ای بود که رنگ و بوی خاصی به داستان می‌بخشید و اثر انرا دو چندان می‌کرد. این موزیک جذاب و خلسه آور که اثر کم نظیری از استاد زبیگنف پرایزنر بوده و در حقیقت موسیقی متن فیلم " زندگی دوگانه ورونیکا " می‌باشد. برای بنده یادآوری این فیلم، و بی‌ارتباط با این داستان نبود. همچنین به دوستانی که مانند من، از این داستان بسیار لذت برده اند، پیشنهاد می‌کنم که کلیپ مصاحبه با جناب عباس معروفی اظهار نظر ایشان در مورد داستان خودشان را از دست ندهند چرا که به درک بهتر اثر کمک می‌کند.
نسرین Mahmoudi
۱۳۹۷/۵/۳۱
من این کتاب رو سالها پیش خوانده بودم و از اونجایی که دوستش دارم، صوتی اون رو هم گوش دادم. اما جناب آقای پاکدل واقعا من رو نا امید کردند و بد خواندند. تلفظ بی‌معنی نام اسماعیل، نداشتن توقف‌های لازم، برخی تلفظ‌های اشتباه گوش دادن رو خسته کننده کرده بود و البته موسیقی کار هم اصلا و ابدا خوب نبود و‌ای کاش از موسیقی‌های زیبا و حزن انگیز آذری استفاده می‌شد و همینطور در میانه یک موومان از اون موسیقی استفاده نمی‌شد. به هر حال ممنون از دوستان. و به امید اینکه سایر کتابهای فوق العاده رو با صدا و بازی فوق العاده آقای سلطان زاده بشنویم. ممنون کتابراه❤⚘
کاربر TB
۱۳۹۷/۴/۲۹
شاهکارهایی مانند این کتاب، با صدای مسحور کننده استاد پاکدل، جان آدمی را جلا می‌دهد، امکان ندارد بعد ازینکه در معرض چنین آثاری قرار بگیرید همان آدمی قبلی بمانید. یک چیزی درون انسان جابجا می‌شود و انگار به حرکتها درمیاید، تا هفته‌ها جملات کتاب را با خود تکرار خواهید کرد، و به آن خواهید اندیشید تا این بتوانید تجربه زیبا را به ادراک درآوردید. انگار یکجور آیدین در وجود همه ما سر بر می‌آورد. و آدمی یاد می‌گیرد که رنج‌های زندگی‌اش را پذیرا شود و از آن‌ها بیاموزد.
آرزو معماریان
۱۳۹۸/۳/۱
سمفونی مردگان انقدر ارزشمند و ستودنی است که نمیشه در توصیف اون جمله‌ای شایسته پیدا کرد. صدا و لحن بیان آقای پاکدل تکمیل کننده زیبایی این اثر هست. بعلاوه موسیقی متن بی‌نظیر و حس گوینده تو هر لحظه از بطن ماجرا باعث میشه با کتاب همراه شی و فراموش کنی تو الان اونجا نیستی...
ممنون از کتابراه برای این و
شاهکار بی‌نظیر... دیدگاه من بکلی در رابطه با کتاب صوتی کتابراه تغییر کرد بطوریکه گوش کردن کتاب در کتابراه تقریبا تبدیل به عادت روزمره‌ی من شده... بهترین آرزو‌ها برای موفقیت روز افزون شما
شراره شربت خوری
۱۳۹۷/۴/۹
بسییار غم بار، حزن انگیز، دلخراش، سایه سرد، خشک و بی‌روح نفاق، بی‌مهری سراسر داستان پر است. دلم هر چقدر هم شاد بود مبدل به یک سیاهی ترسناک گردید. چندین بار به خودم گفتم چرا شروع به گوش دادنش کردم. تبسم حتی کمرنگ را هم از روی لبانم برداشت. گرچه در برخی جاهای دانستان حقایق گفته میشد اما در خیلی جاها غلو بود و غیر باور. اگر هم به حقیقت نزدیک بود به یک حقیقت زشت و ناامید و مایوس کننده مجاور بود، اصلا خوشحال نیستم این داستان خوندم. هر ثانیه گوش دادنش غم تاریک و سنگینی روم گذاشت
احمد راستگار
۱۴۰۰/۱/۲۶
این کتاب سراسر افسردگی ست، ریتم معمولی زندگی در این کتاب وجود ندارد. خانواده‌ای غمزده، ماتم، بی روحیه، استبداد پدری، سنتی، سرتاسر مخالفت و عدم تحمل اعضای یک خانواده با یکدیگر. ظالم و مظلوم به زیبایی هر چه تمام و در عین حال دیکتاتوری پدر خانواده که در خانواده‌های سنتی ایرانی و البته خیلی از جاها به قشنگی به قلم کشیده شده است. توصیه میشود افرادی که وضعیت روحی خوبی ندارند این کناب را مطالعه نفرمایند. عالی بود و ممنون از راوی
Hamed Ebrahimi
۱۳۹۹/۱/۱۷
توصیف شخصیت‌ها، انتخاب شهر اردبیل و سرمای واقعی دهه ٦٠ و ٧٠ اونجا عالی بود. تعویض داستان از نگاه شخصیت‌های مختلف بسیار جذاب بود و در قسمت‌های آخر باید کمی دقت کنید که ترکیب دیدگاها شما را دچار اشتباه نکند. ولی در کل یک داستان هست و شما میتونید با ترکیب صدای عالی اقای پاکدل و ذهن خلاقتون یک داستان و جذاب رو تصویر سازی کنید لذت ببرید اما قرار نیست چیزی بهتون از نظر علمی یا سواد اضافه بشه (همچین انتظاری هم نداشتیم از یک داستان). ممنون جناب معروفی
نرگس حجازی کیا
۱۳۹۷/۴/۲۷
کتابی بی‌نظیر، داستان یک زندگی که شما از تک تک افراد با زبان خودشان راوی هستید، بعد از شنیدن داستان و قضاوت، داستان از از زبانی دیگر شما را به شدت به فکر فرو میبرد.... پر از درد و رنج‌هایی ه شاید همه‌ی مارو به تفکر وادارد، نکند روزی یا حرفی هم مارا اینگونه رنجانده باشد و مسیر زندگیامان را تغیبر یا داده باشد، اینکه نکند ما در گذشته و آینده با کسی چنین کنیم که یک عمر زندگیش را نابود کرده باشیم.... در کل بسیار لذت بردم. شاهکار و بسیار آموزنده زندگی
مشاهده همه نظرات ۴۴۳

راهنمای مطالعه کتاب صوتی سمفونی مردگان

برای دریافت کتاب صوتی سمفونی مردگان و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.