دانلود کتاب صوتی سه رساله درباره نظریه جنسی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سه رساله درباره نظریه جنسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سه رساله درباره نظریه جنسی

کتاب صوتی سه رساله درباره نظریه جنسی یکی از نوشته‌های مهم زیگموند فروید پزشک و روانکاو اتریشی است. این کتاب مسئله جنسیت و مسائل جنسی در زمان کودکی و بزرگسالی را مورد بررسی قرار می‌دهد و نشان می‌دهد که چگونه یک فرد هویت جنسی مستقل خود را کسب می‌کند.

درباره کتاب صوتی سه رساله درباره نظریه جنسی:

کتاب‌های مختلفی درباره جنیست و مسائل جنسی وجود دارد که هر کدام از منظرهای متفاوت این موضوع را تحلیل و بررسی کرده‌اند. اما زیگموند فروید بنیانگذار علم روانکاوی در کتاب صوتی سه رساله درباره نظریه جنسی (Three Essays on the Theory of Sexuality) به سه زمینه اصلی می‌پردازد؛ انحرافات جنسی، مسئله‌ی جنسیت در کودکی و دوران بلوغ.

این کتاب در سال 1905 منتشر شد و نظراتی جنجال برانگیز درباره مسائل جنسی و ارتباط آن با دوران کودکی ارائه داد. موضوعاتی که ریشه در اندیشه‌های فروید در زمینه عقده‌های ادیپ و الکترا دارد و درواقع اساس تفکرات این دانشمند بزرگ را شکل می‌دهد.

بخش اول کتاب سه رساله درباره نظریه جنسی، انحرافات جنسی نام دارد و نویسنده در همان ابتدا تفاوتی بین ابزار جنسی و هدف جنسی قرار می‌دهد و البته یادآوری می‌کند که در هر دو ممکن است انحراف به وجود بیاید.

در این بخش به انتخاب کودکان و حیوانات به عنوان شی جنسی اشاره می‌کند و ادامه می‌دهد که اکثر افراد ترجیح می‌دهند، چنین تمایلاتی را مخصوص دیوانه‌ها بدانند اما درون بسیاری از مردم عادی چنین انحرافاتی وجود دارد. همچنین جنبه‌های دیگری از انحراف را توضیح می‌دهد؛ مانند تمایل به طولانی شدن نگاه کردن و لمس کردن افراد در شروع رابطه جنسی.

فروید تمام این گرایش‌ها را به عنوان نیروهای ناخودآگاه در نظر می‌گیرد و حتی می‌گوید که هرکس رفتاری غیرطبیعی داشته باشد، از نظر جنسی نیز غیر طبیعی‌ست.

در بخش دوم این کتاب صوتی به مسئله جنسیت در زمان کودکی می‌پردازد. فروید معتقد است که کودکان نیز تمایلات جنسی دارند که درواقع آن را مقدمه‌ای بر دوران بزرگسالی‌شان می‌‌داند. او رفتارهایی مانند مکیدن انگشت شست، رقابت با خواهر و برادر و خودپرستی و خودخواهی را شکل‌هایی متفاوت از احساسات جنسی نوزادان و کودکان در نظر می‌گیرد.

در بخش سوم که به تحولات بلوغ اشاره دارد، فروید تفاوتی بین لذت‌های پیشین در زمان کودکی و لذت نهایی در رابطه جنسی بزرگسالان قائل می‌شود و سپس به مسئله شکل‌گیری هویت جنسی افراد می‌پردازد.

زیگموند فروید را بیشتر بشناسیم:

کمتر کسی را می‌شناسیم که نام روانکاوی و جلسات روان درمانی را شنیده باشد اما نام زیگموند فروید (Sigmund Freud) برایش ناآشنا باشد. فروید (1856 – 1939) یک متخصص مغز و اعصاب اتریشی و بنیانگذار علم روانکاوی بود.

زیگموند از پدر و مادر یهودی در یکی از شهرهای امپراتوری اتریش به دنیا آمد. او در سال 1881 در دانشگاه وین شروع به تحصیل در رشته پزشکی کرد و در سال 1885، توانست دکترای آسیب‌شناسی اعصاب را دریافت کند و در سال 1902 میلادی اولین تجربه تدریس و استادی خود را به دست آورد.

این دانشمند بزرگ در تأسیس علم روانکاوی، تکنیک‌های درمانی مانند استفاده از تداعی آزاد را کشف کرد و از نقش آن در فرایندهای تحلیلی را سخن گفت. بازتعریف فروید از مسئله جنسیت، او را بر آن داشت تا مجموعه نظریات خود درباره ادیپ را به عنوان اصل نظریه روانکاوی معرفی کند.

تجزیه و تحلیل رویاها توسط فروید، او را تا جایی کشاند که مکانیسم‌های اصلی سرکوب را کشف کرد و پس از آن نظریه خود درباره ناخودآگاه را به طور مفصل شرح داد. با اینکه امروز نقدهای فراوانی به روش علمی او می‌شود اما فروید یکی از کسانی است که نظریاتش چه در زمان حیات و چه پس از مرگش، تاثیر فراوانی بر علم روانشناسی، دین، فرهنگ و ادبیات گذاشت.

برخی از آثار زیگموند فروید عبارتند از: تفسیر رویا، توتم و تابو، ملالت و تمدن‌های آن، موسی و یکتاپرستی، بررسی رفتارهای جنسی و ...

کتاب صوتی سه رساله درباره نظریه جنسی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به مباحث روانشناسی و جنسیت علاقه‌مند هستید و می‌خواهید مسائل جنسی را با رویکردی علمی بشناسید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی سه رساله درباره نظریه جنسی می‌شنویم:

با وقوع بلوغ دگرگونی‌هایی آغاز می‌گردد که حیات جنسی کودکانه را به پیکره یابی نهایی و به هنجار خویش می‌رساند. تاکنون غریزه جنسی، خود اروتیک بود اما اکنون موضوع جنسی را می‌یابد. او تاکنون با تکیه بر غریزه‌های مجزا و منطقه‌های لذت زای فعالیت می‌کرد که مستقل از یکدیگر، گونه‌ای لذت معین را به مثابه تنها هدف جنسی می‌جستند.

حال گونه‌ا‌ی هدف نوین جنسی در اختیار است که برای دست یابی به آن، همه غریزه‌های به طور مشترک عمل می‌کنند. در حین اینکه منطقه‌های لذت زای از اولویت منطقه تنالسی تبعیت می‌کنند. لیکن از آنجا که هدف جنسی جنسیت‌های دوگانه، کارکردهای بسیار متفاوتی را آشکار می‌سازد، پس تکامل جنسی‌شان اکنون به گستردگی از یکدیگر فاصله می‌یابد.

تکامل جنسی مرد، تکامل قطعی‌تر و برحسب درک ما، ساده‌تر قابل دستیابی است. در حالی که در تکامل جنسی زن، حتی نوعی بازگشت ظهور می‌نماید.

 ۹ ساعت و ۵۲ دقیقه، ۵۴۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۶۰۰۰ ت - 7.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۴۱ دقیقه
بخش اول: کژروی‌های جنسی - قسمت اول
۳۱ دقیقه
بخش اول: کژروی‌های جنسی - قسمت دوم
۳۸ دقیقه
بخش اول: کژروی‌های جنسی - قسمت سوم
۳۴ دقیقه
بخش دوم: میل جنسی کودکانه - قسمت اول
۳۵ دقیقه
بخش دوم: میل جنسی کودکانه - قسمت دوم
۳۰ دقیقه
بخش دوم: میل جنسی کودکانه - قسمت سوم
۳۳ دقیقه
بخش سوم: تغییر پیکره‌یابی‌های بلوغ - قسمت اول
۳۰ دقیقه
بخش سوم: تغییر پیکره‌یابی‌های بلوغ - قسمت دوم
۲۵ دقیقه
بخش سوم: تغییر پیکره‌یابی‌های بلوغ - قسمت سوم
۲۶ دقیقه
بخش سوم: تغییر پیکره‌یابی‌های بلوغ - قسمت چهارم
۲۷ دقیقه
بخش چهارم: نوشته‌ها و مقاله‌های دیگر در همین زمینه - قسمت اول
۲۴ دقیقه
بخش چهارم: نوشته‌ها و مقاله‌های دیگر در همین زمینه - قسمت دوم
۲۹ دقیقه
بخش چهارم: نوشته‌ها و مقاله‌های دیگر در همین زمینه - قسمت سوم
۲۳ دقیقه
بخش چهارم: نوشته‌ها و مقاله‌های دیگر در همین زمینه - قسمت چهارم
۲۱ دقیقه
بخش چهارم: نوشته‌ها و مقاله‌های دیگر در همین زمینه - قسمت پنجم
۳۲ دقیقه
بخش چهارم: نوشته‌ها و مقاله‌های دیگر در همین زمینه - قسمت ششم
۱۵ دقیقه
بخش چهارم: نوشته‌ها و مقاله‌های دیگر در همین زمینه - قسمت هفتم
۳۵ دقیقه
بخش چهارم: نوشته‌ها و مقاله‌های دیگر در همین زمینه - قسمت هشتم
۳۷ دقیقه
بخش چهارم: نوشته‌ها و مقاله‌های دیگر در همین زمینه - قسمت نهم
۲۷ دقیقه
بخش چهارم: نوشته‌ها و مقاله‌های دیگر در همین زمینه - قسمت دهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی سه رساله درباره نظریه جنسی

برای دانلود کتاب صوتی سه رساله درباره نظریه جنسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سه رساله درباره نظریه جنسی

نظرات کتاب صوتی سه رساله درباره نظریه جنسی

سحر کنجی
۱۳۹۹/۱۱/۹
این کتاب، کتاب ارزشمندی هست. حیف که ترجمه اینهمه ضعیف بود. پیشنهاد میکنم به دوستان که نسخه ترجمه قبل از انقلاب رو مطالعه کنند. متاسفانه نام مترجم رو حضور ذهن ندارم.
Asl
۱۳۹۹/۱۰/۵
اینطوری ترجمه کردن که به درد نمیخوره. ایشون ظاهرا متنو تو گوگل ترنسلیت کپی پیست کرده.
سید مهدی حسینی
۱۳۹۹/۹/۶
هر کسی سوالات جنسی داره میتونه این کتاب رو بخونه
خیلی هم عالیی
مشاهد همه نظرات (۶)