دانلود کتاب صوتی سکوت آفتاب: ماجرای شهادت حضرت علی علیه السلام


افزودن به کتابخانه

برای دانلود قانونی کتاب صوتی سکوت آفتاب: ماجرای شهادت حضرت علی علیه السلام و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی سکوت آفتاب: ماجرای شهادت حضرت علی علیه السلام

مهدی خدامیان آرانی در کتاب صوتی سکوت آفتاب: ماجرای شهادت حضرت علی علیه السلام با استفاده از صد و چهارده منبع معتبر عربی به روایت این اتفاق مهم در تاریخ تشیع می‌پردازد و شما را ابعاد گوناگون شهادت این شخصیت بزرگوار آشنا می‌سازد.

درباره‌ی کتاب صوتی سکوت آفتاب:

امام علی چگونه به شهادت رسید؟ چرا به قتل رسیدن امام اول شیعیان تا این حد مهم است؟ پس از شهادت وی چه اتفاقی برای او رخ داد؟ امام در چه بستر سیاسی‌ای می‌زیست؟

شهادت امام علی (ع) در ماه مبارک رمضان روزی است که شیعیان در سراسر دنیا به سوگواری می‌نشینند اما نباید از یاد برد که این اتفاق تنها برای گریستن نیست و درس‌های بسیاری در دل خود دارد و برای درک آن باید به زندگی و شخصیت این مرد برجسته پی ببرید. از یاد نبرید که امام علی رهبر بزرگ شیعیان بود؛ بنابراین، ساده‌اندیشی است، اگر تصور کنید شهادت او اتفاق کوچکی است.

مهدی خدامیان آرانی نیز با تکیه بر چنین دیدگاهی در کتاب صوتی سکوت آفتاب: ماجرای شهادت حضرت علی علیه السلام شما را به سفری در تاریخ می‌برد و ابعاد گوناگون این واقعه‌ی مهم را شرح می‌دهد.

کتاب صوتی سکوت آفتاب مناسب چه کسانی است؟

شنیدن این کتاب صوتی به تمام شیعیان و عاشقان اهل بیت توصیه می‌شود.

با مهدی خدامیان آرانی بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی ایرانی در سال 1353 در آران و بیدگل در نزدیکی کاشان متولد شد. وی در سال 1368 به حوزه علمیه‌ی کاشان راه یافت و در سال 1372 در دانشگاه علامه طباطبایی تهران در رشته‌ی ادبیات عرب مشغول به تحصیل شد. خدامیان در سال 1376 به قم مهاجرت کرد و تمامی درس‌های حوزه را تا مقطع خارج فقه و اصول ادامه داد و مدرک سطح چهار حوزه‌ی علمیه قم (دکترای فقه و اصول) را به دست آورد.

او تا به‌امروز بیش از صد کتاب نوشته است که بیشتر آن‌ها جوایز مهمی را برایش به ارمغان آورده‌اند. قلم روان، پویا و داشتن مستندات تاریخی - حدیثی از مهم‌ترین ویژگی این آثار خدامیان محسوب می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی سکوت آفتاب می‌شنویم:

اسب سواران به سوی شهر انبار می‌تازند، شهری که در کنار مرز شام قرار دارد، آن‌ها وارد شهر می‌شوند و مردم هیچ پناهی ندارند.

سربازان معاویه به خانه‌ها حمله می‌کنند و به سوی زنان مسلمان می‌روند و گوشواره و جواهرات آن‌ها را غارت می‌کنند. هیچ کس نیست که مانع آن‌ها شود. آن‌ها آزادانه در شهر هر کاری که بخواهند انجام می‌دهند و بدون این که آسیبی به آن‌ها برسد برمی‌گردند.

خبر به علی (ع) می‌رسد، قلب او داغدار می‌شود، دشمن آن‌ قدر جرأت پیدا کرده است که به شهری که در سایه حکومت اوست، حمله و جنایت می‌کند.

 ۲ ساعت و ۶ دقیقه، ۱۲۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۴۰۰، قیمت الکترونیکی: رایگان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
افزودن به کتابخانه

فهرست مطالب

۳ دقیقه
مقدمه / فصل اول: خوشا به حال من!
۱۱ دقیقه
فصل دوم: دلتنگ زن و بچه خود هستم
۱۵ دقیقه
فصل سوم: عروس چشم آبى من!
۱۸ دقیقه
فصل چهارم: در دین خود شک کردم
۱۵ دقیقه
فصل پنجم: که عشق آسان نمود اول
۱۲ دقیقه
فصل ششم: مى ترسم شمشیر من خطا رود
۱۶ دقیقه
فصل هفتم: از همه غم و غصه‌ها راحت شدم
۲۲ دقیقه
فصل هشتم: به اسیر کن مدارا!
۱۴ دقیقه
فصل نهم: آیا سوالی دارید که بپرسید
۲ دقیقه
خاتمه

راهنمای دانلود کتاب صوتی سکوت آفتاب: ماجرای شهادت حضرت علی علیه السلام

برای دانلود کتاب صوتی سکوت آفتاب: ماجرای شهادت حضرت علی علیه السلام و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  سکوت آفتاب: ماجرای شهادت حضرت علی علیه السلام

نظرات کتاب صوتی سکوت آفتاب: ماجرای شهادت حضرت علی علیه السلام

کمیل نصراللهی
۱۴۰۰/۲/۹
اول این که گوینده همان نویسنده کتاب است یکی از مزایای این کتاب هست. دوم خود داستان بطور جالب نقل شده که به نظر بنده خیلی لذت بخش است. حالا میتوان صدا به طور بهتر ضبط شود، اما در کل خیلی لذت بردم از خواندن این کتاب...
خداقوت...
محمد مهدی کشاورز
۱۴۰۰/۲/۲
بررسی شهادت علی علیه السلام مظلوم‌ترین امام از منابع مختلف سنی و شیعه که نشان از اجماع مسلمانان در این واقعه جهان اسلام است
mohammad Parandavar
۱۴۰۰/۱/۲۷
کتاب خوبی بود اما موسیقی زیاد باعث عدم تمرکز میشه هرچند که این امر باعث ثأثیرگذاری و انتقال حس مطلب میشود.
مشاهد همه نظرات (۹)