دانلود کتاب صوتی شیخ بهایی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیخ بهایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی شیخ بهایی

کتاب صوتی شیخ بهایی نوشته بتول زرگنده، به روایت زندگی شاعر، حکیم، ریاضی‌دان و دانشمند بی‌همتا و درخشان سده دهم و یازدهم هجری می‌پردازد و شما را با سبک زندگی و فراز و نشیب‌هایی که در طول زندگی‌اش پشت سر گذاشته، آشنا می‌کند.

شیخ بهاءالدین عاملی معروف به شیخ بهائی، در سال 925 خورشیدی در شهر بعلبک چشم به جهان گشود. او در دوره‌ی صفویان زندگی می‌کرد و حدودا 95 کتاب درباره‌ی ریاضی، اخلاق، عرفان، نجوم، فقه، هنر و سیاست به نگارش درآورده و از خود برای آیندگان به یادگار گذاشته است. یونسکو در سال 2009 از شیخ بهایی جهت اقداماتی که در علم ستاره‌شناسی انجام داده، تقدیر کرده و نام او را در لیست مفاخر برجسته‌ی ایران قرار داده است.

شیخ بهایی یکی از نوادگان حارث همدانی است که یار با وفای حضرت علی بوده است. پدر شیخ بهایی یکی از شاگردان برتر شهید ثانی یکی از بزرگان فقه بود. او در خانواده و خاندانی مشهور و درخشان به دنیا آمده و رشد کرده است.

بنا به گفته‌ها و نوشته‌ها، شیخ بهایی مردی مهربان و رئوف بود و شخصیت علمی و اخلاقی درخشانی داشت و همین موضوع باعث شد او از سن 43 سالگی شیخ‌الاسلام اصفهان شود. او به مردم نیازمند کمک می‌کرد. او همیشه درمورد عدل و انصاف صحبت و همانند صالحان رفتار می‌کرد. او از سن 53 سالگی به بعد در دربار شاه صفوی به عنوان شیخ‌الاسلام مشغول به کار شد. او در سن 77 سالگی بر اثر بیماری در اصفهان دار فانی را وداع گفت.

گزیده‌ای از اشعار شیخ بهایی:

ساقیا بده جامی، زان شراب روحانی
تا دمی برآسایم، زین حجاب جسمانی
بهر امتحان ای دوست، گر طلب کنی جان را
آن‌جنان برافشانم، کز طلب خجل مانی
بی‌وفا نگار من، می‌کند به کار من
خنده‌های زیر لب، عشوه‌های پنهانی
دین و دل به یک دیدن، باختیم و خرسندیم
در قمار عشق ای دل، کی بود پشیمانی؟

فهرست مطالب

۲۱ دقیقه
بخش اول
۱۳ دقیقه
بخش دوم
۲۴ دقیقه
بخش سوم
۱۷ دقیقه
بخش چهارم
۱۶ دقیقه
بخش پنجم
۲۷ دقیقه
بخش ششم
۴ دقیقه
بخش هفتم
 ۲ ساعت و ۲ دقیقه، ۱۱۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

راهنمای دانلود کتاب صوتی شیخ بهایی

برای دانلود کتاب صوتی شیخ بهایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  شیخ بهایی