دانلود کتاب صوتی شیخ طوسی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیخ طوسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی شیخ طوسی

کتاب صوتی شیخ طوسی نوشته‌ی فریدون حیدری ملک، شرح حالی از زندگی فقیه و مجتهد بزرگ شیعی است که از او به عنوان رئیس طایفه شیعه یاد می‌کنند. وی توانست با نوشته‌های ارزشمندش، تاثیرات فراوانی بر عالمان پس از خود بگذارد. این اثر یکی از غنی‌ترین کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی شیخ طوسی:

یکی از آثار مجموعه فرزانگان کتاب صوتی شیخ طوسی است که به زندگینامه یکی از فقیهان و عالمان بزرگ شیعی می‌‎‌پردازد. فریدون حیدری ملک نویسنده دو رمان «مرگ بی‌توبه بی‌وصیت» و «روز هزار ساعت دارد» نیز با ادبیات مخصوص به خود روایتی از ایشان ارائه می‌دهد.

ابوجعفر محمد بن حسن طوسی مشهور به شیخ الطائفه یکی از بزرگ‌ترین فقیهان شیعی قرن چهارم بود که تا سال‌ها پس از مرگش نیز، آثار و اندیشه‌هایش تاثیرات فراوانی بر روی عالمان پس از خود گذاشت. او نویسنده دو کتاب ارزشمند و مهم به نام‌های التهذیب و الاستبصار است که جزء کتب اربعه جوامع حدیثی شیعه به شمار می‌رود و به غیر از آن، نوشته‌های فراوانی در حوزه علم کلام، رجال و درایه و فقه دارد.

شیخ طوسی در سن 23 سالگی از خراسان به عراق رفت و زیر نظر اساتیدی چون شیخ مفید و سید مرتضی به علم‌آموزی مشغول می‌شد. پس از آن چنان در عرصه فکری و علمی خود، توامند شد که خلیفه عباسی کرسی تدریس علم کلام شهر بغداد را به او داد و بعدها نیز به نجف رفت و حوزه علمیه آنجا را رونق بخشید.

به گفته‌ی بسیاری از اندیشمندان، شیخ طوسی توانست مکتب اجتهادی فقه جعفری را در مقابل مکتب‌های فقهی اهل سنت به جایگاهی ویژه برساند و به آن استقلال بخشد. علامه حلی که یکی از عالمان پس از ایشان بوده، از شیخ به عنوان رئیس طایفه شیعه نام می‌برد.

سرانجام این عالم بزرگ شیعی در سال 460 قمری در شهر نجف درگذشت و خانه‌اش به مسجدی تبدیل شد که هم اکنون به مسجد طوسی معروف است.

کتاب صوتی شیخ طوسی برای چه کسانی مناسب است؟

اگر به ادب، فرهنگ و تاریخ کشورمان علاقه‌مند هستید و می‌خواهید سرنوشت بزرگان و صاحب نظران ایرانی را بدانید، مطالعه‌ی کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی شیخ طوسی می‌شنویم:

تازه بیست و سه سالگی‌اش را پشت سر گذاشته بود؛ همچنان که منطقه طوس را، خراسان را، سرزمین زادگاهش را. همچنان راه پر فراز و نشیب و طولانی از خراسان تا بین النهرین را، از طوس تا بغداد را. گاه در کنار کاروانیان به آهنگ زنگ جمازان و گاه همراه و همسفر با تنی چند، خاموش یا گپ زنان، پیاده و سواره، سواره و پیاده.

بسا نیم روزان عرق ریز و تشنگی سراپا از دور از دل شن و کویر تفته از آفتاب آتش بار، آب‌کند کاذبی را در کویر نوید می‌دادند. بسا شب‌ها و نیمه‌شب‌ها در کاروانسراها و آبادی‌های بین راه یا حتی پای صخره‌ای بلند و درختی کهنسال، کنار چشمه‌ای زلال و گوارا، زیر نور ماه یا زیر نور ستارگان بیتوته می‌کردند تا صبح صادقی دیگر تا شروع راه پیمایی‌های روزانه فردا، از فرط خستگی به خواب خوشی فرو می‌رفتند. آن‌ها وقتی با نخستین سپیده بامداد بیدار می‌شدند، گرد و غبار باد شبانه را از تن می‌تکاندند و دوباره به راه می‌افتادند.

 ۱ ساعت و ۲۶ دقیقه، ۸۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۴ دقیقه
بخش اول
۱۸ دقیقه
بخش دوم
۱۹ دقیقه
بخش سوم
۲۶ دقیقه
بخش چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی شیخ طوسی

برای دانلود کتاب صوتی شیخ طوسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  شیخ طوسی