دانلود کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری

کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری نوشته‌ی بتول زرکنده، درباره زندگی، آثار و شاگردان یکی از شاخص‌ترین مراجع تقلید شیعه است که در حوزه علمیه شهر نجف سال‌ها فعالیت کرد و نوشته‌های ارزشمندی از خود برجای گذاشت. این اثر یکی از بهترین کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری:

یکی از آثار مجموعه فرزانگان کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری است که به زندگی‌نامه مرجع بزرگ شیعیان می‌پردازد. بتول زرکنده سعی کرده با زبانی شیوا و روشن، روایتی از زندگی این چهره بزرگ دینی را به شما ارائه بدهد.

شیخ مرتضی انصاری با نام کامل شیخ مرتضی بن محمد امین انصاری دزفولی از برزگ‌ترین علمای اسلام بود که در قرن 13 قمری زندگی می‌کرد. او در سال 1214 در شهر دزفول به دنیا آمد و دوران کودکی متفاوتی با هم‌سالان خود داشت. شوق تحصیل در شیخ بی‌داد می‌کرد و سرانجام برای تحصیلات به شهرهای کربلا، کاظمین و نجف عراق رفت و اصول فقه را همانجا آموخت.

این عالم بزرگ شیعه پس از سال‌ها به ایران بازگشت و به شهرهای مشهد، کاشان، بروجرد و اصفهان سفر کرد. نتیجه آن نیز آشنایی با شخصیت‌هایی چون حجت‌الاسلام رشتی و ملا احمد نراقی بود. اما دوباره شیح مرتضی انصاری به نجف بازگشت و در آنجا به تدریس و تالیف مشغول شد.

در کتاب شیخ مرتضی انصاری با آثار او همچون مکاسب، فرائدالاصول، اثبات التسامح فی‌ادله السنن، المواسعه و المضایقه و... آشنا می‌شوید و نام اشخاص بزرگی مانند سید جمال‌الدین اسدآبادی، حاج میرزا محمدحسن آشتیانی، حاج میرزا حبیب‌الله رشتی، شیخ عباس آل کاشف‌الغطا و شیخ محمدحسن انصاری دزفولی را می‌شنوید که همگی از شاگردان برجسته شیخ بوده‌اند.

سرانجام مرجع بزرگ شیعیان پس از سال‌ها فعالیت در حوزه علمیه نجف در سال 1281 در 67 سالگی درگذشت.

کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری برای چه افرادی مناسب است؟

اگر به ادب، فرهنگ و تاریخ کشورمان علاقه‌مند هستید و می‌خواهید سرنوشت بزرگان و صاحب نظران ایرانی را بدانید، مطالعه‌ی کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری می‌شنویم:

امروز به اتاق شیخ رفتم؛ اتاقی که پس از مرگ او، حضور هیچکس را به خود ندیده است. وقتی به اتاق پا گذاشتم، حس غریبی داشتم. بوی مرکب مانده، فضای اتاق را پر کرده بود. کنار در روی میخی که به دیوار کوبیده شده بود، عبای سرخ پشمی، قبای کرباس سفید و عمامه‌اش هنوز آویزان بود.

آن سوتر کتابخانه کهنه چوبی‌اش تکیه به دیوار ایستاده بود و کتاب‌های فقهی و دینی را با نظم خاصی در خود جای داده بود. دو ردیف بالای کتابخانه، جای تالیفات شیخ بود. جزوه‌ها، رساله‌ها و کتاب‌هایی که در طول عمرش نوشته بود و همچنین میز چوبی کوچکش که تقریبا وسط اتاق قرار داشت و کاغذهای نوشته و ننوشته کنار میز، روی زمین ریخته بود و قلمدان و دواتی که هنوز از آخرین دفعه‌ای که توانسته بود، چیزی بنویسد به یادگار مانده بود. شاید آن مطلب وصیت‌نامه‌اش بوده است؛ هرچند که وصیتی جز پند و نصیحت نداشت.

 ۳ ساعت و ۲۷ دقیقه، ۱۹۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۷ دقیقه
مقدمه
۲۰ دقیقه
فصل اول: بخش یک
۲۵ دقیقه
فصل اول: بخش دو
۲۱ دقیقه
فصل اول: بخش سه
۲۸ دقیقه
فصل دوم: بخش یک
۲۷ دقیقه
فصل دوم: بخش دو
۳۴ دقیقه
فصل سوم: بخش یک
۲۹ دقیقه
فصل سوم: بخش دو
۱۲ دقیقه
فصل سوم: بخش سه
۴ دقیقه
فصل چهارم

راهنمای دانلود کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری

برای دانلود کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  شیخ مرتضی انصاری

نظرات کتاب صوتی شیخ مرتضی انصاری

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.