دانلود کتاب صوتی عشق‌ لرزه


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی عشق‌ لرزه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی عشق‌ لرزه

اریک امانوئل اشمیت در کتاب صوتی عشق‌ لرزه، با ظرافتی خاص به جست‌وجو و تحلیل احساسات انسان‌ها و روابط آن‌ها با یکدیگر می‌پردازد.

نمایشنامه عشق‌ لرزه (La Tectonique des sentiments) درباره‌ی زن مغرور و زیبایی به نام دیان است که یک دل نه صد دل عاشق مردی به نام ریچارد شده است. او در شغل خود به عنوان وکیل و نماینده مجلس بسیار موفق است ولی رمز و رموز عشق را بلد نیست. ریچارد نیز مردی است که همیشه عاشق دیان بوده و اکنون بعد از دو سال سرانجام دیان نیز عاشق او شده است. اما هنگامی که دیان با کمی بی‌توجهی از سوی او روبه‌رو می‌شود، به جای در میان گذاشتن خالصانه احساسش، با غرور با او برخورد می‌کند و همین که نمی‌تواند بخش‌ درستی از احساساتش را در رفتار خصوصی‌اش به کار بگیرد، باعث حرکت و جابجایی غلط لایه‌های درونی احساسش می‌شود و زلزله‌ای در او رخ می‌دهد که ناشی از عشق است؛ عشقی بزرگ که در اثر خویشتن‌داری و بروز ندادن و غرور از هم پاشیده شده، تبدیل به تنفر می‌شود.

در یک چشم به هم زدن احساساتش تغییر می‌کند، نفرت جایگزین عشق می‌شود و بنیاد آرزوهای او در هم می‌ریزد. هنگامی که احساس شخصی او تغییر می‌کند، زندگی دیگر شخصیت‌ها را نیز تحت تاثیر قرار می‌دهد. در این اثر شاهد عشقی بزرگ هستیم که به دلیل خویشتن‌داری و بروز ندادن عشق، خودخواهی و غرور از هم می‌پاشد.

اریک امانوئل اشمیت (Eric Emmanuel Schmitt)، نویسنده، فیلسوف و نمایش‌نامه‌نویس فرانسوی است. کتاب‌های او به 43 زبان جهان منتشر شده و نمایشنامه‌های وی در بیش از 50 کشور روی صحنه رفته‌ و طرفداران بسیاری دارد. چندین جایزه تئاتر مولیر فرانسه، جایزه بهترین مجموعه داستان گنکور، جایزه آکادمی بالزاک همراه بسیاری از جوایز فرانسوی و خارجی از جوایز اهدا شده به اشمیت است. از آثار برجسته اشمیت می‌توان به کتاب خرده جنایت‌های زناشویی اشاره کرد.

در قسمتی از کتاب صوتی عشق‌ لرزه می‌شنویم:

خانم پومره: می‌مونه روباه‌ها! آره! مردم زیاد فکرش رو نمی‌کنن ولی هیچ بعید نیست که یک روباهی یک هو از باغی بپره بیرون و ساق پای چپش رو گاز بگیره! شاید هم پای راستش رو!
دیان: (او هم با طنز به بازی ادامه می‌دهد.) آره حق با توئه آدم‌ها زیاد به این موضوع فکر نمی‌کنن.
خانم پومره: در این صورت وقتی بر می‌گرده زخمیه، چشم هاش از حدقه در اومده...
دیان:... آب دهنش سرازیره...
خانم پومره:... تب داره...
دیان:... مبتلا شده...
خانم پومره:... و بیماریش مسریه...
و من هم مبتلا می‌شم و هر دو می‌میریم. در نتیجه همه چیز بر وفق مراده.
خانم پومره: همه چیز بر وفق مراده! من هم حتا قلک بازنشستگیم رو می‌شکنم تا براتون گل داوودی بیارم. (آه می‌کشد.) وای دیان هیچ وقت فکرش رو هم نمی‌کردم که دخترم رو خوشبخت ببینم. آدم از خوشی قند تودلش آب می‌شه.
دیان: (غرغر کنان) مامان...
خانم پومره: چرا دیگه. تویی که انقدر جدی بودی، تمام فکر و ذکرت دَرست بود، کنکورهات بود، شغل سیاسیت بود؛ تویی که در مجلس مسئول رسیدگی به امور زنان هستی، تویی که در زندگی زناشویی قبلیت بدآوردی...
دیان: مامان، خواهش می‌کنم، لازم نیست زندگیم رو برام تعریف کنی.
خانم پومره: اما من عاشق اینم که زندگیت رو تعریف کنم! همین که چشمت رو دور می‌بینم انقدر از تو حرف می‌زنم که سر همه رو درد میارم.
دیان: خب حالا که این جام جلوی خودتو بگیر.
خانم پومره: (دستانش را به هم می‌زند.) خلاصه شاهنامه اولش خوشه، دخترم که هیچ اهل عشق و عاشقی نبود حالا دیگه بیا و ببین که یک دل داده و صد دل گرفته...
دیان: (ناخواسته مردد است.) چه حرف ها! یک دل داده و صد دل...
خانم پومره: خب چرا دیگه! این مرد واسه این که دل تو رو به دست بیاره سال‌ها پدرش در اومده. انقدر دور و برت پلکیده انگار که می‌خواد فتح خیبر کنه، مردی که تو رو بیشتر از اونی که تو دوستش داری دوست داره، خیلی پیش از این که تو عاشقش شی، عاشقت شده، ببخشیدها من اسم اینو یک دل و نه صد دل خاطرخواهی می‌ذارم!

 ۲ ساعت و ۶ دقیقه، ۱۲۲ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
تیتراژ
۱۸ دقیقه
قسمت اول
۷ دقیقه
قسمت دوم
۷ دقیقه
قسمت سوم
۱۰ دقیقه
قسمت چهارم
۱۱ دقیقه
قسمت پنجم
۵ دقیقه
قسمت ششم
۷ دقیقه
قسمت هفتم
۳ دقیقه
قسمت هشتم
۲ دقیقه
قسمت نهم
۱۰ دقیقه
قسمت دهم
۲ دقیقه
قسمت یازدهم
۳ دقیقه
قسمت دوازدهم
۹ دقیقه
قسمت سیزدهم
۵ دقیقه
قسمت چهاردهم
۴ دقیقه
قسمت پانزدهم
۵ دقیقه
قسمت شانزدهم
۷ دقیقه
قسمت هفدهم
۱۰ دقیقه
قسمت هجدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی عشق‌ لرزه

برای دانلود کتاب صوتی عشق‌ لرزه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  عشق‌ لرزه
حسنیه سلطانی
۱۳۹۸/۶/۱۱
نوشته‌های اشمیت همیشه علاوه بر هیجان و سوپرایز پر از نکاتی هست برای زندگی و خودسازی که اگر واقعا با نگاهی به درون خود آشنا باشی مثل گنج میمونه.
عالی بود و واقعا لذت بردم
Hani Khodadadian
۱۳۹۹/۵/۸
👌🏽👌🏽👌🏽👌🏽👌🏽👌🏽🙏🏽
Sharar Ed
۱۳۹۹/۲/۳۰
خیلی خوبه که تایم هر قسمت کتاب صوتی کم باشه ❣️
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)