دانلود کتاب صوتی فردوسی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فردوسی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی فردوسی

کتاب صوتی فردوسی نوشته‌ی عزت الله الوندی، درباره وقایع مهم زندگی حکیم ابوالقاسم فردوسی خالق منظومه شاهنامه است که توانست با سرودن آن، تاثیر شگرفی بر روی تاریخ و فرهنگ ایرانی‌ها بگذارد. این اثر یکی از جذاب‌ترین کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شمار می‌رود.

درباره کتاب صوتی فردوسی:

یکی از آثار مجموعه فرزانگان، کتاب صوتی فردوسی است که به زندگینامه‌ی شاعر و حکیم برجسته ایرانی می‌پردازد. منظومه حماسی و تاریخی شاهنامه شاهکار او به شمار می‌رود.

ابوالقاسم حسن پور علی توسی که به ابوالقاسم فردوسی شهرت دارد، بزرگ‌ترین شاعر حماسه سرای ایرانی‌ به حساب می‌آید که برای فارسی زبانان از اهمیت و جایگاه خاصی برخوردار است و به همین خاطر، 25 اردیبهشت ماه مصادف با 14 می، ‌روز ملی و جهانی فردوسی نامگذاری شده است.

این شاعر توانا در دوران پادشاهی سامانیان در سال 319 شمسی، مصادف با 329 هجری قمری و 940 میلادی در روستای پاژ توس دیده به جهان گشود. خانواده‌‌ی او از نظر مالی و اجتماعی از شرایط خوبی برخوردار بودند و همین ثروت بعدها به فردوسی کمک کرد تا بتواند سال‌ها وقتش را بر روی سرودن و تصحیح شاهنامه بگذارد.

ابوالقاسم فردوسی در دوران نوجوانی و جوانی خود به مطالعه آثار تاریخی و علمی پرداخت و بر اساطیر و افسانه‌های کهن ایرانی تسلط پیدا کرد. همچنین خانواده‌ای برای خود تشکیل داد که حاصل آن یک دختر و پسر بود اما متاسفانه در زمان حیاتش پسرش را از دنیا رفت.

خالق کتاب شاهنامه برای سرودن آن، سی سال زمان گذاشت و در طول این مدت نیز به تحقیق و پژوهش می‌پرداخت تا بتواند به منابع موثق تاریخی و ادبی برسد. سرانجام پس از تمام شدن این کتاب، ثروتش نیز پایان یافت و فردوسی سال‌های پایانی زندگی‌اش را به سختی گذراند. متاسفانه هیچ اطلاعاتی از زمان مرگ این شاعر گرانقدر در دسترس نیست.

عزت الله الوندی را بیشتر بشناسیم:

یکی از نویسندگان فعال و باسابقه حوزه ادبیات کودک و نوجوان، عزت الله الوندی نام دارد. او در سال 1353 در شهر تویسرکان به دنیا آمده و فارغ التحصیل رشته ادبیات نمایشی از دانشگاه هنر است.

الوندی داستان نویسی را به طور حرفه‌ای از سال 1376 با نوشتن کتاب فردوسی آغاز کرد و پس از آن نیز آثار متعددی را به چاپ رساند که برخی از آن‌ها عبارتند از: «پشت شیشه‌های مات (1388)، خوابی به رنگ فراموشی (1388)، مأموریت در ایستگاه (1389)، قدر استاد (1389)، شهر آزاد (1390)، سرگذشت موسیقی در ایران (1391)، تربچه (1393) مجموعه کتاب‌های بغل می‌خوام بوس می‌خوام: شعر خردسال (1394) و...»

این نویسنده ایرانی علاوه بر نوشتن داستان، فعالیت‌های اجرایی مختلفی را نیز برعهده داشته است؛ از جمله:

- عضو شورای کارشناسی شعر مجله ی رشد کودک از 1395
- مسئول صفحات موسیقی روزنامه بیان و آفتاب یزد (1378 تا 1382)
- سردبیر سایت پایگاه خبری حوزه ی هنری از فروردین تا اسفند 1390
- عضو هیات مدیره ی انجمن نویسندگان کودک و نوجوان طی سه دوره تا امروز
- مسئول کارگاه داستان کودک و نوجوان بنیاد ادبیات داستانی ایرانیان 1392 تا 1393
- فعالیت نشر کتاب با موضوعیت فرهنگ و هنر (مدیر مسوول انتشارات کتاب سپید) از 1390
- دبیر بخش کودک دفتر ادبیات کودک و نوجوان حوزه ی هنری از 1391 تا اردی بهشت 1395
- داور جشنواره‌های ربع قرن ادبیات پایداری، جشنواره ی کتاب کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و جشنواره مطبوعات کودک و نوجوان کانون.

کتاب صوتی فردوسی به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به ادب، فرهنگ و تاریخ کشورمان علاقه‌مند هستید و می‌خواهید سرنوشت بزرگان و صاحب نظران ایرانی را بدانید، مطالعه‌ی کتاب‌های مجموعه فرزانگان به شما پیشنهاد می‌شود.

در بخشی از کتاب صوتی فردوسی می‌شنویم:

در خلوت شبانگاه، فردوسی در اتاق کوچک خود نشسته است و شمعی در باد با شعله‌های رقصان می‌درخشد. برگ‌های نخستین کتاب را از هم می‌گشاید و با چشمان خسته می‌خواند؛ چیزهایی در این کتاب بیابند که سهمگین و خوفناک نماید و این نیکوست و چون مغز آن را بخوانی و معناش را درک کنی، برای تو دلپذیر و درست باشد.

پس دانایان بخواهند از این کتاب، کتاب دیگر پدید آورند و یا آن را ترجمه کنند، سزاوار است که هفت نکته را در برگردان این کتاب در نظر داشته باشند؛ یکی اصل و بنیاد کتاب، یکی فر و شکوهمندی کتاب، سوم هنر کتاب، چهارم نام نویسنده کتاب، پنجم مایه و میزان سخن پردازی، ششم نشان دادن دانش آن کس که این کتاب را نگاشته است و هفتم درهای سخنی را نگه داشتن.

فردوسی با خودش تکرار می‌کند: یکی اصل و بنیاد کتاب، یکی فر و شکوهمندی کتاب، سوم... اما هنوز جمله‌اش تمام نشده است که پلک‌های خسته‌اش بر هم می‌افتند و به خواب می‌رود.

 ۲ ساعت و ۵۲ دقیقه، ۱۶۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲۳ دقیقه
بخش اول
۲۰ دقیقه
بخش دوم
۲۵ دقیقه
بخش سوم
۲۷ دقیقه
بخش چهارم
۲۰ دقیقه
بخش پنجم
۲۲ دقیقه
بخش ششم
۱۷ دقیقه
بخش هفتم
۱۷ دقیقه
بخش هشتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی فردوسی

برای دانلود کتاب صوتی فردوسی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  فردوسی

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.