معرفی و دانلود کتاب صوتی فریای هفت جزیره

عکس جلد کتاب صوتی فریای هفت جزیره
قیمت:
۷۹,۰۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فریای هفت جزیره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی فریای هفت جزیره و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی فریای هفت جزیره

کتاب صوتی فریای هفت جزیره رمانی کوتاه از جوزف کنراد، نویسنده‌ی لهستانی‌الاصلِ انگلیسی‌زبان است. قهرمان این اثر زنی‌ست زیبا و فریبنده که خود را در معرض شور و عشقِ آتشین دو مرد می‌بیند؛ شور و عشقی جانگزا و بدفرجام، که به وقایعی تصورناپذیر منجر می‌شود. وقایع داستان پیش رو، مانند اغلب آثار کنراد، بر صحنه‌ی آبی و بی‌کرانِ دریا رخ می‌دهند.

درباره کتاب صوتی فریای هفت جزیره:

جوزف کنراد (Joseph Conrad) را یکی از نخستین مدرنیست‌های عرصه‌ی داستان‌نویسی در زبان انگلیسی می‌دانند. آثار این نویسنده، اگرچه در زمان حیات خودش آن‌چنان که باید و شاید قدر ندیده و مورد تحسین واقع نگشتند، امروزه نزد اغلب صاحب‌نظران از درخشان‌ترین نمونه‌های نثر داستانی در سده‌ی بیستم به شمار می‌روند.

مخاطبینی که داستان‌های کنراد را به دقت مطالعه کرده‌اند، احتمالاً در این گفته که او یکی از ده رمان‌نویس برتر تاریخ است، اما و اگری نمی‌آورند. چه بسا که حتی بزرگانی چون جویس و پروست و کافکا نیز، از بسیاری جهات با وی قابل قیاس نباشند. چرا که کنراد، علاوه بر شریک بودن با ایشان در بهره‌مندی از نبوغ ادبی و خلاقیت هنری، از گنج خاصِ خود نیز برخوردار بود؛ گنجی که هر نویسنده‌ی بزرگی در آرزوی دست یازیدن بدان است. این گنج همانا گنج «تجربه» بود. توضیح آنکه جوزف کنراد اغلب عمر خود را به عنوان دریانورد بر آبیِ دریاها گذراند. زندگی او پر بود از وقایع ماجراجویانه‌ی شگفت‌انگیز. از حضور در مناطق مستعمره‌نشین و درگیری با بومیان آن نواحی گرفته، تا دست‌وپنجه نرم کردن با طوفان و بوران در دل اقیانوس. به راستی کدام‌یک از نویسندگانی که در سطور پیش نام بردیم، چنین زندگی پرحادثه‌ای را از سر گذرانده بودند؟ شاید از این جهت، یعنی از حیث غنای تجربه‌ی زیسته، تنها تنی چند از نویسندگان بزرگ سده‌ی بیستم، از جمله کسانی چون همینگویِ آمریکایی و سلین فرانسوی (که هر دو تجربه‌ی شرکت در جنگ جهانی را داشتند) با او قابل قیاس باشند. اما آن‌ها، با تمام بزرگی‌شان، از خلاقیت هنری کنراد بی‌بهره بودند.

باری، پس از مقدمه‌ی فوق، وقت آن است که به معرفی کتاب صوتی فریای هفت جزیره (Freya of the Seven Isles) بپردازیم. کنراد در این رمان که اول‌بار در سال 1912 به انتشار رسید، داستان یک مثلث عشقی عجیب و غریب را روایت کرده است. قهرمان کتاب او (فریا)، زنی زیبا و شورانگیز است که در خانه‌ی پدری زندگی می‌کند و در آنجا خود را ناچار از تحمل انواع بلاهت‌ها و رذالت‌ها می‌بیند. تا اینکه ناگهان عشق (البته از دو سو!) از راه می‌رسد و زندگی او را دستخوش دگرگونی می‌کند. رمان فریای هفت جزیره از معدود قصه‌های عاشقانه‌ی کنراد است. اگرچه کنراد در این اثر نیز از پرداختن به دلمشغولی‌های همیشگی خود (مسئله‌ی استعمارِ اروپایی، موضوع تفاوت نژادی، دشواری‌های زندگی مردان دریا و ...) سر باز نزده است.

درباره‌ی کتاب فریای هفت جزیره گفتنی بسیار است؛ اما پیش از هر چیز باید آن را خواند. آن هم نه یک بار، بلکه چندین و چند بار. باید غرق شد در دریای اندیشه‌ی نویسنده‌ای که جهان را چنان رازآمیز می‌دید که جز با زبانی آکنده از تمثیل‌ها و استعارات و جوشش‌های بیانیِ شگرف، توان نوشتن نداشت؛ باید غرق شد در دنیای مخلوقات داستانی مردی که به عمق روح انسان نظر افکنده بود. آری... هنگام خواندن قصه‌ای از دریا، باید آماده‌ی غرق شدن بود...

کتاب صوتی فریای هفت جزیره مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به ادبیات داستانی انگلیسی‌زبان و دوست‌داران داستان‌هایی با تم عاشقانه دو گروه از مخاطبینی‌اند که شیفته‌ی کتاب‌ فریای هفت جزیره از جوزف کنراد خواهند شد.

با جوزف کنراد بیشتر آشنا شویم:

او در سال 1857 دیده به جهان گشود و به سال 1924 روی در نقاب خاک کشید. امروزه از کنراد به عنوان یکی از برجسته‌ترین نویسندگان در ادبیات انگلیسی یاد می‌شود. اما شگفت آنکه وی (که اصالتاً لهستانی بود) تا آغاز دهه‌ی سوم زندگی خود، با زبان انگلیسی به کل بیگانه بود!

از ویژگی‌های برجسته‌ی آثار کنراد، یکی نثر پیچیده، شاعرانه، و البته دشوار اوست، و دیگری توانایی بی‌نظیرش در پرداخت شخصیت‌های داستانی شرور. این دو مؤلفه در کنار مشخصه‌های دیگری چون مهارت نویسنده در قصه‌پردازی، و البته توجه وی به مضامین سیاسی - اجتماعیِ مهم زمانه‌ی خود، سبب گشته تا اغلب صاحب‌نظران متفق‌القول کنراد را از ستون‌های ادبیات انگلیسی‌زبان بدانند. البته منتقدان در اینکه بهترین اثر کنراد کدام است، اختلاف نظر دارند. گروهی کتاب «دل تاریکی» را شاهکار وی می‌دانند، و عده‌ای رمان «لرد جیم» را. برخی نیز معتقدند که رمان حجیم «نوسترمو» به سبب ساختار حیرت‌انگیزش باید بزرگ‌ترین کار وی تلقی شود.

از میان دیگر آثار جوزف کنراد می‌توان به عناوینی چون «شانس»، «کاکاسیاه کشتی نارسیسوس»، «جوانی»، «طوفان» و «مرز سایه» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی فریای هفت جزیره می‌شنویم:

نمی‌دانم آیا راستی روی دریا متولد شده بود یا نه، اما خوب می‌دانم که نزدیک دوازده سال پیش، همراه پدر و مادرش با انواع و اقسام کشتی‌ها در دریا سفر کرده. بعد از آنکه نلسون پیر همسرش را از دست داد، نگهداری از دختر برایش بغرنج شد. بانوی مهربانی در سنگاپور، که تحت تأثیر ماتم‌زدگی و حیرانی اسفناک نلسون قرار گرفته بود، پیشنهاد داد که از فریا نگهداری کند. شش سال به همین منوال گذشت تا وقتی که نلسون پیر بازنشسته و در جزیره‌ی خودش مستقر شد و بعد (بانوی مهربان) که قصد عزیمت به اروپا کرد، مقرر شد که دختر پیش پدر برگردد.

اولین و مهم‌ترین اقدام پیرمرد در استقبال از دخترش آن بود که استاین اند ابهارتِ ایستاده‌ی مجللی از نمایندگی سنگاپور بخرد. آن زمان من ناخدای کشتی بخار تجاری کوچک جزیره بودم.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
1 دقیقه
پشت کتاب
1 دقیقه
معرفی
27 دقیقه
فصل یک
13 دقیقه
فصل دو
30 دقیقه
فصل سه
38 دقیقه
فصل چهار - یک
24 دقیقه
فصل چهار - دو
32 دقیقه
فصل پنج
38 دقیقه
فصل شش
18 دقیقه
یادداشت مترجم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی فریای هفت جزیره
نویسنده
مترجمفرزانه دوستی
راویمهران نوروزی
ناشر چاپینشر بیدگل
ناشر صوتی شرکت توسعه محتوای لحن دیگر
سال انتشار۱۴۰۱
فرمت کتابMP3
مدت۳ ساعت و ۴۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی فریای هفت جزیره

مهران فانی
۱۴۰۱/۱۲/۲۰
توصیفات کنراد، محشره. آدم را یاد توصیفات زیبای ناباکوف میندازه. بیخود نیست که به عنوان یکی از تاثیرگزارترین نویسنده‌ها میشناسنش. داستان، درباره یک مثلث عاشقانه بود، بسیار زیبا و دلنشین، در عین حال، متفاوت.
س هدایتی
۱۴۰۱/۷/۱۴
بد نبود ولی جذابیتش در حدی نبود که تااخر داستان پیش برم متوجه نشدم دلیلش چی بود موضوع جالب ولی با شخصیت‌ها خیلی ارتباط برقرار نکردم
Mahtab Faraji
۱۴۰۲/۴/۱۲
خیلی دوست نداشتم داستانش رو، کمی گیج کننده بود، جذاب نبود برام در ‌کل، تنها نکته‌ی مثبت صدای گیرای گوینده بود
maryam arab
۱۴۰۱/۷/۶
سلام
نتونستم بخونمش، خیلی سخت میتونم با کتاب‌ها ارتباط بگیرم، چند بار تلاش کردم بخونمش نشد
الهه ژیانی
۱۴۰۱/۵/۱۷
زیاد جالب نبود‌. ملال آور و خسته کننده. کلا چیزی به اسم اراده در وجود شخصیتهای داستان ندیدم.
زاها م
۱۴۰۱/۴/۳۰
ماجرای جالبی داشت ولی نه هیجان انگیز، درکل پیشنهادش میکنم.
مشاهده همه نظرات 6

راهنمای مطالعه کتاب صوتی فریای هفت جزیره

برای دریافت کتاب صوتی فریای هفت جزیره و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.