دانلود کتاب صوتی قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید

کتاب صوتی قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید اثر مل رابینز، به شما ابزارهای مفیدی ارائه می‌دهد که در تمام زمینه‌های زندگی کاربرد دارد.

انسان‌ها در زندگی روزمره خود با شرایطی همچون ترس، سختی و بلاتکلیفی مواجه هستند. زندگی نیازمند شجاعت است و این همان چیزی است که قانون این کتاب شما را برای کشف آن یاری می‌کند، شجاعتی فوق‌العاده برای اینکه بتوانید به بهترین فردی که می‌خواهید، تبدیل شوید.

قانون 5 ثانیه (The 5 second rule‬) در تک تک لحظه‌های زندگی روزمره و در مواجهه با دشواری، عدم قطعیت و ترس موثر است. این قانون شما را در بهبود وضعیت سلامت، افزایش بهره‌‌وری و مقابله با تاخیر‌کاری یاری می‌کند.

دروغ است که برای ایجاد تغییر باید احساس آمادگی داشته باشیم و ما این دروغ را باور کرده‌ایم که در نهایت در مرحله‌ای از زندگی اعتماد به نفس کافی به دست می‌آوریم و شجاعت به خرج می‌دهیم. بسیاری از مردم ایده‌های فوق‌العاده‌ای در ذهنشان دارند، اما فکر می‌کنند چیزی که کم دارند انگیزه است؛ اما این طور نیست. واقعیت درباره انسان‌ها این است که ما طراحی نشده‌ایم تا کارهای سخت و ناراحت‌کننده و یا ترسناک را انجام دهیم. مغز ما به گونه‌ای طراحی شده است که از ما در برابر آن دسته از کارها محافظت کند، چون مغز ما سعی می‌کند تا ما را زنده نگه دارد و از ما محافظت کند.

اگر می‌خواهید کارهایی را انجام دهید که همیشه در پی آن بودید و تغییراتی در زندگی‌تان به وجود بیاورید، باید کارهایی را انجام دهید که درباره‌شان مطمئن نیستید، منابع مورد نیاز را برای انجام‌شان ندارید و بسیار دشوار و ترسناک هستند، عدم قطعیت بالایی دارند. اما این موارد ذکر شده باعث می‌شود که شما هیچ وقت حوصله انجام دادن کارهای جدید و پرریسک را نداشته باشید. شما فقط هنگام انجام کارهای آسان، احساس انگیزه می‌کنید و هنگام مواجهه با کارهای مهم و سخت‌تر احساس ترس دارید اما چرا؟

چون مغز و ذهن انسان‌ها به گونه‌ای طراحی شده که باید به هر قیمتی، جلوی انسان‌ها را بگیرد تا کاری انجام ندهند که امکان داشته باشد بهشان آسیب بزند. مغز این کار را با به شک انداختن انسان‌ها انجام می‌دهد.

مل رابینز (Mel Robbins) در این کتاب توضیح می‌‌دهد که کنترل و تغییر ایجاد کردن آسان است و به شما در شجاع شدن و بیرون رفتن از منطقه‌ راحتی کمک می‌‌کند.

جملات برگزیده کتاب قانون 5 ثانیه:

- ترسیدن ایرادی ندارد. ترسیدن به معنای این است که قرار است کاری واقعا شجاعانه انجام دهید.
- همه‌ی رویاهای ما می‌توانند به حقیقت بپیوندند اگر شجاعت پیگیری آن‌ها را داشته باشیم.
- همیشه کسی هست که قدر شما را نمی‌داند. نگذارید این فرد خود شما باشد.
- فقط خودتان هستید. هیچ‌وقت کس دیگری نیست. این همان قدرت شماست.
- مهم نیست آدم در چه جایی به دنیا می‌آید، مهم این است که چه می‌شود.
- برای شروع نیازی به آماده‌ شدن نیست. نمی‌خواد آماده شی، شروع کن!
- اگر دنبال کسی هستید که زندگی‌تان را تغییر دهد، در آینه نگاه کنید.
- چه فکر کنید می‌توانید و چه فکر کنید نمی‌توانید، حق با شما است.
- اگر شجاعت شروع را دارید، شجاعت موفقیت را هم دارید.
- شجاعت در مکان‌های نامحتملی یافت می‌شود.
- از صمیم قلب حرف بزن، حتی اگر صدایت بلرزد.

در بخشی از کتاب صوتی قانون 5 ثانیه می‌شنویم:

ببینید، حرکات بزرگ نیستند که زندگی ما را تعریف می‌کنند؛ کوچک‌ترین حرکات چنین می‌کنند. در آن پنج ثانیه‌ی توقف برای فکرکردن، تصمیم می‌گیرید که برای آن چیزهای کوچک کاری نکنید. به‌مرور، این تصمیمات کوچک انباشته می‌شوند. لطیفه‌ی ماجرا اینجاست: این الگوی تعلل، نگرانی و شک به خودمان را آنقدر تکرار کرده‌ایم که دیگر تبدیل به عادت‌هایی شده‌اند که در مغزمان کد شده‌اند.

این واقعیت ‌که تردید، مانع خودتان شدن، و زیادی فکرکردن عادت هستند، خبر خوبی است. راه ساده و اثبات‌شده‌ای برای ترک عادات بد یا جایگزینی آنها وجود دارد و #قانون۵ثانیه آسان‌ترین راه انجام آن است. وقتی درباره‌ی چرخه‌ی عادت، آیین‌های آغاز، انرژی فعال‌سازی، و نقشی که احساسات در راه‌اندازی تصمیمات‌تان دارند، بخوانید، بزرگی #قانون۵ثانیه را می‌فهمید. وقتی از این قانون استفاده می‌کنید، می‌بینید که تغییر به تصمیمات پنج‌ثانیه‌ای منوط می‌شود و چقدر راحت می‌توانید اختیار امور را دوباره در دست بگیرید.

این قانون هر بار که از آن استفاده می‌کنید، جواب خواهد داد. اما باید از آن استفاده کنید. نوعی ابزار است. اگر دیگر از آن استفاده نکنید، ترس و عدم‌قطعیت دوباره به وجودتان می‌خزند و اختیار تصمیمات‌تان را در دست می‌گیرند. اگر این اتفاق افتاد، دوباره شروع به استفاده از قانون کنید.

وقتی به مرور از این قانون استفاده کنید، تغییری در درون‌تان حس می‌کنید که بسیار عمیق‌تر است؛ دگرگونی‌ای که اعتمادبه‌نفس و قدرت درونی‌تان را افزایش می‌دهد. با بهانه‌ها، عادت‌ها، احساسات، عدم اطمینان‌ها، و ترس‌هایی که سال‌ها تسخیرتان کرده بودند، رودررو می‌شوید. می‌بینید که هر روز خود را گرفتار چه کثافتی می‌کنید و چقدر وقت ارزش‌مندتان را در انتظارکشیدن برای تغییر امور تلف می‌کنید. با استفاده از این قانون، این انتظار به سر می‌رسد. از آزادی و لذتی که با گرفتن تصمیمات پنج‌ثانیه‌ای حس خواهید کرد، قطعا شگفت‌زده می‌شوید. رابین برای توصیف آنچه از استفاده از این قانون نصیبش می‌شود، دقیقا از لفظ آزادی استفاده می‌کند.

 ۶ ساعت و ۴۱ دقیقه، ۳۹۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۸۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۱ دقیقه
بخش 1: قانون 5 ثانیه - فصل 1: پنج ثانیه برای تغییر زندگی
۲۶ دقیقه
فصل 2: قانون 5 ثانیه را چگونه کشف کردم
۲۶ دقیقه
فصل 3: وقتی از آن استفاده می‌کنید، می‌توانید انتظار این‌ها را داشته باشید
۲۷ دقیقه
فصل 4: چرا این قانون جواب می‌دهد
۲۱ دقیقه
بخش 2: قدرت شجاعت - فصل 5: شجاعت هر روزه
۳۲ دقیقه
فصل 6: منتظر چی هستید؟
۲۵ دقیقه
فصل 7: هیچ ‌وقت این احساس را نخواهید داشت
۸ دقیقه
فصل 8: چطور استفاده از آن را شروع کنیم
۲۰ دقیقه
بخش 3: شجاعت رفتار شما را عوض می‌کند - فصل 9: وضع سلامت‌تان را بهتر کنید
۲۷ دقیقه
فصل 10: افزایش بهره‌وری
۲۶ دقیقه
فصل 11: به تعویق پایان دهید
۲۲ دقیقه
بخش 4: شجاعت طرز فکر‌تان را تغییر می‌دهد - فصل 12: دست از نگرانی بردارید
۲۰ دقیقه
فصل 13: به اضطراب پایان دهید
۹ دقیقه
فصل 14: غلبه بر ترس
۳۱ دقیقه
بخش 5: شجاعت همه‌چیز را تغییر می‌دهد - فصل 15: ساختن اعتماد به نفس واقعی
۱۸ دقیقه
فصل 16: پی آرزوها رفت
۳۰ دقیقه
فصل 17: روابط‌تان را غنا ببخشید

راهنمای دانلود کتاب صوتی قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید

برای دانلود کتاب صوتی قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید

نظرات کتاب صوتی قانون 5 ثانیه: زندگی، کار و اعتماد به نفستان را با شجاعت هر روزه دگرگون کنید

E H S A N . K H
۱۳۹۸/۱/۳
من ویدئو‌های این خانم رو توی یوتیوب دیدم. این خانم خیلی کارش درسته. درگیر ورشکستگی شوهرش بوده ماه‌ها تا اینکه صبح زود یه ویدئو از ناسا میبینه که از آخر به اول میشمرده 5 4 3 2 1 و این ایده به ذهنش میرسه قانون 5 ثانیه. یعنی هرکاری که بخوای توی زندگیت انجام بدی کمتر از 5 ثانیه وقت داری تا انجامش بدی وگرنه مغزت تورو منصرف میکنه
Mehrdad M
۱۳۹۸/۹/۲
کتاب فوق‌العاده‌ایه هرچند که به نظر میاد مطالب از فصل سه و چهار به بعد تکراری هستن اما توصیه میکنم تا آخر گوش کنید چون نویسنده در این کتاب مصداق‌های عینی زیادی را ارائه داده تا کاربرد قانون 5ثانیه رو به مخاطبان خودش نشون بده و ثابت کنه این قانون واقعا کاربردیه. فصل آخر کتاب هم به نظرم تاثیر فصله که گذارترین کتابه خصوصاً این جمله میگه: عظمتی درون شماست الان وقت فاش کردن آن است۵، ۴، ۳، ۲، ۱ و حرکت!
صدای راوی هم بسیار دلنشین و آرام بخشه و من میپسندم
مريم توكلى
۱۳۹۸/۱/۲۹
برای کسانی که درگیر استرس شدن و کارایشون اومده پایین خوبه این کتاب همه‌ی بهونه هاتون رو برای به تعویق انداختن کارها ازتون میگیره مخصوصا که تجربه شخصی خود نویسنده هم بوده اما‌ای کاش گوینده میتونست ارتباط احساسی بیشتری با مطلب برقرار کنه نه این که فقط رو تلفظ درست دقت کنه
مشاهد همه نظرات (۶۱)