دانلود کتاب صوتی قصه‌های مثنوی مولوی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های مثنوی مولوی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه‌های مثنوی مولوی

کتاب صوتی قصه‌های مثنوی مولوی اثر مهدی آذر یزدی، از مجموعه قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، دربردارنده‌ی داستان‌های زیبا و آموزنده از گذشته‌های دور و کهن است.

مثنوی معنوی (Masnavi Manavi)، اثر ادبی مولانا جلال‌الدین بلخی و یکی از بی‌نظیرترین متون ادبی و حکمی باقی‌ مانده در حافظه بشریت است که با گذر سالیان دراز از خلق آن، نه‌ تنها کهنه و قدیمی نشده بلکه یک مرجع ادبی فلسفی برای اندیشمندان و مخاطبان بسیاری بوده است. حتی می‌توان در میان آثار ادبی تولید‌ شده در میان مردمان کشورها و فرهنگ‌های دیگر نیز رجوع به مولانا و اندیشه‌ها و حکمت‌های مطرح شده توسط او در مثنوی را مشاهده کرد.

مثنوی معنوی به گواهی تاریخ، راوی نیمه‌ای از زیست مولاناست که حیاتش توام با منطق و عقل انسانی برای کشف
و تفسیر پدیده‌های حکمی و نسبت میان اعمال و رفتار انسانی با آمیزه‌های وحیانی، احادیث و روایات و نیز تجربیات انسانی است.

مولانا در مثنوی تلاش فراوانی به خرج داده است تا با زبان تمثیل و استفاده از داستان‌پردازی خرد جمعی مخاطبانش را به سوی کشف نسبت‌های تازه‌ای در زیست و زندگیشان هدایت کند و از آن‌ها بخواهد تا نگاهی تازه و در عین حال توام با منطق به زندگانی خود داشته باشند.

مثنوی معنوی در کلیت خود اثری منظوم به شمار می‌رود که در قالب 26 هزار بیت و در شش دفتر آغوش به روی مخاطبانش باز کرده و در این میان مولانا برخی از ابیات را برای ساخت و روایت 426 داستان و حکایت پند‌آمیز استفاده کرده است. نکته مشترک در میان تمامی این داستان‌ها استفاده از منطق عقلانی و فلسفی برای کشف راه‌های موحدانه رسیدن به حقیقت پرودگار یکتای هستی است. در این راه و به سبک و سیاق دوران زیست مولانا، داستان یکی از برترین ابزاری است که مخاطبان عام می‌توانسته‌اند به واسطه آن به عمق اندیشه خالق اثر در پس ابیاتش پی ببرند.

نکته قابل توجه در این میان انتخاب شخصیت‌های مختلف انسانی و حیوانی برای داستان‌پردازی است به طوری که در میان داستان‌های مثنوی هم داستان‌هایی از پیامبران و ائمه معصوم (ع) برگرفته از متون فقهی و حکمی وجود دارد و هم داستان‌هایی از حیوانات و انسان‌های معمولی.

در این داستان‌ها اصل روایت مثنوی بدون هیچ‌گونه تغییر و فقط برای خوانش ساده‌تر متن برای نوجوانان بازنویسی شده است. مهدی آذر‌یزدی در این بازنویسی سعی کرده با تسلط خود بر ادبیات و واژگان فارسی معیار، روایتی امروزی از این داستان‌ها را به نسل نوجوان و نیز تمامی افرادی که با این اثر ادبی ارتباط زیادی ندارند، ارائه دهد.

 ۴ ساعت و ۳۷ دقیقه، ۲۶۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۲ دقیقه
قصه‌های مثنوی معنوی
۱۰ دقیقه
خر برفت و خر برفت
۱۲ دقیقه
ریش نجات بخش
۵ دقیقه
فرار از مرگ
۷ دقیقه
شیر بی یال و دم
۶ دقیقه
بقال و طوطی
۹ دقیقه
شتردار ساده دل
۸ دقیقه
دانه و دام
۱۷ دقیقه
باغبان باهوش
۱۰ دقیقه
بی عقل و با عقل
۱۰ دقیقه
درس طوطی‌ها
۱۵ دقیقه
کار درست و کامل
۱۰ دقیقه
حکم ناحق
۸ دقیقه
موسی و شبان
۶ دقیقه
حق شناسی لقمان
۱۳ دقیقه
مریض خیالی
۱۰ دقیقه
اختلاف انگوری
۱۷ دقیقه
زبان حیوانات
۱۴ دقیقه
دشمن در لباس دوست
۱۴ دقیقه
دو غلام
۲۱ دقیقه
فیل شناسی در تاریکی
۱۴ دقیقه
کودک حلوا فروش
۱۵ دقیقه
سلمان کر و شعبان کر
۱۴ دقیقه
کمال‌الدین حسن
۱۱ دقیقه
آهو در طویله خران

راهنمای دانلود کتاب صوتی قصه‌های مثنوی مولوی

برای دانلود کتاب صوتی قصه‌های مثنوی مولوی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قصه‌های مثنوی مولوی
Amir Khodabakhsh
۱۳۹۸/۸/۷
عالی است حتی برای من ۵۰ ساله...
Rose Karami
۱۳۹۸/۹/۲۷
سلام خیلی عالی است من الان ۱۰ سالمه هر شب گوش میکنم خیلی خوبه، صدای گویینده هم عالی خیلی خوب 😗👍👍👍👍
fanti bidarian
۱۳۹۸/۴/۱۹
عالیییییییی بود وصدای گوینده عالی
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۸)