دانلود کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه

کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه نوشته مهدی آذر یزدی از مجموعه قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، دربردارنده‌ی 25 داستان زیبا و آموزنده است.

کلیله و دمنه (Kalila and Demna) اثری ادبی و اخلاقی است که از قدیمی‌ترین و معروف‌ترین متون ادبیات جهان بشمار می‌رود و تاکنون به بسیاری از زبان‌های مختلف جهان ترجمه شده است.

کتاب کلیله و دمنه تقریبا در 2000 سال پیش به زبان هندی قدیم نوشته شده و بعد به دستور انوشیروان به زبان پهلوی ترجمه شده است. بیشتر داستان‌های این کتاب از زبان حیوانات ساخته شده و منظور نویسنده این بوده که مخاطب کتاب همین‌‌طور که داستان و افسانه می‌‌شنود، دستورات اخلاقی و رازهای زندگی را نیز بیاموزد. متن فارسی کلیله و دمنه سخت است و کلمه‌های عربی زیادی در آن وجود دارد که خواندن آن را برای کودکان و نوجوانان مشکل می‌کند.

کلیله و دمنه بنابر برخی روایت‌های تاریخی، از نخستین متون داستانی به زبان فارسی است. در تاریخچه این اثر گفته شده که این کتاب در واقع تألیفی ‌است از چند اثر هندی که مهم‌ترین آن‌ها پنجه تنتره به معنی پنج فصل و به زبان سانسکریت است. محتوای کلیله و دمنه پندآموز است و به طور عمده پندهای آن در قالب حکایت‌هایی از زبان حیوانات نقل شده‌ است. نام این کتاب نیز از نام دو شغال با نام‌های کلیله و دمنه گرفته شده‌ است که بخش بزرگی از کتاب اختصاص به داستان این دو شغال دارد.

این کتاب برای نخستین بار از زبان سانسکریت به زبان پهلوی ترجمه شد که امروزه اثری از آن در دسترس نیست ولی ترجمه‌های موجود در این اثر از نظر محتوایی از نزدیک‌ترین ترجمه‌ها به زمان منتسب به خلق اثر توسط برزویه ‌است. با این حال پس از حمله اعراب به ایران، کتاب کلیله و دمنه توسط فردی به نام ابن مقفع به زبان عربی نیز ترجمه می‌شود و پس از آن به زبان‌های یونانی، ترکی، اسپانیایی، روسی و آلمانی.

این کتاب اما جدای از سرگذشت عجیب خود، از نظر محتوای داستانی بسیار شنیدنی است و به نوعی بیانگر اندیشه، علم و تفکر نسل بشر در قرن‌های بسیار گذشته است. آنچه از ترجمه‌های موجود از این کتاب بر می‌آید تالیف آن در 10 فصل است که با عناوین شیر و گاو، کبوتر و طوق‌دار، بوزینه و سنگ‌پشت، بی‌تدبیری، موش و گربه، بوم و زاغ، شاه و پنزوه، تورگ (شغال)، بلاد و برهمنان و شاه موشان و وزیرانش نوشته شده است و در هر یک از داستان‌های حکمت‌آمیز در مورد زندگی این حیوانات که بدل از برخی از انسان‌ها و شیوه زندگی آن‌هاست به چشم می‌خورد.

نگاه دقیق و ظریف و ارائه راهکارهای انسانی برای زیستی عالمانه و خردورزانه از مهم‌ترین ابزاری است که این اثر از آن‌ها برای ارتباط با مخاطبانش استفاده کرده است و لطافت بیان نویسندگان اصلی آن بوده که باعث شده تا امروز این داستان‌ها خواندنی و شنیدنی باشند و به آن‌ها رجوع شود.

 ۳ ساعت و ۵۲ دقیقه، ۲۲۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۱۶۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
کلیله و دمنه
۱۲ دقیقه
شکارچی دانش‌آموزان
۱۲ دقیقه
خرگوش باهوش
۱۸ دقیقه
کبوتر جهانگرد
۱۳ دقیقه
روباه حیله‌گر
۲۱ دقیقه
موش و زاغ و آهو
۱۱ دقیقه
دوستی کبک و شاهین
۱۱ دقیقه
داوری گربه
۷ دقیقه
موش آهن‌خور
۷ دقیقه
آدم خیالباف
۱۱ دقیقه
خرچنگ و ماهی‌خوار
۱۰ دقیقه
سنگ پشت پرحرف
۸ دقیقه
شغال زیرک
۷ دقیقه
کبوتر کم صبر
۱۲ دقیقه
مرغ کارآگاه
۱۶ دقیقه
شتر خوش‌باور
۱۰ دقیقه
گربه پیرزال
۶ دقیقه
نیش عقرب
۴ دقیقه
احتیاط روباه
۴ دقیقه
چشم بیمار
۴ دقیقه
جواب طوطی
۴ دقیقه
تربیت گرگ
۴ دقیقه
اشتباه اردک
۷ دقیقه
حاضرجوابی بلبل
۸ دقیقه
دوستی خرس
۵ دقیقه
گناه مرغ خانگی

راهنمای دانلود کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه

برای دانلود کتاب صوتی قصه‌های کلیله و دمنه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  قصه‌های کلیله و دمنه
Taha Sarvi
۱۳۹۷/۹/۱۲
خوب بود
مبین فرهمند
۱۳۹۸/۴/۲۱
به احترام مرحوم آذر یزدی که حق بزرگی به گردن ادبیات کودک و نوجوان دارند دانلود کردم و تمام کتاب‌های صوتی ایشون رو دانلود کردم و هر شب برای فرزندانم پخش میکنم. ممنون
محمدحسین زارع اسدآبادی
۱۳۹۷/۹/۹
خوبه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵۲)
داستان کهن فارسی، کلیله و دمنه، داستان آموزنده، برنده جایزه سازمان جهانی یونسکو، برنده جایزه کتاب سال، قصه های کودکان، قصه های کلیله و دمنه، داستان حیوانات، حکایت های کلیله و دمنه، قصه برای کودک، دانلود داستان صوتی کودک، کتاب صوتی کودک، دانلود قصه های کودکانه صوتی برای اندروید، قصه صوتی برای کودکان، قصه کودکانه صوتی، دانلود داستان کلیله و دمنه، داستان نوجوان، ترجمه کلیله و دمنه، داستان های کوتاه، دانلود داستان کوتاه، مجموعه داستان کوتاه، دانلود مجموعه داستان، بازنویسی کتاب کلیله و دمنه، داستان های کلیله و دمنه به زبان ساده، داستان کوتاه از کلیله و دمنه، داستانهای پند آموز کلیله و دمنه، Kalila and Demna، Calila e Dimna، داستان های پند آموز، داستان و رمان پندآموز، قصه های کلیله و دمنه برای کودکان صوتی، دانلود کتاب کلیله و دمنه برای کودکان، قصه حیوانات کلیله و دمنه، فایل صوتی کتاب کلیله و دمنه، دانلود فایل صوتی کتاب کلیله و دمنه، مجموعه قصه های خوب برای بچه های خوب