دانلود کتاب صوتی ماجرای عجیب سگی در شب


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی ماجرای عجیب سگی در شب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی ماجرای عجیب سگی در شب

کتاب صوتی ماجرای عجیب سگی در شب نوشته‌ی مارک هادون، داستانی مملو از غافلگیری‌های عجیب و شوخ‌طبعی‌های لطیف است که به زندگی نوجوانی مبتلا به اوتیسم می‌پردازد. این اثر هوشمندانه که به 15 زبان مختلف ترجمه شده، در فهرست 1001 کتابی که پیش از مرگ باید خوانده شود، قرار گرفته است.

درباره‌ی کتاب صوتی ماجرای عجیب سگی در شب:

کتاب صوتی ماجرای عجیب سگی در شب (The Curious Incident of the Dog in the Night-Time)، حاوی 51 فصل کوتاه در قالبِ داستانیِ کارآگاهی است و این فصل‌ها یکی در میان به زندگی کریستوفر، شخصیت اصلی رمان، می‌پردازد. این پسر که مبتلا به اوتیسم است، داستان قتلِ ولینگتون، سگ همسایه، را پیگیری می‌کند. ماجرای این رمان در انگلستان اتفاق می‌افتد و به خاطر ساختار ذهنی راوی از سبک روایی ویژه‌ای برخوردار است.

مارک هادون (Mark Haddon) به خاطر نوشتن این کتاب، جوایز ارزنده و فراوانی را از آن خود کرد و به محبوبیت رسید. تا به امروز بیش از 1.5 میلیون نسخه از رمان «ماجرای عجیب سگی در شب» تنها در بریتانیا به چاپ رسیده است. ناگفته نماند که این رمان جذاب و خواندنی تا مدت‌ها در فهرست نامزدهای نهایی جایزه‌ی بوکر قرار داشت. در جایی مطرح شده که عنوان این کتاب با الهام از نام یکی از داستان‌های «شرلوک هولمز» نوشته‌ی «آرتور کانن دویل» انتخاب شده است. این اثر در سال 2012 در لندن بر روی صحنه رفت و هفت جایزه را از آن خود کرد.

خلاصه‌ی کتاب صوتی ماجرای عجیب سگی در شب:

نام شخصیت اصلی این رمان «کریستوفر جان فرانسیس بون» است که فقط 15 سال سن دارد و همراه با پدرش زندگی می‌کند. مادر او حدود دو سال پیش، در سن 38 سالگی به خاطر بیماری قلبی جان خود را از دست می‌دهد، البته این چیزی است که دیگران می‌خواستند کریستوفر به آن باور داشته باشد و او در نهایت به سرنوشت حقیقی مادرش پی می‌برد.

کریستوفر به بیماری «اوتیسم» مبتلا است و درک بسیاری از موضوعات عادی و روزمره برای او سخت و مشکل هستند اما او از خصوصیات و توانایی‌های خاص و منحصر به فردی نیز برخوردار است؛ به عنوان نمونه، او نام کلیه کشورهای جهان و پایتخت‌ آن‌ها را می‌داند و می‌تواند تمام اعداد اول را تا عدد 7507 از حفظ و به ترتیب بشمارد.

در ادامه ولینگتون، سگ خانم همسایه، به قتل می‌رسد و کریستوفر می‌کوشد که علت مرگ او را کشف کند. هرچند که به خاطر این کنجکاوی مجبور می‌شود یک شب را در اداره‌ی پلیس سپری کند؛ زیرا او در شب اول به پلیس حمله می‌کند و پلیس‌ها هم به او مشکوک می‌شوند. کریستوفر دست به کار می‌شود و می‌خواهد به تنهایی به جست‌وجوی این معما برود، دفترچه‌ای آماده می‌نماید و کار خود را با سوال کردن و جمع‌آوری اطلاعات از همسایگان شروع می‌کند. او تصمیم گرفته است که هر چه زودتر قاتل سگ را پیدا کند و او را به سزای عملش برساند. لازم به ذکر است که پیدا کردن قاتل سگ تنها شروع معمایی بزرگتر است که یک سر آن به خانواده‌ی کریستوفر بازمی‌گردد. در مجموع این پسر نوجوان ماجراهایی را پشت سر می‌گذارد که او را قوی‌تر و شجاع‌تر می‌کند و اعتماد به نفسش را به شدت ارتقا می‌دهد.

نکوداشت‌های کتاب ماجرای عجیب سگی در شب:

- اثری شادی‌آور و در عین حال، غم‌انگیز. داستانی درخشان (BBC)
- به شکل درخشانی غیرمعمول و فوق‌العاده هوشمندانه. (Boston Globe)
- هوشمندانه در عین هوشیاری. (Washington Post)
- سرشار از غافل‌گیری‌های عجیب و شوخ طبعی‌های لطیف (People)

افتخارات و جوایز کتاب ماجرای عجیب سگی در شب:

- جایزه‌ی بهترین کتاب داستانی سال ویت برد
- جایزه‌ی بهترین کتاب کودک گاردین
- جایزه‌ی ساوت بانک شو
- جایزه‌ی ادبی کاستا بوک برای بهترین رمان در سال 2003
- جایزه‌ی بهترین کتاب اول نویسنده‌های کشورهای مشترک‌المنافع
- نامزد مدال کارنگی
- جایزه‌ی کامن ولث برای کتاب اول سال
- جایزه‌ی بهترین کتاب کودک بریتانیا سال 2004

مارک هادون را بیشتر بشناسیم:

مارک هادون در سال 1969 در انگلستان چشم به جهان گشود. او شاعر و نویسنده‌ی محبوبی است که در مدرسه آپینگهام و دانشکده‌ی مرتون در آکسفورد به تحصیل پرداخت. او در سال 1984 مدرک کارشناسی ارشدِ رشته ادبیات انگلیسی را از دانشگاه ادینبورگ اخذ نمود. مارک هادون در سال 1987 نخستین کتاب خود را برای کودکان به نگارش درآورد. او تا به امروز کتاب‌های بسیاری را برای کودکان نوشته و تصویرسازی کرده است و همچنین کتاب‌های گوناگون و برجسته‌ای نیز در زمینه‌ی بزرگسال در کارنامه‌ی کاری خود دارد.

در قسمتی از کتاب صوتی ماجرای عجیب سگی در شب می‌شنویم:

«هفت دقیقه از نیمه شب گذشته بود. سگه، روی چمن جلوی خانه خانم شیرز دراز کشیده بود. چشم‌هایش بسته بود. انگار حدقه‌هایش به اطراف می‌چرخید، مثل اوقاتی که سگ‌ها خواب می‌بینند دارند دنبال گربه می‌کنند. اما سگه نه می‌دوید و نه خواب بود. مرده بود. یک چنگک باغبانی از تنش بیرون زده بود. نوک چنگک حتما از تنش رد شده و توی خاک فرو رفته بود چون چنگک روی بدنش سیخ ایستاده بود. به این نتیجه رسیدم که احتمالا سگه با آن چنگک به قتل رسیده چون زخم دیگری را روی بدنش نمی‌دیدم و در ضمن فکر نمی‌کنم که کسی بخواهد یک چنگک باغبانی را در تن سگی که به دلایلی مثل سرطان یا تصادف در خیابان مرده، فرو کند...»

 ۸ ساعت و ۳۴ دقیقه، ۴۰۵ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۲۰۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
معرفی
۳ دقیقه
فصل اول
۳ دقیقه
فصل دوم
۳ دقیقه
فصل سوم
۴ دقیقه
فصل چهارم
۵ دقیقه
فصل پنجم
۲ دقیقه
فصل ششم
۶ دقیقه
فصل هفتم
۳ دقیقه
فصل هشتم
۵ دقیقه
فصل نهم
۴ دقیقه
فصل دهم
۶ دقیقه
فصل یازدهم
۳ دقیقه
فصل دوازدهم
۴ دقیقه
فصل سیزدهم
۵ دقیقه
فصل چهاردهم
۸ دقیقه
فصل پانزدهم
۶ دقیقه
فصل شانزدهم
۹ دقیقه
فصل هفدهم
۵ دقیقه
فصل هجدهم
۲۲ دقیقه
فصل نوزدهم
۶ دقیقه
فصل بیستم
۶ دقیقه
فصل بیست و یکم
۵ دقیقه
فصل بیست و دوم
۴ دقیقه
فصل بیست و سوم
۵ دقیقه
فصل بیست و چهارم
۱۸ دقیقه
فصل بیست و پنجم
۹ دقیقه
فصل بیست و ششم
۱۰ دقیقه
فصل بیست و هفتم
۱۱ دقیقه
فصل بیست و هشتم
۴ دقیقه
فصل بیست و نهم
۸ دقیقه
فصل سی‌ام
۱۰ دقیقه
فصل سی و یکم
۴ دقیقه
فصل سی و دوم
۵ دقیقه
فصل سی و سوم
۵ دقیقه
فصل سی و چهارم
۲۲ دقیقه
فصل سی و پنجم
۶ دقیقه
فصل سی و ششم
۲۹ دقیقه
فصل سی و هفتم
۹ دقیقه
فصل سی و هشتم
۱۴ دقیقه
فصل سی و نهم
۳ دقیقه
فصل چهلم
۳۱ دقیقه
فصل چهل و یکم
۱۰ دقیقه
فصل چهل و دوم
۲۲ دقیقه
فصل چهل و سوم
۷ دقیقه
فصل چهل و چهارم
۱۵ دقیقه
فصل چهل و پنجم
۵ دقیقه
فصل چهل و ششم
۲۵ دقیقه
فصل چهل و هفتم
۵ دقیقه
فصل چهل و هشتم
۳۷ دقیقه
فصل چهل و نهم
۷ دقیقه
فصل پنجاهم
۴۹ دقیقه
فصل پنجاه و یکم
۲ دقیقه
عوامل تولید

راهنمای دانلود کتاب صوتی ماجرای عجیب سگی در شب

برای دانلود کتاب صوتی ماجرای عجیب سگی در شب و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  ماجرای عجیب سگی در شب
پویان جعفریان
۱۳۹۹/۱۲/۵
داستان فوق العاده با گویندگی محشر
درود بر شما
نسرین ..
۱۳۹۹/۱۲/۱
دیدن دنیا از نگاه کسی که دیدی متفاوت تر از بقیه انسان‌ها دارد بسیار جالب بود. یک پسر باهوش که با وجود بیماری اوتیسم درکی خیلی عمیق تر نسبت به بقیه ادم‌ها دارد.
مریم راستگو
۱۳۹۹/۸/۲
من داشنجوی تدریس بین المللم و استاد دانشگاه برای یکی از پروژه‌ها این کتاب رو معرفی کرده بود و گفته بود روش کار کنیم. خیلی خوشحال شدم که تونستم نسخه اشو اینجا پیدا کنم. ترجمه و گویندگی خیلی خوبی داشت. ممنون از همتون
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۵)
داستان و رمان جنایی و معمایی، داستان نوجوان، خرید کتاب ماجرای عجیب سگی در شب، قیمت کتاب ماجرای عجیب سگی در شب، برنده جایزه بهترین کتاب کودک بریتانیا، برترین رمان ادبیات نوجوان، برترین رمان قرن 21، 1001 رمانی که باید قبل از مرگ بخوانید، برنده جایزه کاستا بوک، نقد کتاب ماجرای عجیب سگی در شب، معرفی کتاب ماجرای عجیب سگی در شب، درباره کتاب ماجرای عجیب سگی در شب، خرید اینترنتی کتاب ماجرای عجیب سگی در شب، فایل صوتی کتاب ماجرای عجیب سگی در شب، گروه سنی د، ادبیات نوجوان، کتاب پرفروش، رمان پرفروش، کتاب ماجرای عجیب سگی در شب خرید، کتاب ماجرای عجیب سگی در شب صوتی، کتاب ماجرای عجیب سگی در شب نشر افق، کتاب ماجرای عجیب سگی در شب خرید کتاب، کتاب ماجرای عجیب سگی در شب خرید اینترنتی، کتاب حادثه ای عجیب برای سگی در شب، کتاب صوتی حادثه ای عجیب برای سگی در شب، ماجرای عجیب سگی در شب مایک هادون، ماجرای عجیب سگی در شب مایک هادون افق، رمان معمایی، رمان معمایی خارجی، رمان پلیسی و جنایی، داستان جنایی، رمان فانتزی، دانلود رمان فانتزی، داستان برای نوجوانان، کتاب داستان برای نوجوانان، دانلود کتاب نوجوانان، دانلود رمان خارجی معروف، رمان معروف خارجی، رمان خارجی معروف، رمان هیجان انگیز، رمان نوجوان، دانلود رمان هیجان انگیز، رمان معمایی هیجانی، برنده جایزه الکس، برنده جایزه کامن ولث، The Curious Incident of the Dog in the Night Time، Mark Haddon