دانلود کتاب صوتی مدیر مدرسه


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مدیر مدرسه و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مدیر مدرسه

کتاب صوتی مدیر مدرسه شاهکار دیگری از جلال آل احمد، روشن فکر، نویسنده، منتقد ادبی و مترجم ایرانی است که با استفاده از زبان تلخ و برنده‌ی طنز، کم و کاستی‌های جامعه‌ی ایران در دهه‌ی 30 را به تصویر می‌کشد.

کتاب صوتی مدیر مدرسه روایت‌گر زندگی مردی است که از شغل معلمی خسته شده و برای راحتی خود و درآمد بیشتر با پرداخت مقداری رشوه به مدیر مدرسه منصوب می‌شود، بی‌آنکه بداند چه مشکلاتی به دنبال خواهد داشت. او گمان می‌کرد که پس از مدیر شدن در گوشه‌ای از دفتر می‌نشیند و از گچ خوردن و بیهودگی شغل آموزگاری رهایی می‌یابد. اما با دشواری سرپرستی یک ناظم و 7 معلم و 235 شاگرد روبرو می‌شود. پس تمام تلاش خود را می‌کند تا کمبودها و مشکلات را به گونه‌ای مدیریت کند. اما در این شرایط محیطی امکان اصلاح نیست و مدیر مجبور می‌شود که استعفا دهد.

آن مدیری که به ناظم در جهت تنبیه بدنی بچه‌ها اعتراض می‌کرد، پس از مدتی خود نیز همین کار را انجام می‌داد. مدیر دوست ندارد به هر کسی روی بیاندازد، اما مجبور می‌شود که از آدم‌های پولدار گدایی کند. دست آخر، مدیر به دنبال دادخواستی به دادگستری احضار می‌شود. گویا دادخواست پی‌گیری نمی‌شود، مدیر درخواست استعفا را روی همان برگه‌ی نشاندار دادگستری می‌نویسد و برای دوست پخمه‌ای که تازگی سرپرست فرهنگ (آموزش و پرورش) شده، می‌فرستد. جلال نظام آموزشی کهنه‌ی عصر خود را به زیبایی به سخره می‌گیرد و کم و کاستی‌های آن را نمایان می‌کند.

جلال آل احمد نویسنده درخشان این کشور در کتاب صوتی مدیر مدرسه به بررسی نظام آموزشی که یکی از ارکان اساسی هر کشوری است، می‌پردازد، او نویسنده‌ای ظلم‌ستیز است که واقعیت‌های زندگی را با نثری انتقادی بیان می‌کند.

جلال آل احمد در سال 1302، در شهر تهران چشم به جهان گشود. او در خانواده­‌ای بسیار مذهبی رشد کرد و تلاش پدرش در پرورش جلال به عنوان فردی مذهبی مانند خود، بی‌نتیجه ماند. جلال در سنین جوانی خانه پدر را ترک کرد، بعد به حزب توده پیوست و چند سال بعد از حزب کناره‌گیری کرد. در همین زمان، دومین کتاب خود «از رنجی که می‌بریم» را، که داستان شکست مبارزاتش در این حزب بود، به رشته­‌ی تحریر درآورد. در دوره‌ی مصدق به جبهه‌ی ملی پیوست و پیش از کودتای 1332 از این جبهه هم جدا شد. پس از کودتا، دچار افسردگی شد و مدتی سکوت کرد و به سفرهای مختلف رفت. وی در سال 1348 در سن 45 سالگی در اَسالِم گیلان درگذشت.

جلال آل احمد در طول دوران حرفه‌­ای‌اش، شاهکارهای بسیاری را در زمینه­‌ی ترجمه و داستان از خود بر جای گذاشت. از جمله آثار او عبارت‌اند از: نون والقلم،از رنجی که می‌بریم، زن زیادی، پنج داستان، سه تار، چهل طوطی، دید و بازدید، سرگذشت کندوها، نفرین زمین و در زمینه‌­ی ترجمه عبارت‌اند از: دست‌های آلوده، بیگانه، قمارباز، مائده‌های زمینی و...

در قسمتی از کتاب صوتی مدیر مدرسه می‌شنویم:

یک روز صبح به مدرسه که رسیدم، ناظم هنوز نیامده بود. از این اتفاق‌ها کم می‌افتاد و طبیعی بود که زنگ را هم نزده بودند. ده دقیقه‌ای از زنگ می‌گذشت و معلم‌ها در دفتر، گرم اختلاط بودند. خودم هم وقتی معلم بودم، به این مرض دچار بودم. اما از وقتی مدیر شده بودم، تازه می‌فهمیدم که چه لذتی می‌برند معلم‌ها از این که پنج دقیقه، نه، فقط دو دقیقه، حتی یک دقیقه دیرتر به کلاس بروند. چنان در این کار مصر بودند که انگار به خاطر همین یکی دو دقیقه تاخیرها معلم شده‌اند...

 ۳ ساعت و ۱۵ دقیقه، ۱۷۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۱ دقیقه
قسمت اول
۲۹ دقیقه
قسمت دوم
۲۸ دقیقه
قسمت سوم
۲۳ دقیقه
قسمت چهارم
۳۱ دقیقه
قسمت پنجم
۲۷ دقیقه
قسمت ششم
۲۶ دقیقه
قسمت هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مدیر مدرسه

برای دانلود کتاب صوتی مدیر مدرسه و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مدیر مدرسه
سجاد میرزاپور
۱۳۹۹/۱/۱۲
کتاب بسیار خوبی است، که جزئیات رو خیلی خوب شرح داده، و کنایه‌های بسیار ظریفی بکار برده است.
ریحوون 🌱
۱۳۹۹/۵/۴
قبلا خوندم اما نسخه صوتیش جذاب تره
محمد عراقی
۱۳۹۹/۴/۱۷
متن کتابهای جلال عالیه صدای گوینده هم بسیار دلنشین بود پیشنهاد می‌کنم حتما بشنوید
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱۴)