دانلود کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین

کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین نوشته الکساندر دوما رمان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس فرانسوی است که توسط الیور هو برای گروه سنی «ج» و «د» بازنویسی شده است.

کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین (The man in the iron mask‬) داستانی درباره‌ی لویی چهاردهم پادشاه فرانسه است که برادر دوقلویی به نام فیلیپ داشت و تنها ۵ نفر در فرانسه از این راز مطلع بوده‌اند، اما در حال حاضر ۳ نفر از این افراد زنده‌اند: آرامیس، ملکه فرانسه و دوشس دوشوروز از نزدیکان ملکه.

آرامیس برادر دوقلوی پادشاه را در پس دیوارهای باستیل می‌یابد و خیلی زود او را از زندان نجات می‌دهد. وی تصمیم می‌گیرد از شباهت آن دو استفاده کند و فیلیپ را به جای لویی چهاردهم بر تخت سلطنت بنشاند. او در این راه از پورتوس کمک می‌گیرد و در ابتدا موفق می‌شود، اما خیلی زود با اشتباه فوکه (پیشکار کل دارایی) ماجرا لو می‌رود و…

الکساندر دوما (Alexandre Dumas)، رمان‌نویس و نمایش‌نامه‌نویس فرانسوی بود که به او لقب «سلطان پاریس» را داده بودند. بسیاری از رمان‌های او، از قبیل کنت مونت کریستو، سه تفنگدار، بیست سال بعد و ویکنت دوبراژلون رمان‌هایی دنباله‌دار و سریالی هستند.

در قسمتی از کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین می‌شنویم:

در روز ۱۹ نوامبر سال ۱۷۰۳ میلادی در زمان سلطنت لویی چهاردهم، پادشاه فرانسه، یک زندانی مرموز که همواره یک ماسک به چهره داشت در زندان باستیل می‌میرد. چند روز بعد، این مرد ناشناس را در گورستان سن‌پل پاریس دفن می‌کنند. هشت سال پس از مرگ مرد نقاب‌آهنین، پرنسس پالاتین، زن برادر پادشاه فرانسه ادعا می‌کند او یک لرد انگلیسی بود که علیه فرانسه توطئه می‌کرد. از آن پس، افسانه و ادبیات به شخصیت او پرداخته و او را تحت نام «مردی با نقاب آهنین» به شهرت می‌رسانند. در واقعیت این مرد ناشناس که هرگز فردی چهره‌اش را ندیده بود یک ماسک از جنس مخمل به چهره داشت و نه یک ماسک آهنین و گفته می‌شد به دستور لویی چهاردهم پادشاه فرانسه او محکوم بود همواره حتی هنگام خواب ماسک را به چهره داشته باشد:
دیروقت بود که آرامیس وارد زندان باستیل شد. این زندان، مشهورترین زندان فرانسه بود و او برای ملاقات با یکی از زندانیان به آن جا رفته بود.
آرامیس گفت: «می‌خواهم تنها با او حرف بزنم.»
او فانوس نگهبان را گرفت و به داخل سلول زندانی قدم گذاشت. سپس، با اشاره به نگهبان گفت که در را ببندد. زیر پنجره‌ی کوچک سلول، مردی جوان روی تختی دراز کشیده بود؛ درحالی که نیمی از صورت او زیر بازوهایش پنهان بود. آرامیس روی صندلی کنار تخت او نشست. مرد جوان سرش را بلند کرد و با لحنی سرد اما قاطع گفت: «از من چه می‌خواهی؟»
آرامیس گفت: «می‌خواهم تو را به یاد دوران کودکی‌ات بیندازم. آیا مردی را به خاطر داری که همیشه به دیدنت می‌آمد و نیز آن بانویی که لباس ابریشمین سیاه می‌پوشید و موهایش را با روبان‌های سرخ‌رنگ می‌آراست؟»

 ۲ ساعت و ۲۲ دقیقه، ۲۸ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۷۵ دقیقه
بخش اول
۶۷ دقیقه
بخش دوم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین

برای دانلود کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مردی با نقاب آهنین

نظرات کتاب صوتی مردی با نقاب آهنین

آتوسا پژوهش
۱۳۹۹/۱۲/۷
اثری خوب از الکساندر دوما. خیلی خوب نوشته و همچنین خوب ترجمه شده.
فقط کاش موسیقی متن نمیدانستید روش. صداش زیادی بلند بود
امیر ع
۱۳۹۷/۲/۱۷
موسیقی متن بلندتر از صدای گوینده و نامناسب است.
خواندن داستان هم با لحن یکنواخت است و کمی تند.
Kiavash Bahmanpour
۱۳۹۸/۱۰/۲۹
اصولا در کتاب صوتی نباید موسیقی متن استفاده بشه چون تمرکز روی کتاب رو از بین می‌بره.
مشاهد همه نظرات (۵)