دانلود کتاب صوتی مسخ


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی مسخ و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی مسخ

یکی از مشهورترین آثار فرانتس کافکا، کتاب صوتی مسخ نام دارد و داستان فروشنده‌ای به نام گره‌گوار سامسا را به تصویر می‌کشد که یک روز صبح وقتی از خواب بلند می‌شود، خودش را به شکل حشره‌ای زننده و بزرگ می‌بیند و پس از آن تلاش می‌کند تا با زندگی جدیدش کنار بیاید. این اثر یکی از تأثیرگذارترین و پرخواننده‌ترین داستان‌های قرن بیستم است.

خلاصه کتاب صوتی مسخ:

گره‌گوار سامسا یک روز صبح از خوابی ناخوشایند بیدار می‌شود اما به طرز عجیبی خودش را به شکل یک حشره موذی و غول پیکر می‌بیند که نمی‌تواند از جایش تکان بخورد و بدنش تغییر شکل داده است. با این حال فکر می‌کند که این تحول و مسخ شدن موقتی‌ست اما هر چه می‌گذرد متوجه ناتوانی خود در انجام رفتارهای انسانی می‌شود. گره‌گوار دیگر نمی‌توانست از تخت خوابش بلند شود و روی پاهایش بایستد و شغلش را به عنوان دستیار یک تاجر پارچه فروش ادامه دهد؛ شغلی که از آن نفرت داشت و تنها به خاطر آنکه خرج خانواده‌اش را درآورد، مجبور به تحمل رئیس زورگو و بداخلاقش بود.

سرانجام داستان مسخ تا جایی پیش می‌شود که کم کم همه‌ی اهل خانه از تحولات او باخبر می‌شوند، اما رفتارهای خشونت باری که با سامسا می‌شود، احساس ترس و تنهایی‌اش را چند برابر می‌کند و در آخر از سوی همه طرد می‌شود و در اتاقش محبوس باقی می‌ماند.

درباره کتاب صوتی مسخ:

الیاس کانتی برنده جایزه نوبل ادبیات 1981 درباره کتاب صوتی مسخ (The Metamorphosis) می‌گوید: «یکی از معدود آثار عالی که با تخیلی شاعرانه نوشته است.»

داستان مسخ برای اولین بار در سال 1915 در آلمان منتشر شد و پس از آن به عنوان یکی از محبوب‌ترین و پرمخاطب‌ترین آثار قرن بیستم شناخته می‌شود که سال‌ها در کالج‌ها و دانشگاه‌های کشورهای غربی مورد مطالعه قرار گرفته است.

این اثر در زمان انتشار خود چندان محبوب و مشهور نبود و کافکا نیز به جز در میان خوانندگان روشنفکر و سطح بالاتر، چندان مورد تایید قرار نمی‌گرفت. با این حال در سال 1915 «کارل استرنهایم» جایزه نقدی «تئودور فونتان» را به او اهدا کرد؛ چرا که اعتقاد داشت کتاب فرانتس کافکا قوی‌تر و بهتر از اثر خودش بوده است.

این کتاب همواره با شروع حیرت انگیز و جذاب خود به یاد آورده می‌شود، جایی که کافکا به طور عجیب و غریبی مردی را توصیف می‌کند که دیگر بدنش به شکل انسان نیست و تنها دست و پاهای یک حشره موذی و عظیم الجثه را دارد. همچنین کافکا به خاطر توصیفات دقیق از درونیات شخصیت اول داستان و نشان دادن احساس انزوا و گناه درون او، توانسته تمثیلی از انسان مدرن از خود بیگانه را ارائه بدهد و انتقاداتش را به این شکل از زندگی بشر بیان کند.

همانطور که ویستن هیو آودن یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان قرن بیستم در این باره می‌گوید: «کافکا برای ما اهمیت دارد زیرا دغدغه فکری او، مخمصه‌ای‌ست که انسان مدرن درون آن گیر افتاده است.»

صادق هدایت (Sadegh Hedayat) نیز به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نویسندگان و روشنفکران دوران معاصر، کتاب مسخ را ترجمه کرده است.

نکوداشت‌های کتاب صوتی مسخ:

- شاهکار ادبی کافکا. (Barnes & Noble)
- یکی از مهم‌ترین آثار داستانی قرن بیستم. (Amazon)
- این داستان به‌یادماندنی از کافکا، پس از گذشت یک قرن از انتشار اولیه، هنوز هم شوکه کننده و لذت‌بخش باقی مانده است. (The Guardian)

کتاب صوتی مسخ به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان‌های فلسفی و پیچیده علاقه مند هستید و می‌خواهید اثری متفاوت و تاثیرگذار را بشنوید، این کتاب برای شما مناسب است.

فرانتس کافکا را بیشتر بشناسیم:

او یکی از مهم‌ترین داستان‌نویسان قرن بیستم بود. فرانتس کافکا (Franz Kafka) در یک خانواده یهودی طبقه متوسط ​​آلمانی زبان در پراگ متولد شد. سبک نوشتاری منحصر به فردش، آثار او را به تاثیرگذارترین‌های ادبیات غرب تبدیل کرده است. اما اکثر کتاب‌های کافکا یا ناقص مانده‌ یا پس از مرگ او منتشر شده‌اند.

زبان اول کافکا آلمانی بود، اما او به زبان چکی نیز تسلط داشت و بعدها نیز بر زبان و فرهنگ فرانسه مسلط شد تا حدی که یکی از نویسندگان مورد علاقه او گوستاو فلوبر بود.

این نویسنده شهیر در اوایل جوانی به عنوان وکیل آموزش دید و پس از پایان تحصیلات حقوقی، در یک شرکت بیمه استخدام شد. او در اوقات فراغت شروع به نوشتن داستان کوتاه کرد و تا آخر عمر به این شغل ادامه داد و همواره می‌گفت که متاسف است که وقت خود را به کار روزانه اختصاص می‌دهد.

از داستان‌های این نویسنده می‌توان به مسخ (1912) و گروه محکومین (1914) اشاره کرد و رمان‌های محاکمه (1925)، قصر (1926) و آمریکا (1927) که همگی پس از مرگش منتشر شدند. همچنین او صدها نامه به خانواده و دوستان نزدیکش دارد که بخشی از نوشته‌هایش به حساب می‌آیند و برای بررسی حال و هوای این نویسنده منبعی خوب هستند چرا که رابطه عجیب و ترس همیشگی کافکا از پدرش، بر حالات و دیدگاه‌هایش تاثیرگذار بوده‌ است.

نوشته‌های کافکا پس از مرگش به مرور دیده شد اما در طول زندگی‌اش، فقط چند داستان کوتاه منتشر کرد و هرگز هیچ یک از رمان‌های خود را تمام نکرد، مگر اینکه "مسخ" یک رمان (کوتاه) تلقی شود. حتی کافکا قبل از مرگش به دوست خود ماکس برود نوشته بود که تمام دست نوشته‌ها و نامه‌ها و خاطراتش خوانده نشود و از بین برود؛ اما برود خواسته‌های دوستش را نادیده گرفت و آثار ارزشمند کافکا را منتشر کرد و می‌دانست به زودی سر و صدای زیادی به پا خواهد کرد.

کافکا ژانرهایی مانند اگزیستانسیالیسم را به شدت تحت تأثیر قرار داد. همچنین بیشتر آثارش مانند مسخ و گروه محکومین با مضامین و کهن الگوهایی مانند بیگانگی، مشکلات جسمی و روانی، درگیری بین والدین و فرزند، هزارتوهای روحی و عرفانی انسان‌ها و شخصیت‌هایی که در یک تلاش بیهوده و وحشناک هستند، پر شده است.

در بخشی از کتاب صوتی مسخ می‌شنویم:

گره‌گوار، طرف غروب از خواب سنگینی که مانند مرگ بود بیدار شد. بر فرض هم که مزاحم او نمی‌شدند، بی‌شک دیرتر از این بیدار نمی‌شد زیرا به حد کافی استراحت کرده بود. مع هذا به نظرش آمد که خواب او از صدای پاهای خفی و صدای محتاط کلید در قفل در دالان مغشوش شده بود. انعکاس روشنایی تراموای برقی روی سقف و بالای اثاثه، لکه‌های رنگ پریده‌ای این‌جا و آن‌جا می‌گذشت.

ولی آن پایین که منطقه‌ی گره‌گوار بود تاریکی شب فرمانروایی داشت. برای این‌که از جریان وقایع باخبر بشود، آهسته به‌سوی در رفت و با نیش خود که بالاخره به فایده آن داشت پی می‌برد کورکورانه اطراف خود را لمس می‌کرد. طرف چپش تأثیر یک زخم طویل و مهیج را داشت و یک رج از پاهایش می‌لنگیدند. یکی از آن‌ها در طی وقایع صبح به طرز شدیدی صدمه دیده بود معجزه بود که فقط این یک پا این‌طور شده بود، آن پا مثل یک عضو مرده دنبالش می‌آمد و به زمین کشیده می‌شد.

وقتی که جلوی در رسید، فهمید که چه چیز او را جلب کرده، بوی خوراک! آن‌جا یک کاسه شیر شیرین شده که رویش تکه‌های نان شناور بود گذاشته بودند. از شدت وجد تقریباً خندید چون از صبح تا حالا به اشتهایش افزوده شده بود. سرش را تا چشم در کاسه‌ی کوچک فرو برد ولی به زودی ناامیدانه بیرون کشید.

 ۲ ساعت و ۳۲ دقیقه، ۱۱۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۳۵۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۴ دقیقه
بخش اول
۱۹ دقیقه
بخش دوم
۲۱ دقیقه
بخش سوم
۲۱ دقیقه
بخش چهارم
۲۰ دقیقه
بخش پنجم
۲۱ دقیقه
بخش ششم
۱۹ دقیقه
بخش هفتم
۱۸ دقیقه
بخش هشتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی مسخ

برای دانلود کتاب صوتی مسخ و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  مسخ

نظرات کتاب صوتی مسخ

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.