دانلود کتاب صوتی موش‌ها و آدم‌ها


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی موش‌ها و آدم‌ها و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی موش‌ها و آدم‌ها

کتاب صوتی موش‌ها و آدم‌ها اثر جان اشتاین بک، داستانی غم‌انگیز درباره‌ی دو دوست است که تفاوت زیادی با یکدیگر دارند و در کالیفرنیا به دنبال کار هستند، آن‌ها به امید داشتن زمینی برای خود به زندگی ادامه می‌دهند و تمام سختی‌ها را تحمل می‌کنند.

داستان موش‌ها و آدم‌ها (Of Mice and Men) که داستان لنی و جورج است، در سال 1930 در کالیفرنیا اتفاق می‌افتد. لنی مردی عظیم‌الجثه اما مثل یک کودک مهربان، لئی توانایی کنترل قدرتش را ندارد و جورج مردی کوچک، زیرک و وفادار است. آن‌ دو رفاقت خوبی با هم دارند و به همین رفاقت دل‌خوش هستند و جورج همیشه نگران بی‌فکری‌های لنی‌ست. آن‌ها برای فرار از تنهایی و کنار آمدن با شرایط سخت زندگیِ کارگری به رویایی مشترک پناه می‌برند. رویای داشتن زمینی برای خود و با این رویا خود را از تنهایی می‌رهانند.

آن‌ها دو کارگر مهاجر با توانایی‌های ذهنی و جسمی متفاوت از هم هستند که در کنار هم مثل یک زنجیر محکم قرار گرفته‌اند. زمانی که برای کار وارد مزرعه جدیدی می‌شوند اتفاقات تراژدیک زنجیرواری می‌افتد، جورج با جامعه‌ای که که کارگران مزرعه را سرکوب می‌کنند روبه‌رو است. سپس، لنی تصادفا مرتکب قتل می‌شود و جورج باید تصمیم سختی بگیرد.

این داستان به ظاهر ساده مخاطب را بر سر دو راهی پیچیده‌ای می‌گذارد که به سختی می‌توان خوب یا بد بودن شخصیت‌های اصلی آن را از هم تشخیص داد. چرا که هر کدام از آن‌ها بخشی از جامعه‌ای را به نمایش می‌گذارند که با سرکوبی، تبعیض و بی عدالتی مواجه بودند. در این اثر موش نماد کارگران بد اقبال دوران رکود است که اشتاین‌بک آن را از شعر معروف رابرت برنز شاعر بزرگ اسکاتلندی برگزید و فلاکت کارگرانی را به تصویر می‌کشد که در سرزمین خود هر کدام دارای زمینی بودند ولی اکنون باید با حقوق ناچیزی بر روی زمین اربابان بی‌رحم کار کنند. اشتاین‌بک در این کتاب به شکلی بسیار ملموس روابط آدم‌ها را به تصویر می‌کشد و با تصویرپردازی خوب شخصیت‌ها درک قابل وصفی از دنیای آدم‌های تنها را به نمایش می‌گذارد.

کتاب صوتی موش‌ها و آدم‌ها یکی از کتاب‌هایی است که نقدهای زیادی درباره‌ی آن نوشته شده و در آن سال‌ها جزو کتاب‌های ممنوعه در ایالات متحده بود.

جان اشتاین بک (John Ernest Steinbeck) یکی از مطرح‌ترین و پرطرفدارترین نویسندگان قرن بیستم در سال 1902 در کالیفرنیا به دنیا آمد. وی به تحصیلات عالی در رشته ادبیات انگلیسی پرداخت که آن را به اتمام نرساند. پس از مدتی به کارهای گوناگونی مانند کارگر ساده، متصدی داروخانه، میوه‌چین و... مشغول شد. این شغل‌ها به او فرصت داد تا بتواند بخواند و بنویسد. او اولین اثر خود را در سال 1929 با عنوان «جام زرین» به نگارش درآورد. او در سال 1962 جایزه نوبل را به خاطر نوشته‌های واقع‌گرایانه و تخیل‌گونه از آن خود کرد. کتاب‌های او اکثراً در طبقه کلاسیک ادبیات غربی قرار می‌گیرند. اشتاین بک با نوشتن دو کتاب پرآوازه خود «موش‌ها و آدم‌ها» و «خوشه‌های خشم» توانست جایزه نوبل ادبیات را به خود اختصاص دهد. وی در هر دو کتاب زندگی طبقه کارگر آمریکا و کارگران مهاجر در دوره رکود بزرگ را بیان می‌کند. جان در سال 1968 در سن 66 سالگی بر اثر بیماری قلبی درگذشت. مروارید، شرق بهشت، ماه پنهان، چمنزارهای بهشت از دیگر آثار پر آوازه‌ اشتاین‌بک هستند.

در بخش‌هایی از کتاب صوتی موش‌ها و آدم‌ها می‌شنویم:

جورج نگاه تندی به او انداخت و پرسید: «اون چی بود از جیبت درآوردی؟»
لنی زیرکانه گفت: «چیزی تو جیبم نیست!»
«می‌دونم، دیگه تو جیبت نیست. تو دستته! چیه تو دستت؟ چی قایم کردی؟»
«هیچی جورج، به خدا هیچی!»
«بدش به من، یالا!»
لنی دست بسته‌اش را از جورج دور برد. «چیزی نیست، یه موشه فقط جورج!»
«یه موش؟ یه موش زنده؟»
«نه جورج، مرده. اما من نکشتمش! به خدا نکشتمش. مرده پیداش کردم.»
جورج گفت: «بدش بیاد!»
«آخ جورج، بذا پیشم باشه!»
«گفتم رد کن بیاد!»
دستِ بسته‌ی لنی به آهستگی اطاعت کرد. جورج موش را از او گرفت و آن را به آن طرف آبگیر، به میان بوته‌ها، پرت کرد. «من نمی‌فهمم یه موش مرده به چه دردت می‌خوره!»
لنی گفت: «تو راه که داشتیم می‌اومدیم با شستم نازش می‌کردم.»
«چه می‌دونم. من هیچ دوتایی رو ندیدم که این‌جور دمشون به هم بند باشه. هیچ‌وقت ندیدم دو نفر همیشه با هم سفر کنن. کارگرا رو که می‌دونی چه جورن. میان این‌جا، یه تختخواب بشون می‌دی. یه ماهی کار می‌کنن و بعد می‌رن پی کارشون. تک و تنها! عین خیالشونم نیست که با کی کار می‌کنن یا همسایه‌شون تو خوابگاه کیه. اینه که وقتی می‌بینم یه خل و چل مث این بابا با یه جوون زبل زرنگ مث تو هیچ‌وقت از هم جدا نمی‌شن برام جالبه!»

 ۴ ساعت و ۴۹ دقیقه، ۲۶۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۲۲۰۰۰ ت - 6.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۳۱ دقیقه
فصل اول - بخش اول
۱۳ دقیقه
فصل اول - بخش دوم
۲۸ دقیقه
فصل دوم - بخش اول
۲۶ دقیقه
فصل دوم - بخش دوم
۳۲ دقیقه
فصل سوم - بخش اول
۴۰ دقیقه
فصل سوم - بخش دوم
۴۷ دقیقه
فصل چهارم
۲۴ دقیقه
فصل پنجم - بخش اول
۲۱ دقیقه
فصل پنجم - بخش دوم
۲۸ دقیقه
فصل ششم

راهنمای دانلود کتاب صوتی موش‌ها و آدم‌ها

برای دانلود کتاب صوتی موش‌ها و آدم‌ها و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  موش‌ها و آدم‌ها

نظرات کتاب صوتی موش‌ها و آدم‌ها

شبنم شهبازی
۱۳۹۸/۷/۲۷
برخلاف بسیاری از کتاب‌های صوتی دیگر در این سایت، متاسفانه گویندگی خوبی نداشت. صدای لنی آزاردهنده بود. صدای جورج و اسلیم باید حاکی از شخصیت‌های محکم، سرسخت و بانفوذ باشه که براحتی و روان صحبت میکنن در حالیکه جورج کلمات رو به سختی و با تاکید بیجا ادا میکرد و جاهایی که باید حس مهربونی یا تاسف رو نشون میداد اصلا اینجور نبود. مثلا در آخرین بخش جایی که میگه "جورج به نرمی گفت" هیچ نرمشی در لحنش نبود. اسلیم باید حس عاقل بودن رو هم منتقل میکرد در حالیکه صداش حکایت از یک آدم احمق داشت.
الهه عبداللهی
۱۳۹۸/۱۲/۹
کتاب قصه جذابی نداره اما جریان سریع آن مخاطب رو مجبور میکنه ادامه بده و منتظر اتفاق بعدی باشه.. پایان تلخ و غیر منتظره‌اش واقعا سردرگمم کرد و باعث شد خیلی به شخصیتهای اصلی داستان و اسم کتاب فرو برم و فکر کنم. دلم میخواد دوباره بشنومش..
مهسا تاباق
۱۳۹۹/۲/۴
کتاب فوق العاده است حتما باید گوش داد یا خوند... نثر داستان انقدر جذابه که خیلی راحت میشه باهاش تصویرسازی ذهنی کرد و میشه به راحتی توی چند ساعت بدون اینکه کتابو پایین بذارید بخونیدش... واقعا حق داشتن که جایزه نوبل رو به این کتاب دادن
مشاهد همه نظرات (۲۲)