دانلود کتاب صوتی نامه‌های عاشقانه یک پیامبر


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی نامه‌های عاشقانه یک پیامبر و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی نامه‌های عاشقانه یک پیامبر

کتاب صوتی نامه‌های عاشقانه یک پیامبر دربردانده‌ی مجموعه‌ای از نامه‌های جبران خلیل جبران به یار و محبوب‌اش ماری هکسل است که توسط پائولو کوئیلو گردآوری‌ و بازنویسی‌ شده‌ است.

نامه‌های عاشقانه یک پیامبر (Beloved Prophet) یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های پائولو کوئیلیو است که در آن درونی‌ترین افکار جبران به ثبت رسیده است و فضای آن درام و البته رئال است زیرا آنچه را که مخاطب می‌شنود قصه دوستی و گاه عاشقی دو شخصیت اصلی بوده که بر پایه واقعیت بنا گشته است.

هدف پائولو کوئیلیو (Paulo Coelho) در این کتاب کشف مردی است که در پس کتاب نهفته است. در این نامه‌ها، جبران جهانی از درد و شعف را به نمایش می‌گذارد که الهام‌بخش کتاب زیبایش پیامبر بود. ادراک ما از زندگی تحت تاثیر معیارها و شرایط پیرامونی ماست. چالش بزرگ، یافتن خویشتن اصیلمان، از راه پرسیدن و جستجوی پاسخ است. آثار جبران به بسیاری از این جستجوگران خویشتن کمک کرده است.

جبران (Kahlil Gibran) در سال 1904 با ماری که مدیر یک مدرسه‌ی آمریکایی بوده و در حمایت از یتیمان مستعد فعالیت می‌کرد، آشنا می‌شود که در روند زندگی جبران نقش فوق‌العاده و بسزایی داشته است. این آشنایی آغازگر یک دوستی همیشگی است که گاه به مرز عشق کشیده می‌شود و هرگز به ازدواج ختم نمی‌شود.

در این کتاب صوتی جبران خلیل جبران یک مسیحی است به‌ کرات مخاطب جملاتی از انجیل می‌شنود. نامه‌ها به ترتیب طبقه‌بندی و تاریخ‌گذاری شده‌اند و در پس این نامه‌های پی‌درپی، داستان یک زندگی و دوری دو دوست یا معشوق از یکدیگر روایت می‌شود. کتاب صوتی نامه‌های عاشقانه یک پیامبر را می‌توان یک مستند دانست که بن‌مایه‌ای درام دارد. چون این کتاب چند سال بعد از نگارش به چاپ رسید به همین دلیل بسیار برای ماری هکسل ارزشمند است.

نامه‌هایی که در این کتاب صوتی می‌شنوید دو جانبه است، جبران در جواب هکسل و هکسل در جواب جبران نامه نوشته است. تم نگارشی تمام نوشته‌های جبران خلیل جبران به‌ گونه‌ای گرایش به مذهب و عرفان دارد اما می‌توان گفت کتاب صوتی نامه‌های عاشقانه یک پیامبر، بیشتر سمت‌وسوی عاشقانه دارد.

در کتاب نامه‌های عاشقانه یک پیامبر، مخاطب به دنبال یک داستان پرپیچ‌وخم نیست بلکه از همان ابتدا نویسنده با سبک نگارش مخصوص به خود او را مجاب نموده تا پای تمامی درد و دل‌های بی‌حاشیه وی بنشیند. معجزه قلم جبران خلیل جبران این است که هیچ‌گاه در محدودیت نمی‌ماند. آنچه نگارش او را جهانی کرده، دید وسیع و همه‌جانبه و به‌ دور از تعلقات مذهبی وی است. منتقدان آشنایی ماری هکسل و جبران خلیل جبران را سبب تاثیری شگرف در نوشته‌های وی می‌دانند، درواقع نوعی منبع الهام بخشی برای وی بوده است. سپاس و تقدیر جبران در نامه‌هایش از ماری هکسل حاکی بر این امر است که از وجود وی بسیار راضی بوده و رابطه بین آن‌ها عادی نبوده است.

جبران خلیل جبران، نابغه مشهور لبنانی، موفق‌ترین نویسنده و هنرمند معاصر عرب، نه تنها از پیشگامان ادبیات نوین عربی است، بلکه در جهان امروز و در ایران نیز بسیار پرآوازه و اثرگذار بوده است. مهم‌ترین و مشهورترین کتاب جبران «پیامبر» است.

در بخشی از کتاب صوتی نامه‌های عاشقانه یک پیامبر می‌شنویم:

اگر بتوانم در قلب یک انسان، گوشه‌ای تازه را به او بنمایانم، بیهوده نزیسته‌ام. موضوع خود زندگی است، نه شعف یا درد یا شادی یا ناشادی.‌ نفرت به همان اندازه دوست‌ داشتن خوب است، یک دشمن می‌تواند به خوبی یک دوست باشد. برای خود زندگی کن. زندگی‌ات را بزی. سپس به راستی دوست انسان خواهی شد. من نیازمند آنم که بگذارم چیزهایی که باید، رخ بدهند، پس باید برای حوادث غیر مترقبه آماده بود. برای من هر روزی که می‌گذرد تفاوت دارد، و وقتی هشتاد سالم بشود، همچنان منتظر تجربه‌هایی خواهم بود که درون و بیرونم را دگرگون کند. وقتی پیری فرا می‌رسد، دیگر به کارهایی که کرده‌ام نخواهم اندیشید، دیگر گذشته است. می‌خواهم از هر لحظه زندگی که برایم باقی مانده، استفاده کنم.

 ۱ ساعت و ۵۵ دقیقه، ۱۰۹ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۱ دقیقه
بخش اول
۱۲ دقیقه
بخش دوم
۱۰ دقیقه
بخش سوم
۱۲ دقیقه
بخش چهارم
۹ دقیقه
بخش پنجم
۱۰ دقیقه
بخش ششم
۱۰ دقیقه
بخش هفتم
۱۲ دقیقه
بخش هشتم
۹ دقیقه
بخش نهم
۱۱ دقیقه
بخش دهم
۱۱ دقیقه
بخش یازدهم

راهنمای دانلود کتاب صوتی نامه‌های عاشقانه یک پیامبر

برای دانلود کتاب صوتی نامه‌های عاشقانه یک پیامبر و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  نامه‌های عاشقانه یک پیامبر

نظرات کتاب صوتی نامه‌های عاشقانه یک پیامبر

Mohsen Khorasani zadeh
۱۳۹۹/۹/۱۸
بسیار عالی، آموزنده، دلنشین، عارفانه، عاشقانه، تمام دنیا خلاصه میشه به این مطالب،، ممنون آقای دهکردی با صدای دلنشین و زیبایتان. ❤️
شیما ش
۱۳۹۹/۷/۲۳
بسیار ارامش بخش و معنوی!
اموزنده و زیبا!
قابل لمس و دلنشین
علی الخصوص صدای راوی بسیار محترم و با احساس
ممنون از کتابراه برای این قبیل کتابها
فاطمه م
۱۳۹۸/۹/۱۷
امیدوارم آقای دهکردی کتاب‌های صوتی بیشتری منتشر کنن، ازتون ممنون آقای دهکردی عزیز
مشاهد همه نظرات (۲۱)