معرفی و دانلود کتاب صوتی هرگز ترکم مکن

عکس جلد کتاب صوتی هرگز ترکم مکن
قیمت:
۹۳,۶۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هرگز ترکم مکن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هرگز ترکم مکن و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هرگز ترکم مکن

کازوئو ایشی گورو برنده جایزه نوبل ادبیات در کتاب صوتی هرگز ترکم مکن، قصه سه دوست قدیمی را به تصویر می‌کشد که در کودکی در مدرسه‌ای عجیب و غریب درس می‌خواندند و قوانین خاص و سخت‌گیرانه‌ای بر آنجا حکم‌فرما بوده است تا اینکه عشق به سراغ‌شان می‌آید و رازهایی حیرت‌آور برملا می‌شود. این رمان نامزد جایزه بوکر (2005) و نامزد جایزه آرتور سی کلارک (2006) شده است.

درباره کتاب صوتی هرگز ترکم مکن:

کتی، روت و تامی در زمان کودکی دانش‌آموزان مدرسه هیلشم بودند. یک مدرسه شبانه‌روزی منحصر به فرد که در حومه انگلستان در منطقه‌ای خلوت و محلی قرار داشت و قوانین مرموزانه‌ای بر همه‌جا حاکم بود تا جایی که معلمان هیلشم نیز دائما این نکات را با سخت‌گیری فراوان به بچه‌ها یادآوری می‌کردند. البته شاید از دور به نظر می‌رسید که دانش‌آموزان این مدرسه به خوبی حمایت می‌شوند و در زمینه هنر و ادبیات آموزش‌های بسیار خوبی می‌بینند اما به طرز عجیب و هولناکی هیچ چیز از جهان خارج به آن‌ها یاد داده نمی‌شد و اجازه نداشتند که ارتباط زیادی با بیرون داشته باشند. حالا کتی زنی جوان شده است و روت و تامی دوستان قدیمی‌اش دوباره وارد زندگی‌اش شده‌اند و او برای اولین بار می‌خواهد نگاهی به گذشته مشترک‌شان داشته باشد و از عشقی سخن بگوید که روزگاری قلب آن‌ها را آشفته و سوزان کرده بود.

کتاب هرگز ترکم مکن (Never Let Me Go) را می‌توان اثری فوق‌العاده و جذاب دانست که مرزهای رمان ادبی را می‌شکند و یک داستان عاشقانه‌ی زیبا را در فضایی پر رمز و راز بیان می‌کند. همچنین کازوئو ایشی گورو با نگاهی انتقادی و اخلاقی به جامعه می‌نگرد و با تاثیرپذیری از گذشته، آینده‌ای احتمالی و خیالی را خلق می‌کند که همین ویژگی آن را در دسته رمان‌های پادآرمان شهری قرار می‌دهد.

جوایز و افتخارات کتاب صوتی هرگز ترکم مکن:

- نامزد جایزه بوکر (2005)
- برنده جایزه ALA Alex (2006)
- نامزد جایزه آرتور سی کلارک (2006)
- نامزد جایزه ادبی بین المللی دوبلین (2007)
- نامزد جایزه لوکوس بهترین رمان علمی تخیلی (2006)
- نامزد جایزه یادبود جیمز تایت بلک برای بخش داستان (2005)
- نامزد جایزه داوران حلقه منتقدان کتاب برای داستان (2005)
- برنده جایزه بین‌المللی کتاب کورین برای بخش داستان (2006)
- مجله تایم آن را به عنوان بهترین رمان سال 2005 برگزید و آن را در لیست 100 رمان برتر انگلیسی زبان، از سال 1923 تا 2005 قرار داد.

نکوداشت‌های کتاب صوتی هرگز ترکم مکن:

- بسیار تأثیرگذار و حزن‌انگیز، شاهکاری از کشمکش های دشوار و اندوهی سرکوب شده. (Time)

- فریبنده و دوست داشتنی... مثل همیشه ایشی گورو شما را تحت تاثیر قرار می‌‌‌دهد. (Newsweek)

- داستانی کنترل شده و ماهرانه! به زیبایی و کمال رمان بازمانده‌ی روز، و به شکلی متفاوت، همان قدر مالیخولیایی و آشوبناک. (مجله نیویورک تایمز)

- کتابی فوق‌العاده که به طور بی‌عیب و نقصی آن را پیش برده است. قدرت بی‌نظیر این کتاب به خاطر توانایی‌های فوق‌العاده ایشی گورو است. (Entertainment Weekly)

کتاب صوتی هرگز ترکم مکن به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر به داستان‌های پادآرمان شهری و تخیلی علاقه‌مند هستید و می‌خواهید روایتی جالب از عشق و احساسات عمیق انسانی بشنوید، کتاب هرگز ترکم مکن برای شما مناسب است.

کازوئو ایشی گورو را بیشتر بشناسیم:

او یکی از مشهورترین داستان‌نویسان معاصر در جهان انگلیسی زبان است که موفق شد در سال 2017 از سوی آکادمی سوئد، جایزه نوبل ادبیات را دریافت کند. کازوئو ایشی گورو (Kazuo Ishiguro) یک نویسنده و فیلمنامه‌نویس ژاپنی‌الاصل است که در سال 1960 یعنی در سن پنج سالگی همراه با خانواده‌اش به انگلستان مهاجرت کردند و هم‌اکنون نیز به عنوان شهروند قانونی در این کشور زندگی می‌کند.

ایشی گورو در سال 1978 فارغ‌التحصیل رشته زبان انگلیسی و فلسفه از دانشگاه کنت شد و در سال 1980 نیز کارشناسی ارشد خود را در رشته نویسندگی خلاقانه از دانشگاه انگلیای شرقی دریافت کرد.

او رمان‌های مختلفی نوشته که همگی توانسته‌اند مورد توجه جوایز مختلف ادبی قرار بگیرند؛ برای مثال مجله تایم کتاب هرگز رهایم مکن را به عنوان بهترین رمان سال 2005 معرفی کرد و آن را در لیست 100 رمان برتر انگلیسی زبان داد که از سال‌های 1923 تا 2005 نوشته‌ شده‌اند. همچنین رمان «تسلی ناپذیر» نیز برنده جایزه چلتنهام در سال 1995 شد.

کتاب‌های «هنرمندی از جهان شناور (1986)، وقتی یتیم بودیم (2000) و هرگز رهایم نکن (2005)» همگی نامزد دریافت جایزه من بوکر شدند اما کازوئو ایشی گورو سرانجام موفق شد برای رمان «بازمانده روز» برنده این جایزه در سال 1989 شود.

جوایز و افتخارات کازوئو ایشی گورو:

- برنده جایزه نوبل ادبیات 2017
- دریافت نشان خورشید فروزان 2018
- دریافت نشان شوالیه ادب و هنر فرانسه 1998
- دریافت نشان افسر والا مقام امپراطوری بریتانیا 1995
- چهار بار نامزد و یک بار برنده Man Booker Award شده است.
- آثارش تاکنون بارها در لیست برترین رمان‌های جهان قرار گرفته‌اند.
- برنده جایزه وایت‌برد برای کتاب «هنرمندی از جهان شناور» در سال 1986
- مجله تایم در سال 2008، از میان 50 نویسنده برتر انگلستان از سال 1945 تاکنون، ایشی گورو را در رتبه 32 این لیست قرار داد.

در بخشی از کتاب صوتی هرگز ترکم مکن می‌شنویم:

گاهی که در جاده‌ای دراز و پیچان در منطقه مردابی رانندگی می‌کنم یا شاید از کنار ردیف‌های کشتزارهای شخم‌زده می‌گذرم و آسمان پهناور و خاکستری‌ست و فرسخ‌ها هیچ چیز تغییر نمی‌کند، به فکر مقاله‌ام می‌افتم. همان که از من می‌خواستند در ویلاها هستیم بنویسم.

مراقب‌ها در تمام آن تابستان گاه و بی‌گاه از مقاله برایمان حرف زده بودند و کوشیده بودند به هر کدام‌مان کمک کنند موضوعی را برگزینیم که تا دو سال بعد هم برای ما جاذبه داشته باشد. اما به دلیلی شاید چیزی در رفتار مراقب‌ها می‌دیدیم که کسی نوشتن مقاله را جدی نمی‌گرفت و بین خودمان کمتر از آن صحبت می‌کردیم.

یادم می‌آید وقتی سراغ میس امیلی می‌رفتم تا بگویم موضوع برگزیده‌ام، رمان‌های دوران ویکتوریاست، چندان درباره‌اش فکر نکرده بودم و می‌دیدم که می‌داند ولی یکی از آن نگاه‌های خیره‌ی کاونده‌اش را به من انداخت و چیزی نگفت.

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
25 دقیقه
بخش اول: یک
29 دقیقه
دو
30 دقیقه
سه
28 دقیقه
چهار
27 دقیقه
پنج
22 دقیقه
شش - بخش یک
18 دقیقه
شش - بخش دو
31 دقیقه
هفت
23 دقیقه
هشت
28 دقیقه
نه
25 دقیقه
بخش دوم: ده
27 دقیقه
یازده
20 دقیقه
دوازده
24 دقیقه
سیزده
29 دقیقه
چهارده
38 دقیقه
پانزده
28 دقیقه
شانزده
15 دقیقه
هفده
26 دقیقه
هجده
24 دقیقه
نوزده - بخش یک
22 دقیقه
نوزده - بخش دو
18 دقیقه
بیست
24 دقیقه
بیست و یک
27 دقیقه
بیست و دو - بخش یک
27 دقیقه
بیست و دو - بخش دو
32 دقیقه
بیست و سه
21 دقیقه
سخن آخر

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هرگز ترکم مکن
نویسنده
مترجممهدی غبرایی
راویراضیه هاشمی، رضا عمرانی
ناشر چاپینشر افق
ناشر صوتینشر ماه آوا
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۱ ساعت و ۲۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هرگز ترکم مکن

Pejman Pirmoradi
۱۴۰۱/۲/۲۶
ایشی گورو کاملا خودش رو ثابت کرده و نشون داده برای درک یک فرهنگ حتما نباید اصالت ژنتیک داشت و این کتاب هم بخوبی فهم اون رو از بریطانیای امروزی نشون میده.. فضای کتاب ماندگاره و هرگز از ذهنتون پاک نخواهد شد اما‌ای کاش چند راوی کتاب رو اجرا میکردن.. با اینحال کتاب رو از دست ندید فیلم نمیتونه حق مطلب رو ادا کنه
عیاری بکتاش
۱۴۰۰/۳/۵
اثر متفاوتی از نظر موضوع هست که به تولید انسان ازمایشگاهی پرداخته که اونا به وجود اوردن برای تامین آدمهای دیگه. کاراکترها در این قصه هیچ وقت سعی نمیکنن که از این موقعیت خلاص بشن چون هیچ کاری برای رهائی خودشون نمیکنن و دست کم حتی فکر هم نمیکنن به نظر من از جذابیتش کم کرده%
★★★☆☆۳از۵ستاره
مهسا نوری
۱۴۰۰/۴/۱۷
من این کتاب رو به زور تا فصل ۱۲ ادامه دادم ولی واقعا دیگه نتونستم ادامه بدم چون خیلی کسل کننده و موضوعاتی که تا این فصل مطرح شده خیلی خیلی پیش پا افتاده بود فقط گفت و گو‌های معمولی که فلانی این حرف رو زد و فلانی اینو گفت، من توصیه نمی‌کنم برای این کتاب وقت بزارین
زهرا عسگری
۱۴۰۲/۱۰/۲
خیلی موضوع کتاب برام ناخوشایند و آزاردهنده بود، خیلی گنگ و خسته کننده.
اصلا جذاب نبود، ناراحت کننده و منفی.
اولین بار بود که‌ی کتاب رو نصفه رها میکردم، و پناسفم که اصلا همون چند فصلم گوش کردم، روی من اثر بدی گزاشت.
توصیه نمیکنم.
زهرا بهرامی
۱۴۰۱/۷/۱۲
راوی خوبه داستان فضای خاصی داره و خیلی آدم رو متاثر می‌کنه بهتره برای درک بهتر داستان توضیحات آخرشو هم گوش کنین‌ در ضمن اگه روحیه حساسی دارین بهتون توصیه ش نمی‌کنم چون یه عاشقانه آروم و شاد نیست رمانش بیشتر مفهومیه
فاطمه هاتفی کیا
۱۴۰۰/۱۲/۱۷
این کتاب را با صدای خانم مرضیه هاشمی دوست داشتم خیلی معما گونه بود سوالات زیادی در داستان وجود داشت که بی پاسخ باقی ماند مثلا نحوه تولید انسانهای اهدای عضو یا نحوه ادامه زندگی آنان پس از اهدا و...
صفورا امیری
۱۴۰۰/۳/۳۰
خوب بود به یه بار شنیدنش می‌ارزه. داستان یه که باید شش دانگه هواست روش باشه
Milad yousefi
۱۴۰۲/۱۰/۱۰
واقعا بی نظیر غم خالص رو می‌تونید حس کنید
زینب زمانی
۱۴۰۱/۶/۷
تم متفاوت و قابل تاملی داشت…
Ataman Nikian
۱۴۰۰/۱۰/۱۶
بسیار زیبا و دلنشین
مشاهده همه نظرات 10

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هرگز ترکم مکن

برای دریافت کتاب صوتی هرگز ترکم مکن و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.