دانلود کتاب صوتی هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند

کتاب صوتی هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند نوشته‌ی دانیل ام کلاین، شما را با خود به سفری جذاب و هیجان‌انگیز به جهان فلسفه با اندکی چاشنی طنز می‌برد و به بررسی زندگی افراد برجسته‌ای مانند بیکن، نیچه، ارسطو و... همراه با ارائه جملات ماندگار آن‌ها می‌پردازد.

دانیل ام کلاین (Daniel M. Klein) جملات جذاب و تاثیرگذار فیلسوفان و اشخاص بزرگ جهان را از هنگام ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته‌ی فلسفه جمع‌آوری کرده و در دفترچه‌ی محبوب خود نوشته است، به امید روزی که بتواند توسط آرای فلاسفه، راز بزرگ بهتر زندگی کردن را بیاموزد. او پس از سال‌ها در فصل‌هایی کوتاه و پرمعنا جملات این دفترچه را مجددا بازنویسی کرد و به بررسی تأثیرات این تفکرات بر زندگی شخصی و جامعه‌ی پیرامونش پرداخت.

او در طول 60 سال زندگی خود به بررسی جملات و سبک زندگی بزرگان فلاسفه پرداخته و نتیجه تجربیات خود را در این کتاب گنجانده است که موجب می‌شود شما با زبانی ساده و روان با دنیا پیچیده‌ی فلسفه آشنا شوید. فلسفه برای بسیاری از انسان‌ها اتفاقی سخت و پیچیده است که هر شخصی توان درک و لمس آن را ندارد. به همین دلیل انسان‌هایی که شیرینی جهان فلسفه را چشیده باشند، بسیار کم هستند.

کتاب صوتی هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند (Every Time I Find the Meaning of Life, They Change It) مجموعه‌ای از جملات برگزیده، کوتاه و ماندگار از درخشان‌ترین اندیشمندان و فیلسوفان تاریخ همراه با تحلیل‌های شخصی نویسنده درباره‌ی هر یک از آن‌ها است. شنیدن این کتاب صوتی بیشتر از این‌ که به سوالات شما درباره‌ی زندگی جواب دهد، ذهن شما را درگیر سوالات بیشتری خواهد کرد.

جملات برگزیده‌ی فلاسفه در کتاب صوتی هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند:

- عشق یعنی یکی درون دو تن (ارسطو)

- از منظر جهانِ هستی حیات یک انسان اهمیت بیشتری از حیات یک صدف ندارد. (دیوید هیوم)

- در زبان ما به زیبایی و ظرافت دو وجه تنها بودن در نظر گرفته شده: از لغت انزوا برای بیان درد تنها بودن و از لغت خلوت برای بیان شکوه تنها بودن استفاده می‌شود. (پل تلیش)

- هنگامی که زندگی می‌کنیم، هیچ‌چیز رخ نمی‌دهد. صحنه‌ها عوض می‌شوند، آدم‌ها می‌آیند تو و می‌روند بیرون، همه‌اش همین. هرگز آغازی در بین نیست. روزها بیخود و بی‌جهت به روزهای دیگر افزوده می‌شوند، این افزایش، بی‌پایان و یکنواخت است. زندگی کردن همین است. (ژان پل سارتر)

- حقیقت این است که کسی که می‌خواهد به هر قیمتی اعمال فاضلانه انجام دهد، در میان جماعت بسیاری که فضیلتی ندارند، دچار رنج و اندوه می‌شود، در دنیایی که آدم‌های بدکار اداره‌اش می‌کنند، غیرقابل تصور است که حاکمِ واقعاً درستکار برای مدت زیادی دوام بیاورد. (نیکولو ماکیاولی)

در بخشی از کتاب صوتی هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند می‌شنویم:

امان از تلخ و شیرین این شوخی کیهانی. هیچکس همچون ساموئل بکت نتوانسته طنز دنیای پوچ را با ظرافت و خشونت توأم برایمان به تصویر بکشد. بهخصوص در شاهکارش؛ در انتظار گودو.

این نمایش سرتاسر کشمکشی است بین صراحت و وارونهگویی، امید و ناامیدی.گوش دادن یا خواندن مکالمات استراگون و ولادیمیر در مورد پوچی غیرقابلگریز حیاتشان، ما را به خنده میاندازد. بعد که متوجه میشویم ایدههایشان در مورد حیات خودمان نیز صدق میکند باز میخندیم البته اینبار نه از سر نشاط. تماشای اجرای صحنهایِ در انتظار گودو آنقدر بر من تأثیرگذار بود که بلافاصله متن نمایشش را خریدم و خواندم و این دیالوگش را در دفترم نوشتم. علاوهبر دیدگاه کمیکِ این درام به حیات بشری، مرا به طور ویژه و شخصی تحت تأثیر قرار داد و خاطرهای تلخ و شیرین را به یادم آورد.

وقتی من و تام در کالج درس میخواندیم معمولاً شبها بیرون میآمدیم و روی پلههای سنگی خوابگاه مینشستیم و بدیههگوییهای تخیلی میکردیم. نمی دانم ایدهی این بازی چهطور به ذهنمان رسید، میدانم که مست نمیکردیم احتمالاً شوروشوق جوانی بود. یک نوع معالجهی من درآوردی برای کنترل استرس و اضطرابمان برای ورود به دنیای بزرگسالی و بازار کار، شیوهای برای دور کردن افکارمان از مسائل تنشزا و راهی برای بازی با دلشورههایمان. در آن زمان تام قصد داشت به دانشگاه الهیات برود اما برای کشیش شدن تردید داشت من هم که کلاً نقشهای برای آیندهام نداشتم.

یک شب وقتی در بحبوحهی امتحانات پایان ترم روی آن پلهها نشسته بودیم شروع کردیم به خیالبافی در مورد نامههایی که قرار است در آینده که بزرگ و از هم دور شدیم، در ایام کریسمس برای یکدیگر بنویسیم.

 ۵ ساعت و ۱۴ دقیقه، ۴۳۶ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۴۰۰۰ ت - 4.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
تیتراژ
۱۰ دقیقه
مقدمه
۱۱ دقیقه
بخش 1
۸ دقیقه
بخش 2
۲۶ دقیقه
بخش 3
۸ دقیقه
بخش 4
۶ دقیقه
بخش 5
۸ دقیقه
بخش 6
۵ دقیقه
بخش 7
۹ دقیقه
بخش 8
۶ دقیقه
بخش 9
۸ دقیقه
بخش 10
۶ دقیقه
بخش 11
۵ دقیقه
بخش 12
۱۲ دقیقه
بخش 13
۹ دقیقه
بخش 14
۹ دقیقه
بخش 15
۵ دقیقه
بخش 16
۹ دقیقه
بخش 17
۷ دقیقه
بخش 18
۸ دقیقه
بخش 19
۵ دقیقه
بخش 20
۶ دقیقه
بخش 21
۹ دقیقه
بخش 22
۱۱ دقیقه
بخش 23
۱۳ دقیقه
بخش 24
۶ دقیقه
بخش 25
۸ دقیقه
بخش 26
۷ دقیقه
بخش 27
۱۱ دقیقه
بخش 28
۶ دقیقه
بخش 29
۵ دقیقه
بخش 30
۹ دقیقه
بخش 31
۱۱ دقیقه
بخش 32
۸ دقیقه
بخش 33
۵ دقیقه
بخش 34
۸ دقیقه
بخش 35
۵ دقیقه
بخش 36
۵ دقیقه
بخش 37

راهنمای دانلود کتاب صوتی هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند

برای دانلود کتاب صوتی هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند

نظرات کتاب صوتی هر بار که معنی زندگی را فهمیدم، عوضش کردند

Hamid Mahdian
۱۳۹۹/۲/۲۵
واقعا کتاب خوب و با معنایی بود و پیشنهاد میکنم حتمن براش وقت بگذارید و گوش کنین. نحوه گویندگی و صدای خوبشون تاثیر فهم و درک رو بالاتر برده بود برای من و به عنوان کتاب فلسفه، شاید بشه گفت جنبه آموزشی و مدرن در متن مشخص بود و کاملا به زندگی این دوران مربوط میشد و با خواننده خیلی راحت و بی‌پیرایه صحبت کرده نویسنده، ‌همین مورد حس خوبی رو میده به مخاطب. مرسی
mrym kvs
۱۳۹۹/۲/۱۷
من نسخه الکترونیک این کتاب رو خوندم (پس درباره گویندگی اطلاع ندارم) اما درباره مطالب خود کتاب، کسانی که به فلسفه علاقه دارند این کتاب رو دوس خواهند داشت، نویسنده درباره جملات فلاسفه بزرگ حرف میزنه و از لحاظ علمی تحلیلشون میکنه، تجربیات خودشو میگه و... آخرین جمله‌ی فلسفی هم که بررسی میکنه همین نام کتاب هست " هر وقت معنی زندگی را فهمیدم عوضش کردند"
رابین جزایری
۱۳۹۹/۱/۱۹
کتابی بسیار ارزنده است با حرف‌های جدیدی در ارتباط فلسفه با زندگی روزمره ما. به علاقه مندان کتاب‌های فلسفی و روانشناسی آن را توصیه می‌کنم.
آقای رونقی هم بسیار عالی خوانش کرده‌اند. صدایشان همیشه مانا باد.
مشاهد همه نظرات (۱۰)