معرفی و دانلود کتاب صوتی هفت پرسش استراتژیک

عکس جلد کتاب صوتی هفت پرسش استراتژیک
قیمت:
۵۰,۰۰۰ تومان
خرید کتاب صوتی
۳۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هفت پرسش استراتژیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی هفت پرسش استراتژیک و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی هفت پرسش استراتژیک

هر سازمانی نیاز به استراتژی و برنامه‌ریزی دقیق دارد تا بتواند به موفقیت برسد و رقبا را در بازار شکست دهد. کتاب صوتی هفت پرسش استراتژیک نوشته‌ی رابرت سایمونز، به شما می‌آموزد که چگونه نقاط قوت و ضعف کسب‌وکار خود را بشناسید و در مسیر تحولات و تغییرات روز دنیا قدم بردارید.

درباره کتاب صوتی هفت پرسش استراتژیک:

برای آنکه از از رقیبان خود عقب نمانید، باید همواره استراتژی سازمان و کسب‌وکارتان را به روز کنید تا بتوانید در بازار پیروز بمانید. کتاب صوتی هفت پرسش استراتژیک (Seven Strategy Questions) به شما به عنوان یک مدیر و رهبر یک سازمان می‌آموزد تا منابعی را که در دست دارید به بهترین شکل هدایت کنید و به تعادل، نوآوری و جلب رضایت مشتریان و کارکنان خود برسید.

اما چگونه می‌توان تمامی این موارد را محقق کرد؟ در کتاب هفت پرسش استراتژیک، رابرت سیمونز استاد دانشکده تجارت هاروارد، با استفاده از دهه‌ها تحقیق در مورد سیستم‌های مدیریت عملکرد و طراحی سازمان، هفت سوال اصلی را ارائه می‌دهد که شما و تیم‌تان باید مدام آن‌ها را با هم بررسی کنید:

- مشتری اصلی شما کیست؟ آیا شرکت خود را برای ارائه حداکثر خدمات به مشتری آماده کرده‌اید؟
- کدام متغیرهای کلیدی و اصلی عملکرد یک سازمان را دنبال می‌کنید؟
- چه مرزها و خطوط استراتژیکی تعیین کرده‌اید؟ آیا همه می‌دانند چه کارهایی ممنوع است؟
- چگونه هیجان و تغییرات خلاق ایجاد می‌کنید؟ آیا این روش باعث نوآوری در واحدها می‌شود؟
- کارمندان شما چقدر به کمک به یکدیگر متعهد هستند؟
- چه استراتژی غیرمطمئنی شما را شب‌ها بیدار نگه می‌دارد؟
- ارزش‌های اصلی شما، سهامداران، کارمندان و مشتریان را در اولویت قرار می‌دهد؟ آیا همه افراد شرکت شما به این ارزش‌ها پایبند هستند؟

این سوالات شما را مجبور می‌کند که فرضیات اساسی استراتژی خود را بررسی کرده و نحوه اجرای آن را از طریق بازنگری در ساختارهای کسب‌وکارتان تجزیه و تحلیل کنید و در ادامه یافته‌های متنوع سیمونز به شما کمک می‌کند تا انتخاب‌های خود را بشناسید و تصمیمات سختگیرانه‌ای را برای شرکت‌تان بگیرید تا بهترین نتایج حاصل شود.

رابرت سایمونز را بیشتر بشناسیم:

رابرت سایمونز (Robert Simons) استاد دانشکده تجارت و کسب‌وکار هاروارد و اقتصاددان آمریکایی است که به عنوان نویسنده‌ای پرفروش در زمینه آموزش مدیریت شناخته می‌شود.

طی حدودا چند دهه اخیر سیمونز دوره‌های حسابداری، استراتژی و مدیریت را در بخش MBA هاروارد و هم در کارگاه‌های مختلف آموزشی تدریس می‌کند.

تحقیقات مداوم او در مورد رابطه بین استراتژی تجارت و سیستم‌های کنترل مدیریت در مجلات دانشگاهی منتشر شده و همچنین پروفسور سیمونز به عنوان مشاور تعدادی از شرکت‌ها در زمینه ساختار سازمان، برنامه‌ریزی استراتژیک و سیستم‌های کنترل فعالیت کرده است.

کتاب صوتی هفت پرسش استراتژیک به چه کسانی پیشنهاد می‌شود؟

اگر مدیری هستید که می‌خواهید وضعیت کسب‌وکار خود را بهبود ببخشید و برنامه‌ریزی دقیقی برای آینده کاری خود کنید، این کتاب برای شما مناسب است.

در بخشی از کتاب صوتی هفت پرسش استراتژیک می‌شنویم:

تنها سه چیز در زندگی با اطمینان همراه هستند؛ مرگ، مالیات و استراتژی امروز به کار فردا نمی‌آید. در آینده محصولات شما بی‌فایده خواهند بود؛ مشتریان شما سلایق متفاوتی خواهند داشت؛ فناوری مدل کسب‌وکار شما را غیر رقابتی می‌کند؛ موفقیت‌های امروز به خاطره‌های قدیمی فردا تبدیل می‌شوند.

پرسش این نیست که اگر چنین شود، چه رخ خواهد داد؟ مسئله این است که کی این اتفاق می‌افتد؟ ترکیب متغیر متوسط صنایع داو جونز، یادآور عبور سریع فرصت‌های کسب‌وکار است. اگر به بیست و پنج سال قبل بازگردید، خواهید دید که کمتر از نیمی از شرکت‌های داو جونز همچنان در بازار مسلط هستند.

شمار اندکی از شرکت‌ها توانایی تطبیق با تغییرات را دارند. برخی در گذشته توفیق داشتند و با شدت گرفتن تغییرات از بین رفته‌اند. کسب‌وکار شما چگونه است؟

فهرست مطالب کتاب صوتی

نمونه
2 دقیقه
معرفی
11 دقیقه
سخن ناشر
29 دقیقه
مقدمه
45 دقیقه
فصل اول: مشتری اصلی شما کیست؟
42 دقیقه
فصل دوم: ارزش‌های اساسی شما چگونه مشتری‌ها، کارکنان و سهامداران را اولویت‌بندی می‌نماید؟
34 دقیقه
فصل سوم: کدام متغیرهای کلیدی عملکردی را رصد می‌کنید؟
38 دقیقه
فصل چهارم: چه خطوط قرمز استراتژیکی را تعیین کرده‌اید؟
40 دقیقه
فصل پنجم: چگونه تنش خالق ایجاد می‌كنید؟
35 دقیقه
فصل ششم: چگونه كاركنان شما متعهد كمك به یکدیگر می‌شوند؟
43 دقیقه
فصل هفتم: چه عدم قطعیت‌های استراتژیكی خواب را از شما گرفته است؟
1 دقیقه
عوامل تولید

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی هفت پرسش استراتژیک
نویسنده
مترجممسعود سلطانی
راویمیلاد فتوحی
ناشر چاپیانتشارات آریاناقلم
ناشر صوتی استودیو نوار
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابMP3
مدت۵ ساعت و ۲۱ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی اقتصاد و مدیریت، کتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی هفت پرسش استراتژیک

آرش پورصمدی
۱۴۰۳/۲/۱۲
سلام. من فکر میکنم این نوع کتابها مثل دستور العمل اصلاح بذرهایی هستند، که در وجود هر شخصی به تناسبی و نوعی هست. که در صورت داشتن قابلیت و زمینه رشد و ارتقاء در ماهیت وجودی فرد، میتواند در زمینه تجربیات مناسب هر کسی و اعمال روشهایی علمی که محقق با مخاطب به اشتراک میگذاره، نتیجه بخش بوده و بر مبنای و افق دید ایده‌ها و تئوریهای مختص هر کسی و جسارت و قدرت ریسک پذیری و پشتکارش دستاوردهای متفاوتی در سطوح متفاوتی با نتایج مطلوب و نامطلوب کاملا متغییر بدست آید. در کل این نوع کتابها دستور چگونه آسان بدست آوردن شادی و لذت حاصل از کسب و نوش جان کردن کیک لاکچری سالگرد تولد و بهره مندی از نشاط حاصله در جمع دوستان و عزیزان نیست. این قبیل کتابها میاموزند که چگونه با اصلاح و پرورش خویشتن و ایجاد اکوسیستم و فرآیندی؛ کیک لاکچری سالگرد تولد کارکتری در جمع عزیزانشرا تامین کنی. حالا کدامین کارکترها؟ و کدامین کیکها؟ بستگی به کسب و کار و چشم انداز شخص مخاطبی که کتاب رو مطالعه میکنه داره. و سود مطلوب در هرچه بهتر و با کیفیت و کمیت متناسب، با فرایندیست که در دل بیزینس ایجاد شده قرار دارد. که کسب ثروت مادی (پول) اخرین و کم ارزشترین دست اورد و موفقیت مطلوب است. 🌹
مسعود خاکزاد
۱۴۰۲/۶/۷
این کتاب خیلی مختصر و مفید بابیان ساده و بدون کلمات و عبارات و اصطلاحاتی که باعث پیچیدگی بیشتر مدیریت میشه نگرش استراتژیک صحیح رو تعریف میکنه. داشتن پاسخ صحیح برای این ۷سوال همیشه و در هر شرایطی راهنمای کارتان خواهد بود.
حسن کمالی
۱۴۰۱/۳/۳۰
کتاب تخصصی برای مدیران سازمان‌ها و شرکت هاست ولی از موارد کتاب در زندگی شخصی برای پیشرفت هم میشه برداشتی‌های داشت
Majid Shahmohammadi
۱۴۰۳/۲/۱
نمی‌دونم ولی احساس میکنم ایده آل نبود، برای یکبار مرور کردن خوبه ولی انتظار منو واقعا برآورده نکرد
mostafa mostafa
۱۴۰۱/۶/۲۰
سوالات و نکات بسیار جالبی را برای تعیین مسائل استراتژیک مشخص میکند
Morteza Nasiri
۱۴۰۱/۴/۲۶
کتاب خوبیه برای مدیران میانی و مدیران عالی پروژه‌ها و شرکتهای تولیدی و خدماتی.
تامیلا اسماعیل فرهانی
۱۳۹۹/۹/۷
مدیریت استراتژیک در زندگی مهمه. و سک نوع واقع بینی و هوشمندیه
محسن خلیلی
۱۴۰۱/۴/۱۷
هر کاسبی باید این کتاب را مطالعه کند تا بهتر به درآمد برسد
reza adibi
۱۴۰۰/۱/۱۱
بسیار مناسب برای شرکت‌های خصوصی می‌باشد.
مریم عقیقی
۱۴۰۱/۹/۹
عالی و بسیار کاربردی
علی فرحانی
۱۴۰۱/۸/۱۴
بد نبود ولی میتونست خیلی کوتاهتر باشه
Ebrahim Ahmadi
۱۴۰۰/۳/۱۴
کتاب خوبی بود. و جالب
مشاهده همه نظرات 12

راهنمای مطالعه کتاب صوتی هفت پرسش استراتژیک

برای دریافت کتاب صوتی هفت پرسش استراتژیک و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.