دانلود کتاب صوتی همه‌ی افق


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی همه‌ی افق و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی همه‌ی افق

کتاب صوتی همه‌ی افق نوشته‌ی فریبا وفی دربردارنده‌ی 8 داستان کوتاه است که هر یک از آن‌ها روایت ساده و متفاوتی را دربردارند و هدفشان به تصویر کشیدن تغییرات درونی شخصیت‌های قصه است. هم‌چنین این اثر در سومین دوره‌ی جشنواره کتاب سال تبریز در بخش ادبیات برگزیده‌ شده است.

درباره‌ی کتاب صوتی همه‌ی افق:

این مجموعه با داستان «فال صنوبر» شروع می‌شود، داستانی درباره‌ی دختر 16 ساله‌ای که به همراه مادر و خاله‌اش به خانه‌ای بزرگ برای گرفتن فال قهوه می‌رود و با داستان «همه‌ی افق» که درباره‌ی مرگ عمه حکمت است، تمام می‌شود. شما در کلیه داستان‌های این مجموعه موقعیت‌های روزمره و هیجان‌انگیزی هم‌چون ترس، استرس، بی‌تفاوتی، مرگ، عشق و ... را شاهد هستید که شخصیت‌های مختلف در آن قرار می‌گیرند. در حقیقت این ویژگی مشترک اغلب داستان‌های فریبا وفی است.

این کتاب صوتی نقطه عطفی برای درک موضوعات ساده و معمولی است؛ احساسات و رویدادهایی که به وضوح تعریف می‌شوند و تمام حواس افراد را درگیر خودشان می‌کنند. اغلب داستان‌های این مجموعه دغدغه‌های زنان امروز را به نمایش می‌گذارد و خشونت‌های پنهان، سوءتفاهمات، ترس‌ها، سختی‌های ناشی از فقر فرهنگی و اقتصادی و ... را شرح می‌دهد.

شخصیت‌های مختلف در این داستان‌ها در پی شناخت دقیق‌تری از خود و جهان اطراف‌شان هستند. در داستان آواره و آزاد، زن به دنبال آزادی و در داستان دیگری که باعث انتقام‌گیری می‌شود به دنبال عشق می‌گردد. در هیچ‌کدام از داستان‌ها رویدادهای خارق‌العاده و ماجراهای تکان‌دهنده‌ای اتفاق نمی‌افتد. تغییر، اغلب در شناخت و آگاهی درونی انسان‌ها رخ می‌دهد. قالب تمام داستان‌های این مجموعه پیچیدگی خاصی ندارند و زبان نویسنده ساده، صریح و به دور از تکلف است.

فریبا وفی را بیشتر بشناسیم:

فریبا وفی در سال 1341 در تبریز، شهری در شمال شرقی ایران به دنیا آمد. علاقه‌ی او به نویسندگی از دوران نوجوانی شکل گرفت و بعضی از آثارش در همان سنین کم، در نشریات گوناگون منتشر شد. نخستین اثر جدی او با عنوان «راحت شدی پدر» در سال 1367 در مجله آدینه چاپ شد که او آن را «خودجوش‌ترین» نوشته‌ی خود می‌پندارد.

اولین کتاب او مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه و جذاب با عنوان در عمق صحنه است که در سال 1375 به چاپ رسید و کتاب دیگر او با عنوان حتی وقتی می‌خندیم نیز سه سال بعد منتشر شد که دربردارنده‌ی 22 داستان کوتاه است. نخستین رمان فریبا وفی به نام پرنده من در سال 1381 به چاپ رسید و غوغا به پا کرد و جوایز ارزنده‌ای را از آن خود کرد. هم‌چنین این اثر به زبان‌های مختلفی از قبیل انگلیسی، ایتالیایی، آلمانی، کردی سورانی و ترکی استانبولی ترجمه شد و در حال حاضر نیز به چاپ 30 رسیده‌ است.

در کل فریبا وفی نویسنده‌ای توانا و موفق است که تا به امروز 5 مجموعه داستان و 6 رمان از خود منتشر کرده و داستان‌های کوتاه بسیاری در مجلات گوناگون ادبی چاپ کرده است. بعضی از داستان‌های کوتاه او به زبان‌های مختلفی همانند روسی، ژاپنی، سوئدی، ترکی، عربی، ایسلندی و ... ترجمه و چاپ شده‌اند. این نویسنده‌ی پرکار توانسته دیوان اشعار پروین اعتصامی را به صورت نثر برای نوجوانان و جوانان بازنویسی کند که بسیار هم مورد توجه قرار گرفت.

برخی از جوایز ارزنده‌ی فریبا وفی:

فریبا وفی 3 جایزه‌ی ارزنده به نام‌های جایزه بهترین رمان سال 1381، جایزه سومین دوره جایزه هوشنگ گلشیری در سال 1382، جایزه دومین دوره جایزه ادبی یلدا در سال 1382 را برای رمان پرنده‌ من اخذ نموده است، هم‌چنین این رمان از سوی بنیاد جایزه ادبی مهرگان و جایزه ادبی اصفهان در سال 1382 مورد تقدیر قرار گرفت.

جایزه بهترین رمان دوره ششم جایزه هوشنگ گلشیری در سال 1385 برای رمان رویای تبت و جایزه پرمخاطب‌ترین نویسنده غیرآلمانی مؤسسه ادبی لیبراتور برای رمان ترلان در سال 1396 از دیگر جوایز اوست.

در قسمتی از کتاب صوتی همه‌ی افق می‌شنویم:

«ذهنم آزادترین لحظه‌ها را می‌گذراند. گرفتار هیچ فکر و خیالی نبودم. سبک‌بالی پرنده‌های دریایی را داشتم. داشتند آن دورها پرواز می‌کردند. ممنون زمین بودم. ممنون دریا. ممنون آسمان. ممنون خودم که تکه‌ای از آنها بودم. به طور مبهمی حس کردم آزادی باید همین باشد. پس تا آن روز فقط طوطی‌وار آن را تکرار کرده بودم، بی‌آن‌که بدانم واقعا چیست.»

 ۲ ساعت و ۴۴ دقیقه، ۱۱۴ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱۹ دقیقه
فال صنوبر
۲۳ دقیقه
شب‌های شعر
۳۶ دقیقه
آواره و آزاد
۱۹ دقیقه
پیاده‌روی در روز آفتابی
۷ دقیقه
بعد از پایان
۱۴ دقیقه
نه شهر من نه شهر او
۹ دقیقه
بازار طلا
۳۸ دقیقه
همه‌ی افق

راهنمای دانلود کتاب صوتی همه‌ی افق

برای دانلود کتاب صوتی همه‌ی افق و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  همه‌ی افق

نظرات کاربران

فقط کاربرانی که کتاب را دریافت کرده‌اند، امکان ثبت نظر دارند.