معرفی و دانلود کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب

عکس جلد کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب
قیمت:
۲۸۰۰۰ تومان - 5.99€
خرید کتاب صوتی
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب

کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب یک اثر داستانی پرفروش به قلم نویسنده‌ی خوشنام انگلیسی، مت هیگ است. ماجرای این رمان فانتزی درباره دختری به نام نورا است که با ورود به کتابخانه‌ای جادویی، فرصت جبران اشتباهات گذشته‌ی خود را می‌یابد. لازم به ذکر است که اثر حاضر، پس از انتشار در سال 2020، جایزه‌ی بهترین کتاب داستانی گودریدز را از آن خود نمود.

درباره کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب:

مت هیگ در رمان کتابخانه نیمه شب (The Midnight Library)، از طریق روایتی خیالی، به برخی از اساسی‌ترین پرسش‌ها در باب معنای زندگی پرداخته است. در این رمان که از برخی جهات یادآور کتاب مشهور «دنیای سوفی» و از جنبه‌هایی نیز شبیه به برخی از داستان‌های کوتاه خورخه لوئیس بورخس است، با دختری به نام نورا همراه می‌شوید که در پی حادثه‌ای شگفت‌انگیز، با مکانی جادویی آشنا می‌شود. این مکان در واقع یک کتابخانه است که به تعبیر راوی، در جایی «میان مرگ و زندگی» قرار دارد.

نورا در این کتابخانه این فرصت استثنایی را می‌یابد که گذشته‌ی خود را مورد مشاهده‌ی دقیق قرار داده، و در صورت لزوم آن را تغییر دهد. در این مکان او با تمام اشتباهات پیشین خود مواجه می‌گردد، و این امر تأثیری دگرگون‌کننده بر شخصیتش می‌گذارد. او در کتابخانه نیمه شب، به وضوح این واقعیت دردناک را درمی‌یابد که زندگی‌اش را آنگونه که شایسته بوده نزیسته است. با این حال، حتی اگر حالا نیز این فرصت را داشته باشد که بار دیگر و از نو زندگی کند، از کجا می‌تواند مطمئن باشد که دوباره اسیر همان تصمیمات نادرست پیشین نخواهد شد؟ اصلاً از کجا می‌توان دانست که «زندگی خوب و شایسته» دقیق چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟ اینها بعضی از سوالات مهم در باب معنا و ماهیت زندگی‌اند که به طور ضمنی در کتاب شنیدنی کتابخانه نیمه شب مطرح می‌شوند.

فارغ از این مسائل اما، پیرنگ کتاب نیز به شدت جذاب و هیجان‌انگیز است، و البته جز این هم نباید باشد؛ زیرا به هر حال ما با اثری فانتزی طرفیم، و نخستین انتظارمان از آن این است که سرگرممان کند. و این دقیقاً همان کاری است که هیگ در کتاب خود انجام داده؛ داستانی که او تعریف می‌کند به شدت تودرتو و چندلایه است. زبانی که برای روایت خود برگزیده شوخ است و سرزنده، و ریتم داستانش نیز، تند است و نفسگیر. خلاصه‌ی کلام: کتابخانه نیمه شب تمام آنچه را که یک داستان خوب باید داشته باشد، در خود دارد.

افتخارات کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب:

- انتخاب به عنوان یکی از ده کتاب برتر سال به انتخاب Independent
- برنده جایزه بهترین کتاب گودریدز در بخش داستانی
- قرار گرفتن در لیست پرفروش‌های نیویورک تایمز
- برنده جایزه باشگاه کتاب آمریکا

نکوداشت‌های کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب:

- رمانی بی نهایت جذاب! در دنیای آشفته امروزی، این همان کتابی‌ست که به آن نیاز داریم. (The New York Times)
- کتابی که حال و هواتان را عوض خواهد کرد! (The Washington Post)
- سرشار از بصیرت‌های التیام‌بخش. (Psychology Today)
- محبوب و مسحورکننده. (Barnes & Noble)

کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب مناسب چه کسانی است؟

علاقه‌مندان به داستان‌های فانتزی و تخیلی، بیش از سایرین از این کتاب استقبال خواهند نمود.

با مت هیگ بیشتر آشنا شویم:

این نویسنده‌ی پرفروش زاده‌ی سال 1975 و اهل کشور انگلستان است. او از دانشگاه هال، در دو رشته‌ی تاریخ و زبان انگلیسی فارغ‌التحصیل شده است. مت هیگ (Matt Haig) پس از تجربه‌ی افسردگی شدیدی که در سن 24 سالگی پشت سر گذاشت، فهمید که مأوایش را تنها در ادبیات می‌تواند بیابد. به همین دلیل بود که به طور جدی‌تری به خواندن و نوشتن پرداخت، و ظرف سالیان بعد آثاری را به انتشار رساند که کمابیش تمامشان مورد تحسین منتقدین واقع شدند، و برخی‌شان نیز شهرتی جهانی یافتند. از جمله‌ی این آثار می‌توان به کتاب‌های «کتابخانه نیمه شب»، «دلایلی برای زنده ماندن» و «انسان‌ها» اشاره کرد.

در بخشی از کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب می‌شنویم:

حسرت‌ها ادامه‌دار بودند و پیش‌زمینه داشتند و در صفحات متعدد تکرار می‌شدند. پشیمونم که توی گروه هزارتو نموندم، چون برادرم رو ناامید کردم، پشیمونم که توی گروه هزارتو نموندم، چون از خودم ناامید شدم، پشیمونم که تلاش بیشتری برای نجات محیط زیست نکردم، پشیمونم که وقتم رو صرف شبکه‌های اجتماعی مجازی کردم، پشیمونم که با ایزی نرفتم استرالیا، پشیمونم که وقتی جوون‌تر بودم بیشتر خوش نگذروندم، پشیمونم که اونقدر با بابا بحث و دعوا می‌کردم، پشیمونم که شغلی مرتبط با حیوانات نداشتم، پشیمونم که توی دانشگاه به جای فلسفه، زمین‌شناسی نخوندم، پشیمونم که یاد نگرفتم چطور آدم شادتری باشم، پشیمونم که اینقدر احساس گناهکاری کردم، پشیمونم که یاد گرفتن اسپانیایی رو ادامه ندادم، پشیمونم که توی آزمون دروس پیشرفته، رشته‌های علمی رو انتخاب نکردم...

فهرست مطالب کتاب صوتی

۱ دقیقه
معرفی
۳۴ دقیقه
قسمت اول
۳۶ دقیقه
قسمت دوم
۵۹ دقیقه
قسمت سوم
۲۴ دقیقه
قسمت چهارم
۲۸ دقیقه
قسمت پنجم
۴۳ دقیقه
قسمت ششم
۳۶ دقیقه
قسمت هفتم
۴۶ دقیقه
قسمت هشتم
۳۱ دقیقه
قسمت نهم
۳۸ دقیقه
قسمت دهم
۲۵ دقیقه
قسمت یازدهم
۲۸ دقیقه
قسمت دوازدهم
۲۳ دقیقه
قسمت سیزدهم
۲۳ دقیقه
قسمت چهاردهم
۳۲ دقیقه
قسمت پانزدهم
۲۶ دقیقه
قسمت شانزدهم
۲۲ دقیقه
قسمت هفدهم
۳۰ دقیقه
قسمت هجدهم
۴۴ دقیقه
قسمت نوزدهم

مشخصات کتاب صوتی

نام کتابکتاب صوتی کتابخانه نیمه شب
نویسنده
مترجممحمدصالح نورانی زاده
گویندهفاطمه فراهانی
ناشر صوتیانتشارات کتاب کوله پشتی
سال انتشار۱۴۰۰
فرمت کتابMP3
مدت۱۰ ساعت و ۲۸ دقیقه
زبانفارسی
موضوع کتابکتاب صوتی داستان و رمان خارجی، کتاب‌های داستان و رمان خارجی
قیمت نسخه صوتی
۲۸۰۰۰ ت - 5.99 یورو
خرید کتاب صوتی

نقد، بررسی و نظرات کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب

آقای شهابی
۱۴۰۰/۱۰/۴
به نظرم واقعا کتاب خوب و آموزنده‌ای بود. کتابی بود که مفاهیم و جملات روانشناسی گونه را در قالب داستان بهت میگفت. دید آدم را نسبت به زندگی و حسرت‌های گذشته و آرزوهای آینده تغییر میده. بهت نشون میده که حتی همین زندگی که شاید ازش راضی نباشی پر از اتفاقات خوب و بد و پر از امکان رشد و رسیدن هست که شاید تو متوجهشون نباشی و فقط به نقاط تاریک اون توجه کنی. بهت یاد میده که نباید خیلی افسوس گذشته را خورد. شاید اون گذشته‌ای که براش افسوس میخوری اصلا اون چیزی که تصور میکنی نباشه. گویندگی خوب و با احساس کتاب به همراه مطالب آموزنده این کتاب را به یک پیشنهاد عالی برای خواندن تبدیل میکنه
نیما امیدفر
۱۴۰۰/۸/۷
گویندگی خوب هست، درون مایه کتاب تلفیق نظریه ریسمان فیزیک و فلسفه اگزیستانسیال است و داستان با هدف روشن شدن راه زندگی، رستگاری ذهنی، رها شدن ذهن از بند انتظارات اطرافیان و... پیش می‌رود. به طور کلی کتابی آموزنده و به روز است که خلاصه وار به نفی حسرت و ریشه‌های آن میپردازد. مطالعه این کتاب کمکی بسزا در شیوه زندگیمان خواهد داشت.
طاهره خورشیدوند
۱۴۰۰/۸/۲۲
کتاب خوب و ارزشمندیه. بیان راوی اوایل داستان زیاد جالب نبود که به مرور بهتر شد. برای من متن داستان مهم بود که دوستش داشتم چون این نوع درگیری‌های ذهنی و ناشکری رو هممون توی زندگی داریم. چشم رو باز میکنه به روی نعمت زندگی❤
Mahi i
۱۴۰۰/۱۰/۲۷
صوتیش رو گوش دادم ولی حتما کاغذیش هم میخرم و دوبااره میخونمش و اینکه من اکثرا تمام کتاب هارو با هر گوینده‌ای که باشه رو دور تند گوش میدم، ایشون خیلی روان و با سرعت مناسب میخوندن اصلا حوصله سربر نبود، در کل خود داستان و بیانش هردو بسیار لذتبخش بود ❤
Elahe Tabatabaie
۱۴۰۰/۸/۱۶
کتابی که فارغ از جنسیت شما واقعا ارزش گوش کردن را دارد و از نظر روحی و روانی به شما کمک می‌کنی زیرا در جامعه مجازی امروز همه‌ی ما فکر می‌کنیم از دیگران عقب هستیم و همیشه خودمون رو سرزنش می‌کنیم.
حتما گوش کنید
زهره کلهر
۱۴۰۰/۱۰/۲۰
داستان واقعا عالی بود، اگر احساس ناامیدی میکنید یا اکثر اوقات به درست یا غلط بودن تصمیماتی که در گذشته گرفتید فکر میکنید، این کتاب برای شماست. گوینده هم بسیار خوب بودن، هم درست خوندن هم صدای قشنگی دارن ممنونم
ناهید بیلابری
۱۴۰۰/۹/۱
داستان فوق العاده جذاب وآموزنده‌ای بود. اینکه بین مرگ وزندگی یک کتابخانه قراردارد واین شانس راداشته باشی که حسرتهای گذشته رازندگی کنی حس خیلی خوبی داشت.
وممنون ازصدای دلنشین گوینده که داستان رابخوبی بیان کردند.
فاطمه زارعی
۱۴۰۰/۸/۲۸
به معنای واقعی عالی بود. این کتاب این قدرت رو داره انسانی که از ناامیدی و غصه رنج میبره کامل به زندگی برش میگردونه. و زندگیتو عالی تر میکنه. و دیدت رو کامل نسبت به زندگی عوض میکنه. و میتونی شادتر زندگی کنی...
مشاهده همه نظرات ۴۲

راهنمای مطالعه کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب

برای دریافت کتاب صوتی کتابخانه نیمه شب و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.