دانلود کتاب صوتی کنار رود پیدرا نشستم و گریستم


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی کنار رود پیدرا نشستم و گریستم و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی کنار رود پیدرا نشستم و گریستم

کتاب صوتی کنار رود پیدرا نشستم و گریستم اثر پائولو کوئیلو، درباره‌ی دختری به نام پیلار است که گذر زمان او را به زنی قوی و مستقل تبدیل کرده و پس از سال‌ها با معشوقه‌ی دوران کودکی خود روبه‌رو می‌شود، در صورتی که او بسیار تغییر کرده است.

کتاب صوتی کنار رود پیدرا نشستم و گریستم (By the River Piedra I Sat Down and Wept)، در سال 1994 منتشر شد و مورد توجه بسیاری قرار گرفت. در این اثر، ایمان، قدرت معجزه و شفای روحانی به شکل ویژه‌ای خودنمایی می‌کند، مخاطب را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد و و به روایت داستانی ایدوئولوژیک و مذهبی، در لفافه‌ی عشقی زمینی‌ می‌پردازد. عشق یعنی با دیگری یگانه شدن، و جرقه خدا را در دیگری پیدا کردن که اشک‌های پیلار در کنار رود پیدرا ما را به سوی این یگانگی هدایت می‌کند.

عشق‌های دوران نوجوانی اغلب به وصال نمی‌رسند یا به مرور زمان به دست فراموشی سپرده می‌شوند. این عشق‌ها اگر به سرانجام برسند بسیار اندک هستند. اما چه اتفاقی رخ می‌دهد زمانی که دو عاشق جوان بعد از یازده سال دوباره به یکدیگر برمی‌گردند؟

شخصیت اصلی داستان، زنی خسته و محزون است که از زندگی یکنواخت خود بیزار است و به جستجوی مفهوم والاتری از زندگی می‌گردد، اما چیزی نمی‌یابد. او پس از سال‌ها دوست و معشوقه‌ی قدیمی‌ خود را که اکنون یک مربی معنوی خوش‌تیپ و جذاب شده است، می‌بیند. پیلار در طول این سال‌ها به خوبی آموخته که چگونه احساساتش را دفع کند و دوستش نیز، برای دوری از مشکلات و دغدغه‌های زندگی به مذهب روی آورده است. اما اکنون دوباره به هم رسیده‌اند و در کنار هم قرار گرفته‌اند و در مسیری پر فراز و نشیب، با یکدیگر همسفر شده‌اند. در روستایی کوچک در فرانسه و در کنار آب‌های رودخانه‌ی پیدرا، رابطه‌ای خاص و قدیمی به واسطه‌ی بزرگترین پرسش‌های زندگی مورد امتحان قرار می‌گیرد. این دیدارها زندگی پیلار را تغییر می‌دهد.

پائولو کوئیلو (Paulo Coelho)، نویسنده‌ی پرطرفدار و درخشان برزیلی است که در اغلب آثارش به موضوع عشق و ایمان می‌پردازد. کتاب‌های او بین عموم مردم و در کشورهای مختلف جهان محبوب است. رمان کیمیاگر مشهورترین کتاب او، یکی از رمان‌های بسیار پرفروش دهه‌ی پایانی قرن بیستم جهان است. از دیگر آثار او عبارت‌اند از: ورونیکا تصمیم می‌گیرد بمیرد، جاسوس، عشق ورای ایمان، سلحشور نور، دست نوشته‌های آکرا.

در قسمت‌هایی از کتاب صوتی کنار رود پیدرا نشستم و گریستم می‌شنویم:

«کنار رودخانه پیدرا نشستم و گریه کردم. هوای زمستانی اشک‌های روی گونه هایم را سرد کرد و اشک‌هایم در آب‌های سردی که از کنارم می‌گذشتند، جاری شد. در جایی، این رودخانه به رودخانه‌ی دیگری می‌پیوندد تا سرانجام دور از قلب و چشم من، همه‌شان به دریا بریزند.»

«باشد که اشک‌های من تا دور دست بروند تا عشق من هیچ گاه در نیابد روزی برای او گریستم. باشد که اشک‌های من تا دور دست بروند تا من بتوانم رودخانه پیدرا و همه آنچه را که روزی در کنار هم داشتیم فراموش کنم. باید جاده‌ها، کوه‌ها و دشت‌های رویاهایم را فراموش کنم. رویاهایی که هیچ گاه به حقیقت نمی‌پیوندند. او گفت: زندگی کن. یادآوری خاطرات کار افراد مسن است.»

«عشق به یک ماده‌ی مخدر می‌ماند، در آغاز احساس سرخوشی و تسلیم مطلق به آدم دست می‌دهد، روز به روز بیشتر می‌خواهی، هنوز معتاد نیستی اما از آن احساس خوشت می‌آید و فکر می‌کنی می‌توانی در اختیار خودت داشته باشی، چند دقیقه به معشوق می‌اندیشی و بعد سه ساعت فراموشش می‌کنی. اما کم‌کم به آن شخص عادت می‌کنی و کاملاً به او وابسته می‌شوی، حالا دیگر سه ساعت به او فکر می‌کنی و دو دقیقه فراموشش می‌کنی. اگر در دسترس تو نباشد، همان احساسی را داری که معتادهای خمار دارند. معتاد برای به دست آوردن مواد، تن به هر کاری می‌دهد و تو هم حاضری به خاطر عشق دست به هر کاری بزنی. پس تنها باید به کسی عشق بورزیم که می‌توانیم او را در کنارمان داشته باشیم»

 ۵ ساعت و ۱۸ دقیقه، ۲۹۳ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۸، قیمت الکترونیکی: ۱۰۰۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۴۵ دقیقه
بخش اول
۴۴ دقیقه
بخش دوم
۴۱ دقیقه
بخش سوم
۵۵ دقیقه
بخش چهارم
۵۶ دقیقه
بخش پنجم
۴۱ دقیقه
بخش ششم
۳۷ دقیقه
بخش هفتم

راهنمای دانلود کتاب صوتی کنار رود پیدرا نشستم و گریستم

برای دانلود کتاب صوتی کنار رود پیدرا نشستم و گریستم و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  کنار رود پیدرا نشستم و گریستم

نظرات کتاب صوتی کنار رود پیدرا نشستم و گریستم

فرزانه سلیمی
۱۳۹۹/۱/۱۴
کتاب خیلی آرامش بخش و الهام بخشیه... البته نسخه نمونه صوتیش رو که گوش دادم خیلی مسخره بود من خودم کتابشو خیلی وقت پیش خوندم... آدم با این کتاب یه دید جدیدی پیدا میکنه... داستان درمورد پسری هست که از طرف خداوند مامور شده تا مردم رو هدایت کنه و دوست دختر دوران کودکیش رو در بزرگسالی میبینه که حسابی و مشغول کار درس شده بوده و به هیچ چیز دیگری توجه نمیکرده... این دو نفر درکنار هم یک عشق پاک و خالصانه تجربه میکنند و به تعادل بین کار و زندگی و معنویت میرسند... در کل کتاب خوبیه... حال منو ک خیلی خوب کرد... قبل کیمیاگر اینو خونده بودم... به نظرم کتابهای پائلو کوئلیو واقعا شاکارند:) ) 👌🏻👍🏻
شیده بصیری ازاد
۱۳۹۸/۹/۳۰
صدای گوینده خوب بود اما اصلا به درد کتاب خواندن نمیخورد. متاسفنه مجبور شدم نیمه کاره کتاب را رها کرده و از کتابخانه‌ام پاکش کنم. انگار ایشان بجز کتاب درسی، رمانی مطالعه نکرده‌اند. بهتر است چنین مواردی از کتابراه حذف شوند تا در اعتماد شنوندگان به کتابراه خدشه وارد نشود.. با تشکر
samaneh lashgari
۱۳۹۹/۵/۳۱
بنظر من یک صدای زیبا اثری نچندان قابل بحث رو زیباتر میکنه و صدای مثل این خانوم گوینده میتونه یک اثر زیبا و جاودان رو تبدیل به یک عذاب کنه
مشاهد همه نظرات (۱۴)