دانلود کتاب صوتی گیاهان دارویی


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی گیاهان دارویی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی گیاهان دارویی

کتاب صوتی گیاهان دارویی نوشته خشایار فخریان، خواص و ویژگی‌های گیاهان دارویی را به شما معرفی می‌کند و کاربردهای درمانی هر یک را در بیماری‌های مختلف برمی‌شمارد.

از سالیان دور گیاهان و میوه‌ها غذای اصلی انسان شناخته می‌شدند و در واقع بعد از کشف آتش بود که گوشت جایگزین این غذای اصلی شد. گیاهان علاوه بر خواص غذایی‌ای که دارند، در بعضی موارد کاربرد درمانی نیز داشته و می‌توان از آن‌ها برای درمان برخی امراض کوچک استفاده کرد.

طب قدیم از اثرات دارویی گیاهان استفاده می‌کرد و طب جدید نیز برای درمان بعضی بیماری‌ها از آن‌ها بهره می‌برد.

در این کتاب شما با گیاهانی مانند اسطوقدوس، بابونه، اسفناج، زعفران، گل‌گاوزبان، شیرین‌بیان، خاک شیر، سیر، زعفران و ... آشنا می‌شوید که مصرف آن‌ها می‌تواند با داروهای شیمیایی جایگزین شود که گاه عوارض بدی دارند. این گیاهان نه تنها بیماری مورد نظر را بدون هیچ عوارضی درمان می‌کنند، بلکه خواص مفید دیگری نیز برای بدن دارند.

در بخشی از کتاب صوتی گیاهان دارویی می‌شنویم:

کنجد گیاهی است یک ساله با ارتفاع حدود یک متر که قسمت انتهایی ساقه آن پوشیده از کرک است. برگ‌های آن بیضی، باریک و نوک‌تیز است. گل‌های آن به رنگ سفید و یا قرمز به طور تک‌تک در کناره برگ‌های قسمت انتهایی ساقه ظاهر می‌شود.

میوه این گیاه به صورت کپسول و محتوی دانه‌های کوچک، مسطح و بیضوی است که دانه کنجد نامیده می‌شود و قسمت مورد استفاده این گیاه است.

وطن اصلی کنجد هندوستان است که از آن جا به نقاط دیگر دنیا راه یافته است. در حال حاضر چین بزرگ‌ترین تولیدکننده کنجد در دنیاست و هندوستان در رتبه دوم قرار دارد. در ایران نیز مقداری کنجد تولید می‌شود.

کنجد دارای پروتئین، چربی، لسیتین، ویتامین‌های B، D و E است. روغن کنجد مرکب از حدود 70 درصد اسیدهای چرب مفید اشباع نشده است که نه تنها کلسترول خون را بالا نمی‌برد بلکه به کاهش آن نیز کمک شایانی می‌کند.

 ۱ ساعت و ۱۵ دقیقه، ۷۱ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۸۰۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
شناسنامه
۱۹ دقیقه
اسطوقدوس
۱۷ دقیقه
خاک شیر
۲۰ دقیقه
شیرین بیان
۱۸ دقیقه
کنجد

راهنمای دانلود کتاب صوتی گیاهان دارویی

برای دانلود کتاب صوتی گیاهان دارویی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  گیاهان دارویی

نظرات کتاب صوتی گیاهان دارویی

علیرضا عباسی
۱۳۹۹/۷/۱۸
اخه نوشتین خواص گیاهان دارویی بعد فقط ۴تا گیاهو نوشتین ک سه تاشو از هر بچه ایی بپرسی بلده.. اخه فقط۴تا گیاه بعد نوشتین کتاب خواص گیاهان دارویی
مشاهد همه نظرات (۴)