دانلود کتاب صوتی 1984


خرید کتاب صوتی

برای دانلود قانونی کتاب صوتی 1984 و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب صوتی 1984

کتاب صوتی 1984 اثر جورج اورول، ماجرای زندگی خصوصی زن و مردی را به تصویر می‌کشد که سعی دارند به دور از چشم دوربین‌های نظام، به یکدیگر عشق بورزند.

از دیرباز تاکنون نظام‌های دیکتاتورمنش و مستبد، در شکل‌های مختلف در عرصه تاریخ ظهور و سقوط یافته‌اند. جورج اورول در این رمان که آن را به سال ۱۹۸۴ به رشته تحریر درآورده یکی دیگر از این حکومت‌های دیکتاتوری (احتمالا کشورهای کمونیستی) را که همه عرصه‌های زندگی آدم‌های جامعه خود را زیر نظر دارند، به تصویر می‌کشد.

جرج اورول در کتاب ۱۹۸۴، آینده‌ای را برای جامعه به تصویر می‌کشد که در آن خصوصیاتی هم‌چون تنفر نسبت به دشمن و علاقه‌ی شدید نسبت به برادر بزرگ (ناظر کبیر) وجود دارد. در جامعه‌ی تصویر شده گناه‌کاران به راحتی اعدام می‌شوند و آزادی‌های فردی و حریم خصوصی افراد به‌ شدت توسط قوانین حکومتی پایمال می‌شوند.

وینستون نقش اول قصه! مردی از طبقه عادی است که افکاری بزرگ در سر دارد؛ نمادی از یک فرد انقلابی که نمی‌تواند چون دیگران همه‌چیز را بی‌چون و چرا بپذیرد و مبارزات پنهانی ضد حزب خود را شروع می‌کند. عاشق می‌شود. در راه آزادی خطر می‌کند اما برخلاف انقلابیون در انتها وا می‌دهد!

۱۹۸۴ رمان هیجان‌انگیزی است که هیچگاه کهنه نمی‌شود و داستان آن برای ابد تازه جلوه می‌کند و هر کسی گمان می‌کند که کتاب برای عصر او نوشته شده است. ۱۹۸۴ درباره مردم و دنیای تعجب‌انگیزی است که ایجاد و تشکیل آن چندان هم غیر ممکن نیست. دنیای لرزاننده و حیرت‌انگیزی است که بسیاری از ما ممکن است در آن زندگی کنیم.

هزار و نهصد و هشتاد و چهار، در سال‌های اخیر به عنوان یک کتاب بزرگ و برجسته در محافل ادبی جهان مورد بحث بوده و نویسنده آن‌ را، در ردیف نویسندگان سرشناس ادبیات انگلیسی قرار داده است.

دنیای حیرت‌انگیز کتاب ۱۹۸۴ از سه کشور بزرگ غول‌آسا و مقتدر و بی‌رحم تشکیل شده است که دائما در جنگ هستند. ساکنین این سه کشور که بیش از طاقت خود به‌ کار کشیده می‌شوند و هرگز غذای کافی به‌دست نمی‌آورند، تبدیل به‌ آدم‌های ماشینی بی‌مغزی شده و در محیطی گرفتار گشته‌اند که در آن عشق به‌ موجب فرمان دولت ممنوع شده و تنفر علیرغم میل خود شخص، برانگیخته می‌شود.

جورج اورول (George Orwell)، داستان‌نویس، روزنامه‌نگار، منتقد ادبی و شاعر انگلیسی بود. وی نویسنده کتاب هزار و نهصد و هشتاد و چهار، قبل از نوشتن این کتاب نیز، با نوشتن دو کتاب دیگر به‌ نام «روزهای برمه» و «مزرعه حیوانات» شهرت فراوانی در کشورهای انگلیسی زبان و بعد در سراسر جهان به‌دست آورد.

ولی ۱۹۸۴، ناگهان او را به‌ عنوان یک استاد مسلم، به‌ جهان معرفی کرد. زیرا وی در این کتاب یک قدرت تخیل حیرت‌آور را با یک رسم و شیوه قوی و پر مغز داستان نویسی در هم آمیخته و یک اثر کم نظیر به‌وجود آورده است. «کتاب برجسته عصر» لقبی است که مطبوعات مؤثر انگلیس، پس از انتشار ۱۹۸۴، به‌ آن دادند.

در قسمتی از کتاب صوتی ۱۹۸۴ می‌شنویم:

در این جامعه تمام رفتارها و گفتارهای افراد حتی در فضای خصوصی توسط دستگاه‌هایی به نام تله‌ اسکرین نظارت می‌شود و در سراسر خیابان‌ها تصویر بزرگی از رهبر حزب نصب شده است و جمله‌ی معروف "برادر بزرگ تو را می‌بیند" همه‌جا به چشم می‌خورد. در این فضا هر گونه مخالفت سیاسی سرکوب می‌شود و حتی چنین تفکراتی به شدت محکوم می‌شود و ذهن افراد نیز کنترل می‌شود.

 ۱۲ ساعت و ۲۴ دقیقه، ۳۵۰ مگابایت، زبان فارسی، MP3، 
چاپ ۱۳۹۶، قیمت الکترونیکی: ۲۱۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب صوتی

فهرست مطالب

۱ دقیقه
شناسنامه
۱ دقیقه
متن پشت جلد
۴۷ دقیقه
بخش اول - فصل اول
۲۳ دقیقه
بخش اول - فصل دوم
۲۱ دقیقه
بخش اول - فصل سوم
۲۷ دقیقه
بخش اول - فصل چهارم
۳۷ دقیقه
بخش اول - فصل پنجم
۱۵ دقیقه
بخش اول - فصل ششم
۸۵ دقیقه
بخش اول - فصل هفتم
۳۰ دقیقه
بخش دوم - فصل اول
۲۲ دقیقه
بخش دوم - فصل دوم
۲۳ دقیقه
بخش دوم - فصل سوم
۲۶ دقیقه
بخش دوم - فصل چهارم
۲۴ دقیقه
بخش دوم - فصل پنجم
۸ دقیقه
بخش دوم - فصل ششم
۱۹ دقیقه
بخش دوم - فصل هفتم
۲۸ دقیقه
بخش دوم - فصل هشتم
۱۰۱ دقیقه
بخش دوم - فصل نهم
۱۸ دقیقه
بخش دوم - فصل دهم
۳۷ دقیقه
بخش سوم - فصل اول
۵۲ دقیقه
بخش سوم - فصل دوم
۳۴ دقیقه
بخش سوم - فصل سوم
۲۲ دقیقه
بخش سوم - فصل چهارم
۱۲ دقیقه
بخش سوم - فصل پنجم
۳۳ دقیقه
بخش سوم - فصل ششم

راهنمای دانلود کتاب صوتی 1984

برای دانلود کتاب صوتی 1984 و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب صوتی  1984
Danial A
۱۳۹۷/۵/۲۴
داستان خیلی آشنایی رو داره روایت میکنه‌.
لازمه یه بار بخونیش
سارا سلیمی
۱۳۹۷/۳/۱
کتابی ه که با اینکه حدودا ۱۰۰ سال پیش نوشته شده به هیچ وجه بوی کهنگی نداره، حتی چیزهایی که ازشدن صحبت شده هنوز هم وجود ندارند. از نظر من یه شاهکاره که به شکل عجیبی خواننده رو وادار به پیگیری میکنه. و بیشتر...
مهرداد مهاجری
۱۳۹۸/۱۰/۱۰
فضا سازی و صدا و کلا موضوع بسیار عالی و حال و هوای ایران خودمونو نشون میده
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۴۲)