معرفی و دانلود کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت

عکس جلد کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت
قیمت:
۵۹۰۰۰ ۲۹,۵۰۰ تومان ۵۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت

کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت، پرفروش‌ترین کتاب سایت آمازون در دسته روانشناسی کاربردی در نیمه اول سال 2016 بود. دکتر کارول دوک در این کتاب، با معرفی مفهوم «طرز فکر» مبحثی نوین و ساده ولی به شدت تاثیرگذار را مطرح می‌کند.

کارول دوک (Carol Dweck) در سه فصل ابتدایی کتاب، ضمن معرفی ایده طرز فکر و مباحث جانبی، بیان می‌کند برخی افراد به ذاتی بودن توانایی‌ها و استعدادهایشان (طرز فکر ثابت) اعتقاد دارند و برخی دیگر به امکان پیشرفت یا پسرفت خود در زمینه‌های مختلف باور دارند (طرز فکر رشد) و برخی هم با توجه به موضوع مورد بحث، عقیده متفاوتی دارند؛ مثلا برخی افراد باور دارند استعداد نقاشی و هنر ندارند ولی می‌توانند با تمرین و تلاش، مهارت‌های ریاضی خوبی کسب نمایند. یعنی تعداد زیادی از ما به ثابت بودن برخی از توانایی‌ها و قابل رشد بودن توانایی‌های دیگری اعتقاد داریم.

نویسنده سعی دارد در کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت (Mindest: The New Psychology of Success) نشان دهد تفاوت رفتاری و عملکردی افراد مختلف در دو گروه به چه صورت است. برای این منظور او با عناوین «ورزش؛ طرز فکر یک قهرمان»، «کسب‌وکار؛ طرز فکر و رهبری»، «طرز فکر در روابط عاشقانه» و «معلمان، مربیان و والدین؛ طرز فکر برای تربیت» بحث را ادامه می‌دهد و بصورت کاربردی و تخصصی در هر زمینه بحث می‌کند.

در انتهای کتاب، «تغییر طرز فکرها» مطرح و راهکارهای عملی زیادی پیشنهاد شده است. اگر به دنبال شناخت بیشتر خود هستید و مایلید بدانید طرز فکر شما چه تاثیری بر رفتار خود و عزیزان‌تان دارد، خواندن کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت، را به شما توصیه می‌کنیم.

فهرست مطالب کتاب

مقدمه
فصل 1) طرز فکر
فصل2) بررسی عمیق‌تر طرز فکرها
فصل3) حقیقت توانایی و دستاورد
فصل 4) ورزش: طرز فکر یک قهرمان
فصل 5) کسب‌وکار: طرز فکر و رهبری
فصل 6) روابط: طرز فکرها در روابط عاشقانه
فصل 7) والدین، معلمان و مربیان: طرز فکرها از کجا می‌آیند؟
فصل 8) تغییر طرز فکرها
درباره نویسنده

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت
نویسنده
مترجمشهلا ثریاصفت
ناشر چاپی نشر نوین
سال انتشار۱۳۹۹
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات320
زبانفارسی
شابک978-600-95973-5-2
موضوع کتابکتاب موفقیت و خودسازی
قیمت نسخه الکترونیک
۵۹۰۰۰ ۲۹,۵۰۰ ت ۵۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت

محمد نوری
۱۴۰۱/۲/۱۲
دکتر کارول اِس دِوِک، یکی از شناخته‌شده‌ترین محققان جهان در زمینه‌های شخصیت، روان‌شناسی اجتماعی و روان‌شناسی رشد است. ایشون استاد روانشاسی دانشگاه استنفورد هستند و یک کتاب علمی هم قبلا با نام طولانی «نظریه‌های خویشتن، نقش آن‌ها در انگیزش، شخصیت و توسعه» نوشته که توسط سازمان همیاری آموزشی جهان، کتاب به‌عنوان برگزیده سال انتخاب شده.
نویسنده در مورد اینکه چطور شد که در مورد این مدل طرز فکرها شروع به بررسی کرده؛ این رو میگه که وقتی جوان بودم در تحقیقات متوجه رفتارهای بچه‌ها در موقع پازل حل کردن شدم.
دِوِک در مورد واکنش این بچه‌ها در مواجه با یک سری پازل صحبت می‌کنه. پازل‌هایی که پشت سر هم سخت‌تر می‌شد. یک سری بچه‌ها نا امید میشن و دیگه دوست ندارن ادامه بدن. اما اون یک سری واکنش متفاوت رو هم می‌بینه. دقیقا جمله یکی از بچه‌ها رو نقل می‌کنه که با خودش گفته: من عاشق چالش هستم!
در نهایت کارول دِوِک تحقیقات خودش رو منتشر می‌کنه و به دو مدل طرز فکر می‌رسه.
یک) طرز فکر ثابت
این طرز فکر اینطوری هست که میگه آدم‌ها به یک سری ویژگی‌های تغییرناپذیر اعتقاد دارن. یعنی هرکس یک سری ویژگی‌ها، توانایی‌ و استعدادی رو از اول داره. و این مقدارش ثابته و تغییر نمی‌کنه. افراد با این طرز فکر مدام هم در حال اثبات ویژگی‌ها و توانایی‌های خودشون هستن.
دو) طرز فکر رشد
این طرز فکر به قابل تغییر بودن اعتقاد داره. یعنی اینکه هر کسی با تلاش و تمرین می‌تونه پیشرفت کنه. یعنی هر یک از ویژگی‌های اولیه هر آدمی با تمرین و تلاش می‌تونه پرورش پیدا کنه. و یک نکته مهم اینکه در طرز فکر رشد، موفقیت به‌معنای یادگیری هست نه اثبات با‌هوش‌ بودن!
فاطمه تاجیک
۱۴۰۲/۹/۱۰
کارول دوک استاد روانشناسی دانشگاه استنفورد و نویسنده کتابه و روی این موضوع که انسان‌ها چطور با شکست کنار میان مطالعاتی داشته
برای همه ما شکست اتفاق خوشخال کننده‌ای نیست. فرض کنین تو کنکور شرکت می‌کنین و پذیرفته نمی‌شین یا در مصاحبه شغلی رد می‌شین یا انجام یک پروژه رو به عهده دارین و نمی‌تونید اونو
به نتیجه برسونید.
طبیعیه نمی‌تونید به سرعت با چنین اتفاقایی کنار بیاین. روزها و ماه‌ها با خودتون میگین ک چی شد که در کارم شکست خوردم؟ حالا چکار میتونم کنم؟
کارل دوک معتقده انسان‌ها از لحاظ طرز فکر دو دسته ان:
دسته‌ی اول کسایی که معتقدن هر فرد، توانایی‌ها و استعدادهای ثابتی داره یعنی این تواناییها ذاتیه و قابل ارتقا نیست
پس اگه در انجام کاری شکست می‌خورن، باید بپذیرن که کاری از دستشون برنمیاد یا باید هدف‌های کوچکیتری رو دنبال کنن و یا مسیر خودشونو کلا عوض کنن این ذهنیت از نظر کارل دوک ذهنیت ثابته
دسته‌ی دوم کسایی هستن که معتقدن با تلاش و کوشش، پشتکار و کمک‌ گرفتن از دیگران، می‌تونن تواناییا و استعدادهای خودشونو افزایش بدن. یعنی تواناییهای ما ذاتی نیست و میتونیم در طول زمات اونهارو پرورش بدیم و به تواناییای جدیدی دست پیدا کنیم یا تواناییهامونو ارتقا بدیم
پس این دسته اگه در انجام کاری شکست بخورن، الزاماً ناامید نمیشن. بلکه ممکنه تصمیم بگیرن آمادگی خودشون بیشتر کنن و دوباره تلاش کنن.
این افراد اگه در یک کار یا پروژه موفق بشن، معمولاً به دنبال کارها و هدفهای بزرگ‌تری میرن. از شکست نمی‌ترسن و فکر می‌کنن تجربه و یادگیری، آمادگی اونارو بیشتر میکنه و می‌توانن به سراغ اهداف بزرگتری برن. این افراد دارای ذهنیت رشدن
کل کتاب در مورد این دو ذهنیت بحث شده و مثالهای زیادی هم داره
امیر مصدق
۱۳۹۵/۷/۹
با سلام
کتاب پر محتوا و عالیه. جز بهترین کتاب‌های حوزه روانشناسی هست و ممنون بابت ترجمه خوب این کتاب خواندن این کتاب واقعا تاثیر گذار هست و کتاب بر اساس تحقیقات گسترده‌ای نوشته شده است در ضمن باید اضافه کنم که دیدگاههایی که در این کتاب مطرح شده است خیلی نو هست و به نوبه خود میتواند زندگی افراد را متحول کند
زهرا کیانی
۱۳۹۵/۵/۲۶
عالیه، دیدگاهی که مطرح شده حتی برای من که کرم کتاب هستم، تازگی داره و بسیار ذهنم رو تغییر داد. آفرین به مترجم
ستایش کاکاوند
۱۴۰۳/۱/۲
این کتاب بیش تر باعث شد ک به این فکر کنم چیزی به اسم شکست معنا نداره. این یک دروغ که از کودکی آدم‌ها رو به شکست خورده و برنده تقسیم بندی کردن اگر آن چیزی هم ک نخواستیم رخ نداد شکستی وجود نداره ما فقط تجربه کسب کردیم. همین طور این کتاب باعث شد ب یاد بیارم محدودیت برای خودم ندارم بدونم مغز و ما خیلی توانایی‌های بیش تر از اون چیزی هست که فکر می‌کنیم و در تربیت نسل جدید آگاهانه تر رفتار کنیم تا با دادن القاب نابغه و... مانع از رشدشان نشیم واقعا ترسناک ک تربیت ما باعث شد ما از رفتن ب دل چالش‌ها بترسیم
علی صادقی
۱۳۹۷/۶/۲۲
این کتاب نظریه‌ای را مطرح می‌کنه که بعضی از اساتید عزیز ما و اونایی که خارج میرن اشتباه گرفتن قضیه رو. این اساتید عزیز می‌فرمایند استعدادیابی و استعدادپروری منسوخ شده و نظریه این کتاب رو مطرح می‌کنن
دوستان و اساتید عزیز این طور نیست که استعدادیابی و استعدادپروری منسوخ شده باشه فقط بحث برچسب زدن که
هستش اگر در خود یا کسی استعدادی میبینی این تنها استعداد او نیست و ممکن است استعدادهای دیگری هم داشته باشد و تا زمانی که ما در دنیا زمانِ محدودی داریم استعدادیابی و استعدادپروری پابرجا و لازمست.
Ency
۱۴۰۳/۴/۹
عنوان کتاب کامل گویای متن کتاب هست. بهت یاد میده در زمان تلاش چطور فکر کنی چطور رفتار کنی و اصلا چه نگرشی مهمه این کتاب مناسب تمام پشت کنکوری های دهه شصت و پنجاه یا تمام مردان و زنانی که مورد قیاس خوب بد زرنگ تنبل تو نمیتونی قرار گرفتن هست مناسب تمام جامانده ها از رشد و تمام افرادی هست که از گذشتن آرزوهاشون چون کسی نبود بگه پاشو ادامه بده تلاش یعنی ادامه دادن به رشد خود متمرکز شدن، به امید حال خوب و نگرش درست و موفقیت تمام انسان ها.
Amir Shams
۱۳۹۹/۱۰/۱۴
این کتاب درمورد دو دیدگاه طرز فکر رشد و ثابت بحث میکند و با داستان آن را برای ما ملموس میکند. مسئله برای من اینجاست که میخواهم هروقت کتابی را میخوانم به آن عمل کنم ولی در این کتاب فقط دیدگاه را بیان می‌کند و راهکار‌های عملی آن بسیار کم است ولی در کل کتاب عالیه چون باعث میشه با خوندن آن در موقعیت‌های شکست راحت تر کنار بیایی. من پیشنهاد میکنم این کتاب را بخوانید.
کاربر sha
۱۴۰۱/۶/۱۹
کتاب طرز فکر روانشناسی نوین موفقیت بسیار تاثیرگذار است زیرا نویسنده کارل دوک دراین کتاب برای هر مطلبی که میگوید یک مثال کاربردی مطرح میکند. این کتاب به تنهایی نشان میدهد که نویسنده چقدر تحقیق و مطالعه کرده و تجربه دارد.
اگر همانند افراد دارای طرز فکر رشد, باورداشته باشید که می‌توانید خودتان را ارتقا دهید مطالعه کتاب طرز فکر مخصوص شماست.
شاد باشید و پیروز
Parvin
۱۴۰۱/۱۰/۲۴
با توجه به جامعه امروز ما و آموزش‌های بی‌محتوا و متناقضی که رواله توصیه اکید دارم این کتاب رو بخونید.
برای خودتون، برای فرزندتون، برای شاگردان و افرادی که باهاشون در ارتباط هستین بسیار با اهمیت و باارزشه و می‌تونین به زندگی خودتون و دیگران ارزشی درست اضافه کنید.
تغییر دیدگاه و درکی از استعداد‌ها و توانمندی‌های خودتون رو می‌تونید توسط این کتاب بدست بیاورید.
Yones Aziziyan
۱۴۰۱/۶/۳۱
ممنونم، عالیی بود، اینم مثل خیلی از کتابای روانشناسی موفقیت باید عملگرایی داشته باشید خیلی‌ها این کتابارو فقط از روی انگیزه و نا چاری می‌خرن ولی باید بگم تا وقتی که خودتون واقعا دست به کار نشین هزار تا کتاب اینطوری هم بخونین چیزی عوض نمیشه، در کل کتاب خوبیه و الگو‌های موفقیت زیادی توش می‌بینید و میتونید سرمشق برای خودتون قرار بدین
Soheib Esmaeeli
۱۳۹۸/۹/۱۴
خواندن این کتاب، درک متفاوت و تامل برانگیزی را از "فهمیدن انسان و مسائل انسان" ایجاد میکند.
هم برای هر فرد نسبت به خودش؛ برای آگاهانه برخورد کردن و انتخاب استراتژی درست برای عمل؛ هم برای والدین در رفتار نسبت به بچه‌های بخصوص کوچک‌شان وطبیعتا معلمین بخصوص در سنین پایین دبستان، فیدبک‌دادن مناسب به کودکان، و...
hossein gh
۱۳۹۶/۱۱/۱۸
کتاب رو به دو قسمت میشه تقسیم کرد اول توضیح طرز فکر ثابت و رشد با مثالهای فراوان و قسمت دوم مهارتهای رسیدن به طرز فکر
کتاب کاربردی و مناسب
متن شیوا و ساده
عالی بود ممنون از کتابراه
سید متین هاشمی
۱۳۹۵/۶/۲۳
کتابی بسیار مفید و کاربردی برای همه افراد اگر والدین این کتاب را مطالعه کنند، در تربیت فرزندان یک مسیر جدید را پیش روی خود خواهند دید که شاید بتونه سرنوشت اونها رو تحت تاثیر قرار بده.
Asal Kh
۱۳۹۹/۴/۳۰
کتاب خیلی خوبی بود. شخصأ معتقدم یادگیری هیچ وقت دیر نیست. ادم تو هر سنی میتونه تغییر کنه...
تغییر تفکر و عقیده نه افت داره نه بده!!! وقتی راهی رو اشتباه رفتی دیگه رفتی... وقتی به اشتباهت پی بردی دیگه تغییر رویه بلکه بد نیست خوب هم هست. با تشکررررر از دوستان کتابراه...
: -): -): -): -)
مشاهده همه نظرات 244

راهنمای مطالعه کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت

برای دریافت کتاب طرز فکر: روانشناسی نوین موفقیت و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.