دانلود کتاب عاشقی یعنی جدایی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب عاشقی یعنی جدایی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب عاشقی یعنی جدایی

کتاب عاشقی یعنی جدایی به قلم گای کارنو، راهکارهایی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا بتوانید از طریق روابط عاطفى و زناشویی به تکامل فردى دست پیدا کنید.

گای کارنو در کتاب عاشقی یعنی جدایی (Lessons In Love: The Transformation of Spirit Through Intimacy) اختلاافات زناشویی را مورد مطالعه و بررسی قرار داده و نشان می‌دهد که تمام این‌ها ریشه در دوران کودکی افراد دارد.

در طول زمان‌های بسیار، انسان‌ها تحت فشار جامعه و مذهب ازدواج کرده‌اند اما در دنیای امروز این فشارها تا اندازه‌ای کمتر شده و جامعه به سمت و سوی برابری جنسیتی گام برداشته است. این دو عامل با اینکه حاصل رشد فکری جامعه است ولی از طرف دیگر نیز باعث سرخوردگی در عشاق، و علاوه بر آن منجر به بالا رفتن آمار طلاق شده است.

این کتاب که شامل درس‌هایی در زمینه‌ی عشق است، مسیر دستیابی به چیزی را که با تمام وجود علاقه‌مند به آن هستید را به شما معرفی کرده و آن را مرکز توجه شما قرار می‌دهد. نویسنده شما را ترغیب می‌کند تا شکل جدیدی از احساس مسئولیت و آزادی را تجربه کنید.

گای کارنو در کتاب عاشقی یعنی جدایی حکایت‌هایی جذاب و خواندنی و همچنین داستان‌های اسطوره‌ای و ادبی در اختیار شما قرار داده تا به کمک آن روش‌های قدیمی رابطه که از میان رفته‌اند را بازشناخته و دور بریزید و روش‌های مخصوص به خودتان را برای رسیدن به رابطه‌ای پرمعنا و غنی خلق کنید. او در این کتاب درس‌هایی بسیار با ارزش در اختیارتان می‌گذارد، درس‌هایی که جهت دستیابی به بالاترین حد صمیمیت که انسان تا به امروز شناخته است ضروری است. کتاب عاشقی یعنی جدایی که می‌توان گفت انقلابی در زمینه‌ی عشق محسوب می‌شود، راه دستیابی و رسیدن به یک عشق پایدار و آرامش در زندگی زناشویی را به شما آموزش می‌دهد و راهنمای مناسبی در زمینه‌ی انتخاب همسر در اختیارتان قرار می‌دهد.

جملات برگزیده کتاب عاشقی یعنی جدایی:

- این عشق است که ما را به یکدیگر پیوند مى‌دهد!
- براى عاشق، فرقى میان گزیدن و در آغوش کشیدن نیست.
- به سلامتى عشق و آزادى که هیچ‌یک سد راه دیگرى نیست!
- سن ما به قدر محبت ماست. آنچه ما را تحلیل مى‌برد عشق بى‌فایده است!
- فعل دوست داشتن یک تن وزن دارد. وزن دوست نداشتن حتى از آن هم بیشتر است.

گای کارنو را بیشتر بشناسیم:

گای کارنو (Guy Corneau) روان‌درمانگر مکتب یونگ در سال 1951 در کبک دیده به جهان گشود. وی در موسسه کارل گوستاو یونگ در زوریخ آلمان به تحصیل پرداخته و متخصص روانشناسی مردان است. کارنو در سال 1989 کتاب پدران غایب را نوشت و به چاپ رساند. این کتاب به بیش از 12 زبان ترجمه شده است.

در بخشی از کتاب عاشقی یعنی جدایی می‌خوانیم:

در ابتداى زندگى، همه چیز براى کودک یکى است. نوزاد در همزیستى کامل با محیط خود زندگى مى‌کند، درست مثل زمانى که در زهدان مادر بود. تولد نخستین شوکى است که آگاهى کودک از فردیتش را نمایان مى‌سازد. اما این تنها بیدارى نخست است و هنوز هیچ چیز شکل نگرفته است. به مدت چندین ماه، نوزاد احساس یکى بودن با محیط پیرامونش را خواهد داشت، بدون هیچ‌گونه احساسى از جدایى. مادر بخشى از خود اوست، یا از آن هم بهتر، نوزاد به شکلى مبهم خود را ادامه‌اى از بدن مادرش مى‌داند.

وقتى محرومیت‌هاى کوچک دوران نوزادى کم‌ کم پدیدار مى‌شود، در مواردى که دیر به کودک غذا داده مى‌شود، یا وقتى گریه‌هاى ناشى از ناراحتى او بى‌پاسخ مى‌ماند، او به این آگاهى دست پیدا مى‌کند که فردیتى جدا از دیگران دارد. وقتى کودک با نخستین تکان‌هاى زندگى مواجه مى‌شود، از شکل گرفتن وجود خود آگاه مى‌شود. بدون این اختلاف بین او و دیگران، هیچ زندگى درونى برایش وجود نخواهد داشت که این به معناى آگاهى زندگى از خودش است. اما توجه داشته باشید این محرومیت به خودى خود نیست که موجب خودآگاهى مى‌شود، بلکه آگاهى است که وقتى کودک از وجود خود مطلع مى‌شود، به آن دست پیدا مى‌کند.

بنابراین خودآگاهى محصول کناره‌گیرى از دیگران و تمرکز روى خود است، نوعى انقباض در واکنش به تأثیرى که محیط بیرونى روى ما دارد. اما این کناره‌گیرى به فرد اجازه مى‌دهد همچون یک وجود در عالم هستى آشکار شود. در واقع وظیفه فرد این است که واکنش‌هاى ابتدایى خود را به خلاقیت‌هاى جدید تبدیل کند که آن‌ها نیز به‌نوبه خود آن را به جهان هستى بازمى‌تاباند.

 ۳۳۴ صفحه، ۵۷۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-6268-42-2 

چاپ ۱۳۹۷: ۷۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۲۸۰۰۰ ت - 8.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

دیباچه
1: عشق در جنگ
2: مرد به دنیا بیاییم یا زن
3: پدران و دختران: عشق در سکوت
4: التیام بخشیدن به زخم پدر
5: مادر و پسر: زوج غیرممکن
6: بهاى زناى عاطفى
7: داستان غم‌انگیز پسر خوب
8: تأملى بر نقش مادر
9: عشق و مرارت
10: عشق در شادى
11: عشق‌ورزى به خود
نتیجه
سخن آخر

راهنمای دانلود کتاب عاشقی یعنی جدایی

برای دانلود کتاب عاشقی یعنی جدایی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  عاشقی یعنی جدایی

نظرات کتاب عاشقی یعنی جدایی

نیلوفر محمدی
۱۳۹۸/۱۲/۱۸
کتابی بود که جنبه‌های خیلی زیادی و توی زندگی من مشخص کرد و باز کرد و برای هر کسی این کتاب راهگشاست
ن محمودی
۱۳۹۹/۵/۷
کتابی بسیارکاربردی که ریشه بیشتر باورهای منفیم رو برام روشن کرد.
الهه زینالی
۱۳۹۸/۱۲/۱۳
بینظیرترین و جامع‌ترین کتابی بود که خوندم.
مشاهد همه نظرات (۵)