دانلود کتاب غربت یلدا


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب غربت یلدا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب غربت یلدا

کتاب غربت یلدا به قلم الهه خلیل ارجمندی، سرگذشت زنی به نام ماه چهره را روایت می‌کند که به دلیل ازدواج اشتباه دچار بیماری روانی می‌شود.

بیماری روانی ماه چهره سبب می‌شود تا اطرافیانش او را رها کنند و تنهایش بگذارند. تنها کسی که کنارش می‌ماند دخترش یلداست، یلدایی که خودش از هر کسی تنهاتر است.

در بخشی از کتاب غربت یلدا می‌خوانیم:

بعد از گذشت سه سال، ما به خانه‌ی مادرجون بازگشتیم. اگرچه رفتار مادرجون هنوز هم با من خوب نبود، ولی هرطور که بود، روزگارمان می‌گذشت. بدبختی من از روزی شروع شد که منیژه پایش را در خانه‌ی مادرجون گذاشت. چند وقتی بود که در خانه‌ی مادر جون پچ‌پچه‌هایی به ‌راه‌ افتاده ‌بود.

نمی‌دانستم که موضوع چیست. تا من را می‌دیدند، فوراً ساکت می‌شدند، یا بحث را عوض می‌کردند. ولی وقتی مادرجون را دیدم که حنا و کله‌ قند در سینی‌ای که در روستا مخصوص مراسم‌های خاصی است، می‌چیند، مطمئن شدم که خبری را از من پنهان می‌کنند. در مورد سینی سوالی نکردم، او هم حرفی نزد، فقط گفت: به سینی دست نزن، بذار همون گوشه اتاق بمونه. پارچه‌ای روی سینی کشید.

تا اینکه یک روز عصر هر سه نفرشان آماده شدند و لباس نو بر تن کردند و حمید به من گفت که این یک مهمانی است که باید آن سه نفر بروند و من باید در خانه بمانم. بعد از رفتن آن‌ها، من هم نشستم و غرق در خیالات و خاطراتم شدم که صدای در اتاق را شنیدم. یک خانم بسته‌ای را آورده بود و گفت: این بسته را به مرضیه خانم بده و بگو نباتی که برای خواستگاری می‌خواستی را برایت آورده‌ام. تعجب کردم.

از کدام خواستگاری حرف می‌زد؟ پرسیدم: کدام خواستگاری؟ گفت: مگر خبر نداری؟ میخواهند برای محسن، به خواستگاری دختر رستم بروند. – نه، نمیدانستم. نمیدانم از صورتم چه خواند که بدون حرف دیگری، رفت. رفت و من را با حالی خراب تنها گذاشت.

درسته مادرجون از من خوشش نمی‌آمد ولی باورم نمی‌شد که تا این حد برایشان غریبه و بی‌ارزش باشم که همچین موضوعی را هم به من نگویند. بسته را به داخل خانه آوردم. دلم می‌خواست به حال خودم گریه کنم. برای فکر و خیال کمتر شروع به پخت غذا و گردگیری کردم که مشغول باشم و به این موضوع فکر نکنم. اصلاً گذر زمان را حس نکردم. تا اینکه بازگشتند.

 ۶۹ صفحه، ۲ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-214-098-4 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب غربت یلدا

برای دانلود کتاب غربت یلدا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  غربت یلدا
مریم نظری
۱۳۹۸/۱۰/۱۳
درود و احترام
ممنون و ممنون از نویسنده محترم
درد یلدا درده منم هست با این تفاوت که یلدا مادرش بعد سالها به این بیمارئ دچار شده اما خانواده پدری من میدونستند ک پسرشان این بیماری را داره و براش رفتند و بیشتر...
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)