دانلود کتاب فردا انجامش بده! نگاهی به اصل مانیانا و اسرار دیگر در مدیریت زمان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فردا انجامش بده! نگاهی به اصل مانیانا و اسرار دیگر در مدیریت زمان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فردا انجامش بده! نگاهی به اصل مانیانا و اسرار دیگر در مدیریت زمان

کتاب فردا انجامش بده! نگاهی به اصل مانیانا و اسرار دیگر در مدیریت زمان نوشته‌ی مارک فورستر، شما را با رویکردهایی بسیار کاربردی برای مدیریت زمان در سطحی فردی آشنا‌ می‌کند که با تفکر رایج کنونی چندان شباهت ندارد.

قطعا کتاب فردا انجامش بده! (Do It Tomorrow and Other Secrets of Time Management) به درد کسانی می‌خورد که به طور دائم برای تکمیل به‌ موقع وظایف و تکالیف خود مشکل دارند و همینطور کسانی که به دنبال سبک زندگی منضبط می‌گردند. رویکرد نوآورانۀ مارک فورستر (Mark Forster) به مدیریت زمان در این اثر آشکار می‌کند که الویت‌بندی وظایف هرگز برای برنامه‌ریزی کافی نیست. او به جای الویت‌بندی، فهرستی از ایده‌های تازه و جسورانه را پیشنهاد می‌دهد. همچنین شکل‌های بی‌نظیری از ارتباطات را بیان می‌کند که برای گفتگو و برنامه‌ریزی موثر طراحی شده‌اند. ماحصل نهایی این کار می‌تواند یک سبک زندگی کامل باشد که میزان کارایی فرد را بهبود می‌بخشد و همزمان از اضطراب و فشار کاری می‌کاهد.

فورستر شیوۀ کاملاً جدیدی را برای مدیریت زمان اتخاذ کرده است. یکی از مهمترین نکته‌های آن بیانگر این است که وقتی نسبت به انجام کاری متعهد‌ می‌شویم، از آنجایی که ملزم به انجام هر کاری مرتبط با آن تعهد هستیم، اولویت‌بندی کارها جواب نمی‌دهد.

اکنون حتی از طریق معرفی برخی ایده‌های جدید بنیادی، از جمله فهرست‌های بسته، اصل مانیانا (به معنای فردا صبح) و فهرست کارهای آینده، از روش‌های رسیدن به تمام کارها، موثر‌تر و کامل‌تر شده است. او در کمک به مردم برای استفاده از روش‌های جدید ارتباط موثر موفق است به طوری که آن‌ها تبدیل به افراد زورگو نشدند. خلاصه این که سیستم کاملی است که تقریباً تمام افراد را قادر‌ می‌سازد در یک روز کاری تمام کارهای روزانه را انجام دهند.

مارک فورستر را بیشتر بشناسیم:

مارک فورستر متولد سال 1943، نویسنده‌ای بریتانیایی در زمینه مدیریت زمان و انضباط فردی است. او همچنین در همایش‌ها و کارگاه‌های آموزشی، اندیشه و یافته‌های خود را با دیگران در میان‌ می‌گذارد. فورستر همیشه گزینه‌های موجود در مدیریت زمان را با منوی غذاها در رستوران مقایسه‌ می‌کند.

فورستر طی این سال‌ها توانسته هزاران نفر را از طریق نوشتن کتاب، سیمنار و آموزش جذب نماید، او همچنان به توسعه و اصلاح روش‌های خود ادامه داده است.

جملات برگزیده کتاب فردا انجامش بده!

- داشتنِ انضباط خوب ارتباط کمی با موضوع شخصیت شما دارد بلکه به این موضوع بستگی دارد که زندگی‌تان چگونه ساماندهی شده است.
- تنها به خاطر این که چیزی برای خوردن خوب است، دلیل نمی‌شود که باید آن را بخورید.
- اغلب، کار بیهوده نسبت به کار واقعی زمان بیشتری می‌گیرد.
- تنها به خاطر این که قبلاً آن کار را انجام ندادید، موقعیت شبه اضطراری را به عنوان موقعیت اضطراری تلقی‌ می‌کنید.
- هرگز نخواهید توانست کسی را مجاب کنید تا به کارتان اولویتی بالاتر از آن دهد که خودتان می‌دهید.
- حیرت‌انگیز است که چقدر آسان فراموش می‌کنیم برای انجام کارها تنها کافیست اقدام کنیم.

در بخشی از کتاب فردا انجامش بده! می‌خوانیم:

تا زمانی که سیستم درست برای پرداختن به کارهای جدید ورودی نداشته باشید، نمی‌توانید به کارهای عقب‌افتادۀ خود بپردازید. وگرنه تمام پیشرفتی که می‌خواهید در کارتان داشته باشید، ایجاد کارهای عقب‌افتادۀ بیشتر است. از خودتان بپرسید، اگر فهرست کارهای عقب افتادۀ من کاملاً مشخص باشد، آیا‌ می‌توانم آن‌ها را به این ترتیب نگه بدارم؟ اگر جواب‌تان منفی است، نگاهی به چگونگی پرداختن به کار خود داشته باشید. پرداختن به فهرست کارهای عقب‌افتاده‌ای که تاکنون مرتب شده فایده‌ای نخواهد داشت. با استفاده از اصولی که تاکنون اشاره کردم، آسان‌ترین شیوۀ پرداختن به ایمیل‌ها، مقاله‌ها و غیره، استفاده از روش دسته‌بندی است. در بقیۀ کتاب، چگونگی انجام این روش را با دستور‌العمل‌های جزیی ارائه خواهم داد.

یکی از دلایلی که فهرست کارهای عقب‌افتاده در وهلۀ اول ایجاد می‌شود این است که توجۀ ما به کارهای بیهوده معطوف می‌شود. پیام‌های ایمیلی بیهوده را بدون حتی باز کردن آن‌ها درون آشغال بریزید. اشتراک‌های پیام‌های جدیدی را که نمی‌خوانید لغو کنید. چیزی که به آن نیازی ندارید ننویسید. از خودتان این سوال را بپرسید، چرا این را دریافت‌ می‌کنم؟ در صورتی که با حجم زیادی از کارهای جدید مواجه هستید، نگاهِ طبقه‌بندی روی آن‌ها را حفظ کنید.

 ۱۸۵ صفحه، ۸۱۹ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-99092-8-7 

چاپ ۱۳۹۸: ۳۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۹۶۰۰ ت - 3.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

سخن ناشر
فصل اول: موضوع کتاب دربارۀ چیست؟
فصل دوم: اصول
فصل سوم: خلاق، منظم و کارا
فصل چهارم: چالش مرتبط با مدیریت زمان
فصل پنجم: کار واقعی در برابر کار بیهوده (وقت‌گیر)
فصل ششم: اضطراری، چه نوع اضطراری؟
فصل هفتم: فهرست‌های بسته
فصل هشتم: اصل مانیانا
فصل نهم: دفتر یادداشت وظایف
فصل دهم: ابتکار عمل جاری
فصل یازدهم: کارهای آینده در برابر کارهای روزانه
فصل دوازدهم: تمام کردن کار روز
فصل سیزدهم: تداومِ حرکت رو‌ به‌ جلو
فصل چهاردهم: مطالب بیشتر دربارۀ پرداختن به پروژه‌ها
فصل پانزدهم: اصلاح سیستم‌ها
فصل شانزدهم: جمع‌بندی

راهنمای دانلود کتاب فردا انجامش بده! نگاهی به اصل مانیانا و اسرار دیگر در مدیریت زمان

برای دانلود کتاب فردا انجامش بده! نگاهی به اصل مانیانا و اسرار دیگر در مدیریت زمان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فردا انجامش بده! نگاهی به اصل مانیانا و اسرار دیگر در مدیریت زمان
ماهی ک
۱۳۹۸/۱۲/۲
کتابه خیلی خوبیه
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)