دانلود کتاب فن‌آوری اطلاعات برای مدیریت: دگرگونی سازمان‌ها در اقتصاد دیجیتال


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب فن‌آوری اطلاعات برای مدیریت: دگرگونی سازمان‌ها در اقتصاد دیجیتال و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب فن‌آوری اطلاعات برای مدیریت: دگرگونی سازمان‌ها در اقتصاد دیجیتال

کتاب فن‌آوری اطلاعات برای مدیریت: دگرگونی سازمان‌ها در اقتصاد دیجیتال نوشته‌ی افرایم توربان و لیندا ولونیو به بررسی موارد مختلفی از جمله زیرساخت فن‌آوری اطلاعات، کسب‌وکار الکترونیکی و تجارت الکترونیکی، تصمیم‌گیری و راهبرد و انقلاب وب می‌پردازد.

"اقتصاد دیجیتال" و "مدیریت دانش و اطلاعات "روح این کتاب جالب و خواندنی است که نویسندگان، آن را در کالبد "فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات" (Information technology for management: transforming Organizations in the digital economy‬‬) در آمیخته‌اند این سه با هم، در وجودی یکپارچه و متناسب با اهداف افراد و نهادها، تحولی عظیم در مدیریت نهادهای اقتصادی و خدماتی و بلکه مدیریت هر فعالیتی ایجاد خواهند کرد. این کتاب محصول همکاری چندین دانشمند برجسته جهانی در حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات و کاربرد آن در اقتصاد و مدیریت است و تاکنون ۷ بار ویرایش شد. نویسندگان این کتاب افرایم توربان (Efraim Turban) و لیندا ولونیو (Linda Volonino) قویا باور دارند که فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات سبب شده است تا دنیای تجارت، کسب و کار، و مدیریت شرکت‌ها و سازمان‌ها تغییر کند. آن‌ها همه این تغییرات را تنها بخش کوچکی از کوه یخ شناوری می‌دانند که قسمت بزرگ‌تر آن زیر اقیانوس است.

فن‌آوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی نه تنها ارتباط فردی انسان‌ها را متحول ساختند بلکه ارتباط کسب و کارها با هم دیگر، ارتباط مشتریان با کسب و کارها، مشتریان با دولت، دولت با دولت، و ده‌ها الگوی ارتباطی دیگر را نیز تغییر دادند. شیوۂ کار، خرید و فروش، رای دادن، سرمایه‌گذاری، تحصیل، بازی، سرگرمی، امور مالی، تعامل و گذران زندگی ما همگی در حال تغییر است. تجارت و بازرگانی الکترونیکی، خدمات الکترونیکی، شهر الکترونیکی، شهروند الکترونیک، دولت الکترونیکی، دنیای مجازی، و ده‌ها واژه دیگر همگی ناظر بر همین تحول در فضایی است که فن‌آوری‌های اطلاعاتی و ارتباطی بازیگر اصلی آن است. همه این‌ها در این کتاب با نمونه و مثال بررسی شد.

کتاب حاضر بر این فرض استوار است که نقش اصلی فن‌آوری اطلاعات، فراهم کردن مزایای راهبردی برای شرکت‌ها از طریق آسان‌سازی حل مسئله، افزایش کارایی و کیفیت، خدمات ارتباطی و همکاری پیشرفته، و توانمندی برای بازسازی فرایند کسب و کار است. مدیریت هوشمند منابع اطلاعاتی، فن‌آوری‌ها و شبکه‌های ارتباطی، عوامل موثر و حیاتی در عملیات شرکت‌ها و بقای آن‌هاست. این ویراست با توجه به نیازهای حال و آینده مدیران (در هر سطحی) تالیف شده است. اغلب کتاب‌های مرتبط بانظام اطلاعاتی با رویکرد فنی دارند یا اجتماعی - رفتاری. در‌حالی‌که هر دو رویکرد، اهمیت دارد. رویکرد این کتاب، مدیریتی است.

علاوه بر جنبه‌های نظری لازم برای درک فناوری اطلاعات، برخی از جزئیات فنی نیز همراه با نمونه و مثالی از ارتباط بین فن‌آوری اطلاعات با زمینه‌های عملی چون صنایع خدماتی، دولت، شرکت‌های کوچک و بزرگ، سازمان‌های غیرانتفاعی، و همچنین تشکیلات بین‌المللی مطرح شد. ارتباط فن‌آوری‌ها با حسابداری، مالی، بازاریابی، مدیریت عملیات تولید، مدیریت منابع انسانی و دولت نیز برجسته شد. مثال‌های گسترده، مفاهیم را شفاف‌تر ساخته‌اند. در تمام فصل‌های کتاب، علاوه بر کاربرد موفق فن‌آوریهای اطلاعاتی به شکست‌ها و درس‌های آن نیز توجه شد.

هر کس متناسب با نیاز خود می‌تواند خوشه‌ای از این کتاب برچیند؛ حتی اگر یک فصل یا صفحه‌ای از آن باشد. برخی از جملات، مفاهیم و بحث‌های این کتاب، جرقه‌ای است که می‌تواند مسیر و راهبرد یک کسب و کار را عوض کند.

در بخشی از کتاب فن‌آوری اطلاعات برای مدیریت: دگرگونی سازمان‌ها در اقتصاد دیجیتال می‌خوانیم:

گرچه داشتن داده با کیفیت بالا برای موفقیت کسب‌وکار اساسی است، مسائل سازمانی و فنی متعددی رسیدن به چنین هدفی را مشکل می‌کند. یکی از مسائل مشکل‌ساز مالکیت داده ‌است. بدین معنی که، چه کسی مالک یا مسئول داده ‌است؟ مسائل مالکیت داده برخاسته از فقدان سیاست‌هایی است که مسئولیت و پاسخگویی در مدیریت داده را تعریف کند. ملزومات کیفی داده‌های ناهماهنگ در برنامه‌های کاربردی مختلف مسائل اضافی دیگری را به‌بار می‌آورد؛ به هنگام میزمانی که سازمان‌ها برای ادغام برنامه‌های کاربرد مختلف در درون نظام‌های یکپارچه کسب و کارکسب‌وکار تلاش کنند.

نظام‌های اطلاعاتی میان ‌سازمانی سطح جدیدی از پیچیده‌گی را به مدیریت کیفییت داده می‌افزایند. شرکت‌ها باید مسائل مسئولیت اداری برای اطمینان از این‌که هر یک از شرکا استاندارهای کیفی داده را رعایت می‌کنند حل کنند. تمایل به سپردن مسئولیت‌های کیفی داده به گروه تیم‌های فنی که کنترلی بر کیفتیت داده ندارند، در مقابل کاربران تجاری که برخوردار از چنین کنترلی را دارند هستند، دام دیگری است که در راه گردآوری داده‌های باکیفیت نهاده شده ‌است.

خصوصی ماندن داده و استفاده اخلاقی

کسب‌وکارهایی که در مورد کارکنان، مشتریان، یا هرکس دیگری داده گردآوری می‌کنند مسئولیت حفاظت از این داده‌ها را نیز بر عهده دارند. داده‌ها باید فقط قابل دسترس برای افراد مسئول باشد. ایمن‌سازی داده از دسترسی‌های غیر‌مجاز و استفاده ناصحیح توسط شرکای مورد تایید، گران و دشوار است. دولت برای دادن انگیزه‌دهی به شرکت‌ها جهت سرمایه‌گذاری در امنیت داده، دولت جرائم سنگینی را برای نقض داده‌ها وضع کرده است، همان‌گونه که در فصل 5 خواهید دید وضع کرده‌است. علاوه بر این، فراهم کردن داده‌های مورد نیاز دولت و سایر دستگاه‌های کنترل‌کننده به هزینه‌های مدیریت داده می‌افزاید.

مدیریت مدرک

همه شرکت‌ها به تولید پیشینه‌های تجاری می‌پردازند.، و این‌ها مدارکی هستند است که به ثبت پیشینه امور تجاری مربوط می‌شوند مانند، مانند قراردادها، تحقیق و توسعه، حسابداری، مدارک اصلی منبع، یادداشت‌ها، ارتباطات مشتری/ کاربر، و صورت جلسات. مدیریت مدرک عبارت است از کنترل خودکار مدارک تصویری و الکترونیکی، تصاویر صفحات، صفحه‌هات گستره، پیام‌های صدا صوتی و پستی، مدارک پردازش شده، و دیگر مدارک در خلال چرخه حیات آن‌ها در سازمان؛ از زمان خلق تا بایگانی نهایی یا امحای آن‌ها.

 ۶۸۳ صفحه، ۹ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-241-128-0 

چاپ ۱۳۹۴: ۵۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۹۰۰۰ ت - 6.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار
بخش اول: فن‌آوری اطلاعات در سازمان‌ها
فصل 1: فن‌آوری اطلاعات از عملکرد سازمان در محیط‌های تجاری پرتلاطم پشتیبانی می‌کند
فصل 2: فناوری‌های اطلاعات: مفاهیم، انواع و پشتیبانی
بخش دوم: زیرساخت فن‌آوری اطلاعات
فصل 3: مدیریت داده برای بهبود کارایی کسب و کار
فصل 4: شبکه‌ و همکاری به‌ عنوان راه‌حل‌های کسب‌وکار
فصل 5: ایمن‌سازی کسب‌وکار و تداوم تجارت
بخش سوم: انقلاب وب
فصل 6: کسب‌وکار الکترونیکی و تجارت الکترونیکی
فصل 7: تجارت سیار
فصل 8: شبکه‌های اجتماعی در محیط وب
بخش چهارم: نرم‌افزارهای کاربردی سازمانی
فصل 9: پردازش تراکنش، برنامه‌های کاربردی عملیاتی و یکپارچگی
فصل 10: نظام‌های کسب‌وکار: زنجیره‌ عرضه، برنامه‌ریزی منابع کسب‌وکار، مدیریت روابط مشتری، و مدیریت دانش
فصل 11: نظام‌های اطلاعاتی بین‌سازمانی، بزرگ و جهانی
بخش پنجم: تصمیم‌گیری و راهبرد
فصل 12: هوش تجاری و نظام‌های پشتیبانی تصمیم
فصل 13: راهبرد آی‌تی و برنامه‌ریزی
فصل 14: مدیریت طرح‌های آی‌تی، بهبود فرایند، و تغییر سازمانی
فصل 15: تاثیر آی‌تی بر کسب‌وکارها، کاربران و محیط

راهنمای دانلود کتاب فن‌آوری اطلاعات برای مدیریت: دگرگونی سازمان‌ها در اقتصاد دیجیتال

برای دانلود کتاب فن‌آوری اطلاعات برای مدیریت: دگرگونی سازمان‌ها در اقتصاد دیجیتال و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  فن‌آوری اطلاعات برای مدیریت: دگرگونی سازمان‌ها در اقتصاد دیجیتال