دانلود کتاب قصر فرانتس کافکا


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب قصر فرانتس کافکا و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قصر فرانتس کافکا

دیوید زین مایروویتز کتاب قصر فرانتس کافکا را با اقتباسی از رمان معروف یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان آلمانی بازنویسی کرده و به صورت تصویری درآورده است.

رمان قصر داستان مردی به نام «ک» است. او به روستایی وارد می‌شود که در بالاترین نقطه آن قصری قرار دارد و رئیس آن همه مردم را زیر نظر دارد و هیچ کدام از آن‌ها حق ورود به قصر را نداشته و نمی‌دانند در آن چه خبر است. همه می‌دانند شرط ورود به قصر دریافت جواز است اما کسی به دنبال آن نیست و حتی نمی‌دانند از چه راهی باید آن را به دست بیاورند.

با وجود شرایط بد مردم در این داستان، کسی اعتراضی نمی‌کند و همه دچار عادت و پذیرش شده‌اند. شخصیت اصلی یعنی آقای «ک» مثل کودکی می‌ماند که تازه به دنیا آمده و از شرایط ناآگاه است و به آن عادت ندارد. همین ناآگاهی او باعث می‌شود که او شجاعت پیدا کند و مدام سؤال بپرسد و در برابر قوانین نه بگوید و تسلیم نشود.

رمان قصر همانند دو کتاب دیگر کافکا یعنی محاکمه و آمریکا ناتمام مانده است. همواره دو نظریه وجود دارد: یا داستان قصر (The castle)، پیچیدگی بی‌پایان مخصوص فرانتس را دنبال می‌کند که هر خط از آن مولد پیچیدگی‌های دیگری است و هر پرسش، پاسخ و ضد پاسخی دارد که منجر به پرسشی دیگر می‌شود و فقط پایان می‌یابد، یا پایان نمی‌پذیرد بلکه از فرسودگی مطلق فرو می‌ریزد، همان طور که قصر در وسط ماجرا زوال می‌یابد.

فرانتس کافکا (Franz Kafka) یکی از بزرگ‌ترین نویسندگان آلمانی زبان بود. کافکا در دوران عمر خود کتاب‌های مسخ، محاکمه، قصر، آمریکا، نامه به پدر و... را نوشت. او به دوستش ماکس برود وصیت کرد که تمامی نوشته‌هایش را قبل از خواندن بسوزاند اما ماکس از خواسته او سرپیچی کرد و تمام آثارش را منتشر کرد و او را به شهرت رساند. کافکا در سال 1924 درگذشت و در گورستان یهودی‌ها در پراگ به خاک سپرده شد.

 ۱۴۹ صفحه، ۱۰ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-600-6767-66-6 

چاپ ۱۳۹۷، قیمت الکترونیکی: ۸۹۰۰ ت - 2.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب قصر فرانتس کافکا

برای دانلود کتاب قصر فرانتس کافکا و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قصر فرانتس کافکا