معرفی و دانلود کتاب قصه‌های شب برای مدیران

عکس جلد کتاب قصه‌های شب برای مدیران
قیمت:
۵۹۰۰۰ 29500 تومان ۵۰%
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome

برای دانلود قانونی کتاب قصه‌های شب برای مدیران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

برای دانلود قانونی کتاب قصه‌های شب برای مدیران و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان نصب کنید.

معرفی کتاب قصه‌های شب برای مدیران

هنری مینتزبرگ در کتاب قصه‌های شب برای مدیران، با نوشته‌های کوتاه و استعاره‌های به یاد ماندنی، بسیاری از شنیده‌های مرسوم در دنیای مدیریت را زیرکانه نقد می‌کند.

در دنیای مدیریت صاحب‌نظران مختلفی هستند و گاه نگاه آن‌ها کاملاً با یکدیگر متناقض است. هنری مینتزبرگ (Henry Mintzberg) متفکری دل‌نشین با ذهنی بی‌نظیر است که حرف‌ها و آرای او حاصل سال‌ها مشاهده و تعمق روی بهترین سازمان‌هاست. برخلاف بسیاری از نویسندگان و مشاورانی که با کلام‌شان مدیران با تجربه را تحقیر می‌کنند و آتش اضطراب و نادانی به جان‌شان می‌اندازند، سخنان مینتزبرگ برای مدیران بزرگ آرامش‌بخش است.

مینتزبرگ متفکری است که نه‌ تنها سازمان را می‌شناسد، انسان و جامعه را نیز می‌فهمد و دغدغه‌ی اصلی او زندگی بهتر برای جامعه است. دیدگاه‌های او فراتر از زمان خود است و در زمانه‌ای که سازمان‌های امروزی حواس شما را از کار انداخته، چشمه‌ی اشراق را در نهاد شما خشکانیده و رهایی از مسائل جاری زندگی اجتماعی را برای‌تان مشکل کرده است، اندیشه‌های او می‌تواند راهگشا باشد.

کتاب قصه‌های شب برای مدیران (Bedtime stories for managers) گزیده‌ای از جان کلام و دیدگاه‌های پخته‌ی مینتزبرگ است که در طی سالیان سال تحصیل کرده و با زبان تمثیل و استعاره، اما مختصر و مفید در قالب نوشته‌های کوتاه جمع‌ آورده است. به‌ تعبیر خود مینتزبرگ، این کتاب شاید مهم‌ترین اتفاق زندگی او در آستانه‌ی هشتاد سالگی‌اش باشد.

از ویژگی‌های کتاب «قصه‌های شب برای مدیران» جامعیت آن است؛ موضوعات گسترده‌ای از «آموزش مدیریت» تا «سازمان‌دهی» را از زاویه‌ای متفاوت با آن‌ چه در کتاب‌ها و نظریه‌های مدیریت رایج است، پوشش می‌دهد. داستان‌های این اثر ساده نوشته شده، اما از خِرَدی برآمده است که نتیجه‌ی مشاهدات عمیق این اندیشمند خوش‌ فکر درباره‌ی سازمان و جامعه است.

جملات برگزیده‌ی کتاب قصه‌های شب برای مدیران:

- شغل من انجام دادن دو دسته کار است: کارهای کوچک و کارهای بزرگ. کارهای در سطحِ متوسط را می‌توان به دیگران واگذار کرد. (ماتسوشیتا)
- علم هم مانند عشق بخشی دارد که کار دل است؛ اگر به تکنیک محدود شود ناتوان خواهد شد. (پیتر برگر)
- اگر همه‌ی انسان‌ها شبیه به هم فکر کنند، هیچ‌کس فکر نمی‌کند. (بنجامین فرانکلین)
- سال‌ها نگرانی‌ها و اضطراب‌ها و ناراحتی‌ها وحشیانه به من هجوم می‌آوردند، اما من هربار از جنگیدن و روبه‌روشدن با آن‌ها اجتناب می‌کردم؛ همیشه اشتباه می‌کردم. (یک پژوهشگر)
- من ایستادم که شمرده شوم؛ آن‌ها به من گفتند یک شماره بگو.

در بخشی از کتاب قصه‌های شب برای مدیران می‌خوانیم:

اگر دوچرخه‌ی دنده‌ای سوار می‌شوید، در سمت راست فرمان دوچرخه عددی کوچک وجود دارد که دنده‌ی چرخ عقب را نشان می‌دهد. این عدد مصداقی از آن‌ چیزهایی است که آن‌ها را «شواهد» می‌نامیم. در مقابل، «تجربه» چیزی است که ما هنگام دوچرخه‌ سواری و جابه‌جا کردن دنده‌های دوچرخه آن‌ را «زندگی» می‌کنیم. «شواهد» همان چیزی است که ما «بیان» می‌کنیم، اما «تجربه» همان چیزی است که «احساس» می‌کنیم.

مثالی واضح‌تر بزنیم. فرض کنید در کوه دوچرخه‌سواری می‌کنیم و بالا می‌رویم و دوباره به همان نقطه‌ی مبدأ بازمی‌گردیم. اگر من بگویم بالا رفتن از کوه چهار برابر پایین آمدن از کوه است، حتماً عاقل اندر سفیه به من می‌نگرید و می‌گویید وقتی مسافت رفت‌وبرگشت دقیقاً یکی است، چطور چنین چیزی ممکن است؟ من در پاسخ خواهم گفت «مسافت» مفهومی انتزاعی و مصداقی از «شواهد» است، اما درمقابل، «زمان» آن چیزی است که «تجربه» می‌کنیم.

در حوزه‌ی سلامت اغلب گفته می‌شود پزشکی شغلی «مبتنی بر شواهد» است، یعنی پزشکانِ خوب برای توجیه مداخلات‌شان نمی‌توانند به تجربه و قضاوت خود استناد کنند و باید به آمار و ارقام تحقیقات اشاره کنند. زمانی در یکی از برنامه‌های آموزشی مشهورمان با عنوان آی‌ام‌اچ‌ال که ویژه‌ی مدیران و رهبران حوزه‌ی سلامت بود، از شرکت‌کنندگان خواستم سبک پزشکی خود را در طیفی میان «مبتنی بر تجربه» و «مبتنی بر شواهد» جانمایی کنند؛ قرار شد یک طرف شواهد را بنویسند و سوی دیگر تجربه‌های خودشان از آن شواهد را بنویسند. از آن‌ها خواستم بگویند سبک کار کردن خودشان بیش‌تر براساس شواهد است یا طبق تجربه‌ها عمل می‌کنند. برخلاف آن‌چه اغلب گفته می‌شود که پزشکی شغلی مبتنی بر شواهد است، آن‌ها سبک کار کردن خودشان را در سراسر این نمودار جایابی کردند. در نهایت به این توافق رسیدیم که در پزشکی، مانند مدیریت، وجود نوعی تعادل میان شواهد و تجربه‌ها ضروری است. یکی از پزشکان حاضر در جلسه پیشنهاد کرد اصطلاح مشهور «پزشکی مبتنی بر شواهد» به «پزشکی هدایت شده با شواهد» تغییر کند.

فهرست مطالب کتاب

پیشگفتار مترجم
بخش اول: قصه‌هایی درباره‌ی «مدیربودن»
بخش دوم: قصه‌هایی درباره‌ی سازمان‌دهی
بخش سوم: قصه‌هایی درباره‌ی تحلیل
بخش چهارم: قصه‌هایی درباره‌ی آموزش و توسعه
بخش پنجم: قصه‌هایی درباره‌ی بافتار، قصه‌هایی درباره‌ی تفاوت‌ها و تنوع‌ها
بخش ششم: قصه‌هایی درباره‌ی مسئولیت‌پذیری
بخش هفتم: قصه‌هایی برای فردا

مشخصات کتاب الکترونیک

نام کتابکتاب قصه‌های شب برای مدیران
نویسنده
مترجممحمدحسین نقوی، علی بابایی، حانیه محمدی
ناشر چاپینشر میلکان
سال انتشار۱۳۹۸
فرمت کتابEPUB
تعداد صفحات160
زبانفارسی
شابک978-622-6573-54-2
موضوع کتابکتاب‌های مدیریت و رهبری
قیمت نسخه الکترونیک
۵۹۰۰۰ 29500 ت ۵۰%
خرید کتاب الکترونیک

نقد، بررسی و نظرات کتاب قصه‌های شب برای مدیران

سمیه بهمنی
۱۴۰۱/۱۰/۲۸
کتابی فوق العاده است و درسهای مدیریتی را در قالب داستان و به طور جذابی نقل کرده است. با ارایه سناریوهای مختلف به فهم بهتر محیط سازمان و مدیریت آن کمک زیادی می‌کند. خواندن آن را به ویژه به مدیران حوزه‌های مختلف پیشنهاد می‌کنم.
Mohsen Shokouhmand
۱۴۰۲/۵/۲۵
شاید اگر سطحی به مطالب کتاب بپردازیم، بسیاری از مطالب را بدیهی تصور کنیم، اما اگر کمی عشق تر بنگریم و به رفتار و تصمیمات خود بنگریم، خواهیم دید که چقدر می‌توان از این کتاب بهره رد
h aghaei
۱۴۰۲/۱/۸
چقدر نثر کتاب روونه و دوست داشتنی...
بنظرم این کتاب، می‌خواد توانمندی جهان بینی ادمها رو تقویت کنه.. که بقول پروفسور سیرینواسان: موضوع را از چشمان دیگری ببینیم...
moj nabavi
۱۳۹۸/۱۰/۲۳
به نظرم حتی اگر مدیر نیستید و قرار نیست مدیریت کنید، این کتاب رو مطالعه کنید. کتاب می‌تونه در ابعاد مختلف در زندگی مفید واقع بشه.
azr azry
۱۳۹۸/۱۰/۱۲
تمثیل‌های بسیار زیبا بکار برده برای شناساندن مفاهیم مدیریتی، ضمنا حتما بدوستانم سفارش بهره برداری را خواهم داشت از زحماتتان ممنونم
بشیر م
۱۳۹۸/۱۰/۱۱
کتاب بدی نیست. برخلاف اسمش به کلیات میپردازه و درمیانش چند تا داستان میگه. انتظار بیشتری داشتم در کل نکات جالبی داره که خوندنش خالی از لطف نیست
Hamid Atri
۱۴۰۰/۹/۱۲
جملات عبرت آموز و آموزشی برای مدیران و همچنین سایر افرادی که میخواهند در زندگی و امور شان موفق باشند دارد۰
vahid zakouri
۱۴۰۰/۱۰/۱۵
مدیریت به تحلیل‌های خاصی نیاز دارد در این کتاب به این تحلیل‌ها در قالب خاصی پرداخته شده است
حسینعلی نور
۱۳۹۹/۱۱/۷
کتابی هست که توصیه می‌کنم چه مدیر هستید یا مدیر نیستید لااقل یکبار بخونیدش
Saeed Miri
۱۳۹۹/۱۰/۲۳
یک کتاب دیگر که از روی نظرات و کتب دیگر با غلتک رد می‌شود....
Mansour Torki
۱۳۹۹/۹/۱۱
به شدت پیشنهاد میکنم علی الخصوص کسانی که در حال حاضر مدیر هستند
حامد رحمانی
۱۳۹۹/۱/۱۷
کتاب عالیییییییییی، حتما بخونین
فرانک سبحانی
۱۳۹۸/۹/۲۳
کتاب عالیه واقعا لذت بردم
ترجمه هم عالی
اکرم
۱۴۰۰/۱۱/۵
کتابی کاربردی برای مدیران خصوصا دانشجویان‌ام بی ای
Kefayt Obydypour
۱۳۹۹/۵/۱۵
عالیه بسیار جذاب
مشاهده همه نظرات 20

راهنمای مطالعه کتاب قصه‌های شب برای مدیران

برای دریافت کتاب قصه‌های شب برای مدیران و دسترسی به هزاران کتاب الکترونیک و کتاب صوتی دیگر و همچنین مطالعه معرفی کتاب‌ها و نظرات کاربران درباره کتاب‌ها لازم است اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

کتاب‌ها در اپلیکیشن کتابراه با فرمت‌های epub یا pdf و یا mp3 عرضه می‌شوند.