دانلود کتاب قلعه حیوانات (مزرعه حیوانات)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب قلعه حیوانات (مزرعه حیوانات) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قلعه حیوانات (مزرعه حیوانات)

کتاب قلعه حیوانات (مزرعه حیوانات) معروف‌ترین نوشته جورج اورول، قصه حیوانات اهلی داخل یک مزرعه را تعریف می‌کند که از صاحب مزرعه خسته شده‌اند و تصمیم می‌گیرند دست به شورش بزنند. از این رمان تا به امروز دو فیلم و انیمیشن اقتباس شده است.

این حیوانات مالک مزرعه را بیرون می‌کنند. رهبری این شورش را خوک‌ها بر عهده دارند، اما بعد از مدتی این گروه هم با هدایت یک خوک به نان ناپلئون مانند صاحب مزرعه به ظلم و بی‌عدالتی علیه حیوانات دیگر پرداخته و همه مخالفت‌ها را سرکوب می‌کنند.

رمان قلعه حیوانات (Animal Farm) به زبان انگلیسی و در سال 1945 میلادی منتشر شد. جورج اورول (George Orwell) منتقد سرسخت حاکمان شوروی بود و در این کتاب با تشبیه و استعاره و نمادپردازی به شدت به آنان تاخت. او اعتقاد داشت شوروی به دیکتاتوری تبدیل شده است.

در این کتاب، انقلاب حیواناتی که در مزرعه زندگی می‌کردند علیه رهبرانشان، نماد انقلاب کارگری و سرگذشت آن ضد نظام سرمایه‌داری است.

هر یک از شخصیت‌های کتاب مزرعه حیوانات، می‌تواند نماد یک شخصیت معروف سیاسی و اجتماعی دنیا باشد. ناپلئون نماد رهبران مستبد کمونیستی مثل استالین، اسنوبال نماد رهبرانی که قربانی یک انقلاب می‌شوند مثل لئون تروتسکی، میحر پیر نماد نظریه‌پردازان کمونیستی مثل مارکس و لنین و گوسفندان نماد تعداد زیادی از افرادی که بدون هیچ اندیشه‌ای شعارهای رهبران را تکرار می‌کنند.

با جورج اورول بیشتر آشنا شویم:

جورج اورول با نام اصلی اریک آرتور بلر (1950-1903) داستان‌نویس، شاعر، روزنامه‌نگار و منتقد انگلیسی است. او همانند بسیاری از نویسندگان روزگار خود در دهه 1930 به اسپانیا رفت تا به صف مبارزان علیه ارتش فاشیست ژنرال فرانکو بپیوندد. در این جنگ مجروح شد و همین جراحت منجر به مرگش شد. از جمله کتاب‌های او می‌توان به 1984، روزهای برمه، دختر کشیش، هوای تازه، درود بر کاتالونیا و... اشاره کرد.

در بخشی از کتاب قلعه حیوانات می‌خوانیم:

ناپلئون توقف کرد و با اخم به دیگران نگاه کرد. بعد غرشی وحشتناک کرد. با آن صدا سگ‌ها حمله کردند و گوش 4 خوک را به دندان گرفتد و آن‌ها را جلوی پای او به زمین انداختند. بوی خون گوش خوک‌ها باعث وحشی‌تر شدن سگ‌ها شده بود. در میان حیرت همه ناگهان سه سگ به سمت باکسر حمله کردند. باکسر وقتی هجوم آن‌ها را دید، از سم‌های قوی‌اش استفاده کرد و یکی از سگ‌ها را با لگد به زمین انداخت و زیر پای خود گرفت، سگ از درد به خود پیچید و زوزه کشید. دو سگ دیگر با دیدن این وضع فرار کردند، باکسر به ناپلئون نگاه می‌کرد تا بگوید سگ را ول کند یا بکشد. ناپلئون اخم کرد و با تشر به او گفت رهایش کند. همین‌که باکسر پایش را بلند کرد سگ مجروح با درد و زوزه‌کشان فرار کرد.

سر و صداها خوابید. چهار خوک از ترس دچار رعشه شده بودند و در صورتشان آثار خطاکاری دیده می‌شد. ناپلئون به آن‌ها گفت اشتباهاتشان را بیان کنند. آن‌ها همان‌هایی بودند که تعطیلی جلسات یکشنبه را معترض شده بودند. خوک‌ها گفتند که از وقتی سنوبال گریخته پنهانی با او در ارتباط هستند، به او کمک کردند که آسیاب را ویران کند و قرار گذاشته‌اند که مزرعه را به تسلط فردریک درآورند. همچنین افزودند سنوبال در جلسه‌ای محرمانه به آن‌ها گفته از چندین سال قبل جاسوس جونز است. وقتی حرف‌هایشان تمام شد، سگ‌ها گلوی آن‌ها را دریدند، ناپلئون با صدای خوفناکی گفت آیا کسی هست که بخواهد به گناه خود اعتراف کند؟ آن سه مرغ اسپانیایی که مدیر مرغ‌ها در شورش تخم‌مرغ بودند پیش آمدند و گفتند که سنوبال در رؤیای آن‌ها آمده و تشویقشان کرده که به حرف ناپلئون گوش نکنند. آن‌ها هم به قتل رسیدند.

 ۱۴۴ صفحه، ۹۸۳ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-6180-79-5 

چاپ ۱۳۹۸: ۲۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب قلعه حیوانات (مزرعه حیوانات)

برای دانلود کتاب قلعه حیوانات (مزرعه حیوانات) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قلعه حیوانات (مزرعه حیوانات)

نظرات کتاب قلعه حیوانات (مزرعه حیوانات)

مرتضی طالبی طاری
۱۳۹۹/۱/۳
با سلام و احترام این داستان رو میشود به هر جامعه‌ای مملو از افراد ساده لوح و باری به هر جهت هست نسبت داد بسیار زیاد در مورد این کتاب شنیده بودم که پس از خواندن آن من هم نوشتار زیبا و حقایق تلخ این کتاب رو تایید میکنم و خواندن این کتاب رو به دیگران توصیه میکنم
مارال الهامی گلزار
۱۳۹۸/۱۰/۲۴
این کتاب به افزایش شعور سیاسی کمک بسیاری می‌کند. شدیدا توصیه می‌کنم که همگان مطالعه کنند. البته این ترجمه نیز عالی، گیرا و روان بود.
arman dehghan
۱۳۹۹/۴/۲۸
کتابش باعث‌ باز شدن دیدگاهتون میشه
مساعلو‌ بهتر درک میکنید
ذهنیت‌ قوی تری اراعه‌ میده
حرف نداره ولی باید درک بشه
مشاهد همه نظرات (۱۳)