دانلود کتاب قهوه‌ی ایرانی


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب قهوه‌ی ایرانی و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب قهوه‌ی ایرانی

کتاب قهوه‌ی ایرانی نوشته‌ی نیک بخش حبیبی، علاوه بر مورد بررسی قرار دادن اصالت قهوه در ایران، روش‌های کاشت و برداشت، تأثیراتش بر بدن انسان و مواد تشکیل دهنده‌ی آن را شرح می‌دهد.

در کشور ما ایران با این که بیش از 2500 گونه گیاه صنعتی - دارویی در کشور شناسایی شده با وجود این سهم ما از تجارت جهانی و گردش مالی از محصولات این گیاهان کمتر از 0/5 درصد است که بخش عمده‌ای از آن هم به صورت خام صادر می‌شود و تکنولوژی فرآوری اولیه و ثانویه آن‌ها در داخل کشور محدود است.

یکی از محصولات گیاهی در جهان که رشد فزاینده‌ای در همه کشورها دارد و در ایران هم با اقبال خوبی در مصرف روزافزون آن همراه بوده، میوه درخت «قهوه» است؛ قهوه از دانه‌های بو داده و آسیاب شده گیاه قهوه تهیه می‌شود.

گیاه قهوه بومی قاره آفریقا (اتیوپی) اگر چه به نظر می‌رسد که در مناطق نیمه گرمسیری و مناطق استوایی آمریکای مرکزی و جنوبی، جنوب شرقی آسیا، هند و آفریقا از رشد بهتری برخوردار است، ولی باید توجه داشت که این درخت با توزیع یا گستردگی رویش جهانی، قابلیت رشد تقریبا در هر منطقه از جهان به غیر از محیط‌های سخت حیاتی مانند مناطق قطبی و بیابان‌های بسیار خشک بیآب و کم آب را دارد؛ بنابراین کشور ما با این تنوع اقلیمی با انجام پژوهش و اجرای طرح‌های سازگاری، احتمالا می‌تواند در برخی مناطق مستعد کشور کشت شود و در آینده از مناطق کشت قهوه در جهان محسوب گردد.

کتاب قهوه‌ی ایرانی برای چه کسانی مناسب است؟

از آنجایی که به نظر می‌رسد بسیاری از محققان، دانش پژوهان، دانشجویان و علاقه‌مندان به علوم گیاهی و کشاورزی با بسیاری از جنبه‌های مختلف قهوه از جمله: تاریخ تحول و عمومی شدن مصرف دانه قهوه، تجارت جهان، مناطق انتشار، انواع سبک مصرف، فواید متنوع و متعدد آن بر سلامتی و خواص درمانی و... آشنایی کمتری دارند، این کتاب می‌تواند در ارتقاء سطح دانش جامعه در شناخت بیشتر قهوه مفید و موثر باشد.

در بخشی از کتاب قهوه ایرانی: قهوه پرشین (Persian coffee) می‌خوانیم:

«قهوه» میوه درخت و گیاهی است از خانواده روبیا یا دقیق‌تر روبیاسیا با گیاهان گل‌دار با نام فارسی تیره «گل سپاسی‌سان» با توزیع یا گستردگی رویش جهانی که قابلیت رشد تقریبا در هر منطقه از جهان، به غیر از محیط‌های سخت حیاتی مانند مناطق قطبی و بیابان‌های بسیار خشک را دارد.

 ۳۵۳ صفحه، ۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-255013-4 

چاپ ۱۳۹۸: ۹۸۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: قهوه پرشین (ایرانی)
فصل دوم: آکادمی قهوه
فصل سوم: انواع روش‌های قهوه نوشی
منابع و ماخذ

راهنمای دانلود کتاب قهوه‌ی ایرانی

برای دانلود کتاب قهوه‌ی ایرانی و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  قهوه‌ی ایرانی

نظرات کتاب قهوه‌ی ایرانی

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.
صنایع غذایی، تاریخ قهوه در ایران، تاریخ ورود قهوه در ایران، زادگاه قهوه، زادگاه قهوه کجاست، قهوه ایرانی، قهوه پرشین، ماهیت قهوه، طبع قهوه، کشت قهوه در ایران، شرایط کشت قهوه در ایران، خواص قهوه، آکادمی قهوه ایران، کشت قهوه، تاثیر قهوه بر بدن، تاثیر قهوه بر بدن انسان، تاثیر قهوه بر متابولیسم بدن، تاثیر خوردن قهوه بر بدن، تاثیر قهوه بر دندان، تاثیرات قهوه بر دندان، تاثیر قهوه بر رنگ دندان، تاثیر قهوه بر روی دندان، اثر قهوه بر دندان، تاثیر قهوه بر کلیه، تاثیر قهوه بر کلیه ها، تاثیرات قهوه بر کلیه، تاثیر مصرف قهوه بر کلیه، قهوه و بیماری قلبی، کاشت درخت قهوه، نحوه کاشت درخت قهوه، کافئین قهوه، کافئین زدایی قهوه، خاصیت قهوه، خاصیت قهوه چیست، تخمیر قهوه، روش تخمیر قهوه، برداشت قهوه، برداشت قهوه در ایران، نحوه برداشت قهوه، روش برداشت قهوه، طرز برداشت قهوه، روش های مصرف قهوه، Persian coffee، کتاب قهوه پرشین، کتاب قهوه ایرانی، کتاب قهوه ی ایرانی، کتاب قهوه ایرانی قهوه پرشین Persian coffee