دانلود کتاب مادران تنهای سرزمین من

  • از: شهره جهانشاهی
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مادران تنهای سرزمین من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مادران تنهای سرزمین من و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مادران تنهای سرزمین من

کتاب مادران تنهای سرزمین من تالیف شهره جهانشاهی، اثری با مضمونی فرهنگی، اجتماعی است. نویسنده سعی دارد فارغ از هرگونه تعصب جنسیتی با قلم خویش قدرت بی‌مانند زنانی را به تصویر کشد که در تمامی ادوار، منشا اتفاقات گسترده تاریخی بوده‌اند.

کتابی که به مشکلات زنان، خشونت‌های علیه آن‌ها و جریان‌های موجود در جامعه می‌پردازد.

این زنان نه افرادی نامی، بلکه همان مادران دیروز، امروز و فردایند که گرچه عاری از اشتباه و خطا نیستند لیک بی‌شک وجودشان چه در کنار مردان و چه به تنهایی حادثه‌ای عظیم می‌آفریند که می‌توان آن را زندگی نامید. زنانی که تنها هستند ولی تنها نیستند و این تناقض است که زیبا است و گاهی گیج کننده!

تعالی یک جامعه در همراهی‌ کردن زنان و مردان آن است همچون برگ‌های سبز درخشان درخت اناری که میوه‌های سرخ رنگ زیبایش را در آغوش می‌کشد و در نهایت میوه عشق می‌آفریند. حتی لوندی اردیبهشت شیراز هم این تعادل را فریاد می‌زند.

دامن مادر، نخستین آموزگار است. واژه‌ی تنهایی، حسی است که همه تجربه‌اش کرده‌ایم. این دو کلام‌ها در کنار یکدیگر سرزمینی را می‌‌سازند.

رضا شخصیت کتاب مادران تنهای سرزمین من (My land alone mothers)، حاکی رضایت است. حاصل تلاش برای ایجاد رضایتمندی در جامعه و جهانی که رفاه و راضی بودن همه انسان‌هایی را در خود جای می‌دهد که به دنبال کوله بارند، چند صباحی می‌مانند و سپس می‌روند تا در جای دیگری بمانند. آدم‌هایی که می‌خواهند در همه ماندن‌ها و رفتن‌هایشان لذت بهشت را تجربه کنند.

نوشته‌های کتاب مادران تنهای سرزمین من برگرفته از واقعیت‌های اطراف ماست. بی‌شک، اغلب شخصیت‌ها خاکستری‌اند و نویسنده، خوانندگان فهیم را عهده‌دار قضاوت نموده است. گاهی از قدرت و شجاعت و توان می‌گوید و گاهی از رنج و درد و نیاز و به نوعی جفت بد حالان و خوش حالان می‌شود تا بروبد گرد و غبار غم را از چهره شهر غبار آلودمان.

در بخشی از کتاب مادران تنهای سرزمین من می‌خوانیم:

بوی باران، بوی سبزه و بوی خاک به همراه گل‌های ارغوان، طراوت هوای بهاری را به ارمغان می‌آورد. همه چیز در حال شکفتن دوباره بود ونسیم با ناز و کرشمه‌اش گونه‌های شهروندان را نوازش می‌داد. "آسمان آبی و ابری سفید، برگ‌های سبز بید، نغمه شوق پرستوهای شاد" دست آدمی را به عرش می‌رساند. حس و حال خوبی در شهر دیده می‌شد و دیدن این رونق و نشاط روح را افسون می‌کرد و مستی دوباره می‌بخشید.

در این شهر نسبتا شلوغ و دلربا، رضا زندگی می‌گذراند. کودکی و نوجوانیش را در خانواده‌ای دوستدار علم و ادب طی کرده بود.

"حافظا علم و ادب ورز که در مجلس شاه هر که رانیست ادب لایق صحبت نبود"

دوران‌ کودکی‌، عصر‌ طلایی‌ عمر آدمی‌ و زمان پر عصمت و شاد تاریخ زندگی است. پدر و مادرش استاد و دبیر بودند و از اجداد مادریش علاقه به طب و از اجداد پدریش فن تجارت را آموخته بود. گرچه هر روز گذشته‌اش برایش لذت‌بخش می‌نمود ولی دریغا دریغا سر نمی‌داد و فقط از آن زمان‌ها، خاطراتی توام با آموختن به همراه داشت.

 ۲۰۰ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-622-00-0526-1 

چاپ ۱۳۹۷: ۱۶۵۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۷۰۰۰ ت - 2.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب مادران تنهای سرزمین من

برای دانلود کتاب مادران تنهای سرزمین من و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مادران تنهای سرزمین من