دانلود کتاب مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد


خرید نسخه الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد

کتاب مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد اثرى دیگر از چیماماندا انگوزی آدیشی، نویسنده‌ى کتاب پرفروش‌ ما همه باید فمینیست باشیم، است. این کتاب شامل نکاتى دقیق و کاربردى در زمینه‌ى تبیین نقش‌هاى فراجنسیتى کودکان و گاه بزرگسالان است.

چیماماندا اِنگوزی آدیشی (Chimamanda Ngozi Adichie) نویسنده زن نیجریه‌ای است. او با رمان پرفروش نیمه یک خورشید زرد شناخته شد. آدیشی در بیشتر رمان‌ها و کتاب‌هایش دوران کودکی‌اش در نیجریه و جایگاه نژاد را به تصویر می‌کشد. به گزارش گاردین، این نویسندۀ موفق با نخستین رمانش جایزه اورنج ۲۰۰۷ را از آن خود کرد و بسیار معروف شد. آدیشی در مصاحبه‌اش می‌گوید: «در شهر دانشگاهی نسوکا در یک خانواده بزرگ و نزدیک به‌ هم و شاد به‌ دنیا آمدم. من اولین دختر بودم؛ پنجمین فرزند از شش فرزند خانواده بودم و بعد از آمدن سه فرزند اول، پدر و مادرم روشنفکرتر و آسان‌گیرتر شده بودند. دوران کودکی‌ام در شادی و راحتی گذشت. خانواده‌ام هنوز هم خیلی به‌ هم نزدیک‌اند. پدرم استاد ریاضی بازنشسته است. مادرم با کار کردن به‌ عنوان نخستین کارمند زن ثبت در دانشگاه، اسمش را در تاریخ ثبت کرد. هیچ‌ یک از خواهر و برادرهایم خلاقیت خاصی ندارند. همه‌شان آدم‌های علم‌ دوست و معقولی هستند. پدر و مادرم می‌خواستند من دکتر شوم به همین دلیل پزشکی خواندم، اما خیلی ناراحت بودم، باید فرار می‌کردم. پیشرفتم در پزشکی خیلی خوب بود اما اهمیتی به کاری که می‌کردم نمی‌دادم. در کلاس آناتومی شعر می‌نوشتم.»

این بانوی خوش‌قریحه با ‌عنوان نویسنده‌ای نترس معروف است و در تمام آثارش هر گونه تبعیض نژادی، به‌ ویژه تبعیض جنسیتی را به چالش می‌کشد. کتاب مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد (Dear Ijeawele, or, A feminist manifesto in fifteen suggestions) به تمامى بانوان و مادران توصیه مى‌شود.

در بخشی از کتاب مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد می‌خوانیم:

«به دخترت بیاموز که چیزهایی به نام نقش‌های جنسیتی، مزخرفاتی بیش نیستند.» هرگز به او نگو که باید این کار را انجام بدهد یا آن کار را انجام ندهد، چون او دختر است. عبارت «چون تو دختر هستی»، هرگز دلیلی برای هیچ‌چیزی نیست؛ هیچ‌چیزی!

به یاد دارم وقتی کودک بودم به من می‌گفتند: «موقع جارو کردن، کامل خم شو تا مثل یک خانمِ خانه جارو بزنی.» به عبارتی یعنی جارو زدن کار خانم‌هاست. شاید بهتر بود به جایش می‌گفتند: «خم شو و درست‌ و حسابی جارو کن تا خانه بهتر تمیز شود»، و‌ای کاش همین حرف را به برادرانم نیز می‌زدند.

 ۵۶ صفحه، ۷۰۷ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-431-022-3 

چاپ ۱۳۹۶: ۷۰۰۰ تومان قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰ تومان
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید نسخه الکترونیکنسخه نمونه رایگان

راهنمای دانلود کتاب مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد

برای دانلود کتاب مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد
زینب ص
۱۳۹۶/۱۲/۲۲
درسته که از همه بینش‌های مختلف باید مطالعه کرد اما نباید بسیاری از نوشته هارو هم باور کرد... فیمینیسم هیچوقت برابری نبود بلکه برتری بود... هیچ وقت کمک نبود بلکه قدرت گرفتن یکسری روشنفکر نماها بود... توصیه میکنم حداقل با ذهن پرسشگر و پاسخ دهنده مطالعه کنید
sepideh ansarinia
۱۳۹۶/۱۲/۲۸
خانم براتی منظور دوستمون اینه که فمنیست با مرد سالاری فرقی نخواهد داشت اگر، بخواد زن رو برتر از مرد بدونه... اینجا باز مفهوم برابری زیر سوال میره چون شما جنس زن رو برتر از مرد میدونی نه برابر با مرد.
Forooz Babazadeh
۱۳۹۷/۱/۲۰
به نظرم کتاب خیلی خوبی بود. امیدوارم روزی برسه که مردم ایران انقد راجع به کلمه فمینیست جبهه نگیرند و راجع بهش مطالعه کنند. خیلی از صحبت‌های نویسنده از خاطراتش در کودکیش رو من هم تجربه کردم و در همه ی بیشتر...
زهرا جلینی
۱۳۹۶/۱۲/۲۱
سلام مممنووونم ازمعرفی کتابهای خوبتون. مث همیشه عالی هستید.. سپاسگزارم
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۲۰)