دانلود کتاب مبانی دوزیمتری و آشکارسازی پرتوهای یونیزان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مبانی دوزیمتری و آشکارسازی پرتوهای یونیزان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مبانی دوزیمتری و آشکارسازی پرتوهای یونیزان

ای. بی. پودگورساک در کتاب مبانی دوزیمتری و آشکارسازی پرتوهای یونیزان سعی بر این دارد تا مطالبی بسیار جدید و جالب در زمینه‌ی فیزیک پرتو درمانی در اختیار دانشجویان و اساتید قرار دهد.

کتاب مبانی دوزیمتری و آشکارسازی پرتوهای یونیزان (The basics of ionizing radiation dosimetry and detction) در سال 2005 میلادی توسط آژانس بین‌المللی انرژی اتمی چاپ شده است و چندین موسسۀ بین‌المللی معتبر و معروف آن را مورد تأیید قرار دادند.

فصل اول این کتاب مربوط به فیزیک پرتوها می‌شود و فصل‌های دوم تا چهارم به مبحث دوزیمتری پرتوی، روش‌های مختلف دوزیمتری و آشکارسازی پرتوها می‌پردازد. همچنین، با توجه به اینکه کلیات موضوعی کتاب اصلی مبحث فیزیک پرتودرمانی را شامل می‌شود، برخی از قسمت‌های کتاب حاضر علاوه بر بیان اصول و مبانی، به پرتو درمانی گرایش دارند.

جالب است بدانید در این کتاب سعی شده تا بیشتر از معادلات موجود و رایج فارسی استفاده شود. برای این منظور، علاوه بر استفاده از واژه‌نامه‌های مختلف، از کتاب‌های مختلف در زمینه پرتوهای یونیزان و واژه‌نامه فیزیک نیز بهره گرفته شده است.

کتاب مبانی دوزیمتری و آشکارسازی پرتوهای یونیزان مناسب چه کسانی است؟

ای. بی. پودگورساک (E B. podgorsak) این کتاب را برای تمامی دانشجویانی که به نوعی با پرتوهای یونیزان سر و کار دارند، مفید می‌داند.

(فایل کتاب در تاریخ 1399/11/08 جایگزین شده است.)

 ۳۰۶ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-964-477-373-0 

چاپ ۱۳۸۶، قیمت الکترونیکی: ۳۰۰۰۰ ت - 9.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مبانی فیزیک تشعشع
فصل دوم: مبانی، کمیت‌ها و واحدهای دوزیمتری 
فصل سوم: دوزیمترهای پرتو 
فصل چهارم: وسایل پایش تابش 
فصل پنجم: مدرج ‌سازی باریکه‌های فوتونی و الکترونی 

 

راهنمای دانلود کتاب مبانی دوزیمتری و آشکارسازی پرتوهای یونیزان

برای دانلود کتاب مبانی دوزیمتری و آشکارسازی پرتوهای یونیزان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مبانی دوزیمتری و آشکارسازی پرتوهای یونیزان