دانلود کتاب مدل‌های نویز در تصاویر دیجیتال


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مدل‌های نویز در تصاویر دیجیتال  و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مدل‌های نویز در تصاویر دیجیتال

کتاب مدل‌های نویز در تصاویر دیجیتال نوشته‌ی هادی صالحی، جواد وحیدی و رمضان عباس نژادورزی به بررسی لغوی مفاهیم آماری و تئوری نویز می‌پردازد، سپس شما را با روش‌های حذف نویز در تصاویر دیجیتال آشنا می‌نماید.

به تغییرات تصادفی در شدت رنگ پیکسل‌های یک تصویر نویز می‌گویند. نویز ماهیت تصافی دارد و برای تشریح و مطالعه آن از ابزارهای آماری بهره می‌گیرند. نویز همیشه در تصاویر دیجیتال وجود دارد و حذف آن از تصاویر دیجیتال بدون دانش قبلی از مدل‌های حذف نویز بسیار سخت است. به همین خاطر، پیش از اعمال حذف نویز باید مدل‌های مختلف آن بررسی شوند.

به عبارت کلی، رمضان عباس نژادورزی در این کتاب مدل‌های متفاوتی از نویز را معرفی می‌کند. همچنین تحلیل کاملی از مدل‌های مختلف نویز در تصاویر دیجیتال و چند روش استاندارد حذف نویز را به همراه کدهای آن‌ شرح می‌دهد.

در انتها، شیوه‌های ترکیبی که شامل ترکیب دو یا چند پالایه است، مورد مطالعه قرار می‌گیرد. ترکیب این پالایه‌ها به صورتی است که ادغام پالایه‌ها هم افزا بوده و قابلیت حذف نویز از همه‌ی پالایه‌های تشکیل دهنده آن بهتر باشد. در نهایت، به ارزیابی فازی تصویر حذف نویز شده پرداخته می‌شود.

در بخشی از کتاب مدل‌های نویز در تصاویر دیجیتال می‌خوانیم:

بسیاری از تحولات عملی قابل توجه در زمینه حذف نویز تصاویر دیجیتال، نیاز به بررسی مداوم و یکپارچه از تئوری مربوط به نویز دارد. اگر چه تمام متون بررسی نویز در سیستم تصویربرداری معمولا در طول اکتساب تصویر، کد کردن، انتقال و مراحل پردازش ارائه می‌شوند. ظهور نویز باعث اختلال اطلاعات اصلی در صدا، تصویر و سیگنال‌های ویدئویی می‌شود. در این معنا برخی از سؤالات در ذهن مطرح می‌شود. چه مقدار سیگنال اصلی تخریب شده است؟ چگونه می‌توانیم سیگنال را بازسازی کنیم؟ کدام مدل نویز در تصویر وجود دارد. با این وجود، همواره نیاز به یادگیری و تقویت ایده‌های نظری و عملی با عنوان نویز حاضر در تصاویر دیجیتال داریم.

 ۲۱۵ صفحه، ۱۸ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-739305-7 

چاپ ۱۳۹۹: ۵۰۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۵۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

فصل اول: مروی بر پردازش تصویر
فصل دوم: مدل‌های نویز
فصل سوم: طبقه بندی پالایه‌‌های حذف نویز
فصل چهارم: پالایه دو طرفه و پالایه دو طرفه تطبیقی
فصل پنجم: پالایه راهنما و پالایه راهنمای توسعه‌ یافته
فصل ششم: پالایه وینر تطبیقی، پالایه وینر تطبیقی توسعه یافته
فصل هفتم: تبدیلات فوریه
فصل هشتم: پالایه موجک
فصل نهم: الگوریتم‌های ترکیبی
فصل دهم: ارزیابی فازی
منابع

راهنمای دانلود کتاب مدل‌های نویز در تصاویر دیجیتال

برای دانلود کتاب مدل‌های نویز در تصاویر دیجیتال و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مدل‌های نویز در تصاویر دیجیتال
احسان نبی پور
۱۳۹۹/۹/۱
بسیار مناسب برای پردازش تصاویر
مشاهد همه دیدگاه‌ها (۱)