دانلود کتاب مدیریت استراتژیک با رویکرد بهبود

  • از: فرهاد آریاتبار
  • ناشر: انتشارات ماهواره
  • ۰ رای
  • برای دانلود قانونی کتاب مدیریت استراتژیک با رویکرد بهبود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت استراتژیک با رویکرد بهبود و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مدیریت استراتژیک با رویکرد بهبود

کتاب مدیریت استراتژیک با رویکرد بهبود نوشته‌ی فرهاد آریاتبار، به صورت جامع و کاربردی موضوعاتی مانند تحلیل نقاط قوت و ضعف داخلی، ارزیابی استراتژی، توانمندسازی و مشارکت کارکنان، اثرات فناوری بر محیط کار، افزایش رضایت شغلی و... را مورد بررسی قرار می‌دهد که باعث حل بسیاری از مشکلات در سازمان‌ها خواهد شد.

درباره‌ی کتاب مدیریت استراتژیک با رویکرد بهبود:

امروزه مدیریت استراتژیک در سازمان‌های خصوصی و بخش‌های دولتی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. مطابق دیدگاه یک استراتژیک، سازمانی موفق خواهد بود که قادر باشد در میدان رقابت با استفاده از منابع موجود جایگاه بالایی را به دست بیاورد. مدیریت استراتژیک منجر می‌شود که جایگاه و موقعیت یک سازمان از وضعیت موجود به یک وضعیت ایده‌آل تغییر پیدا کند. بر این اساس بقاء و تداوم سازمان‌ها و توسعه همه جانبه آن‌ها، نیازمند درک به موقع فرصت‌هاست.

برنامه‌ریزی راهبردی با بررسی محیط‌های خارجی و داخلی سازمان، فرصت‌ها و تهدیدهای پیرامونی و نقاط ضعف و قوت داخلی را بررسی می‌کند و با در نظر گرفتن مأموریت سازمان، اهداف بلند مدتی برای آن تنظیم می‌نماید. همچنین جهت دستیابی به این اهداف، اقدام به انتخاب راهبردهایی می‌کند که با تکیه بر نقاط قوت و رفع ویژگی‌های منفی، فرصت‌های پیش آمده را به نحو شایسته و مناسب سازمان به فرصت مغتنم تبدیل می‌کند.

در همین راستا تدوین برنامه استراتژی بر اساس رویکردهای مطرح در مدیریت استراتژیک، پاسخی است به تحولاتی که در عرصه‌های مختلف به ویژه در بخش‌های اقتصادی، صنعتی، کشاورزی، خدمات و فنی و مهندسی و سایر فعالیت‌های مختلف اتفاق می‌افتد. در جهان پیچیده و سیال کنونی، سازمان‌ها، شرکت‌ها و مؤسسات و کسانی که در اندیشه شناخت توانایی‌ها، ظرفیت‌ها و ضعف‌های داخلی و پیرامونی نباشند بی‌تردید بازنده خواهند بود.

در بخشی از کتاب مدیریت استراتژیک با رویکرد بهبود می‌خوانیم:

مدیریت استراتژیک به سازمان این امکان را میدهد که به شیوه‌های خلاق و نوآور عمل کند و برای شکل دادن به آینده خود به صورت انفعالی عمل نکند. این شیوه مدیریت باعث می‌شود که سازمان دارای ابتکار عمل باشد و فعالیت‌هایش به گونه‌ای در آید که اعمال نفوذ نماید (نه اینکه تنها در برابر کنش‌ها، واکنش نشان دهد و بدین گونه سرنوشت خود را رقم بزند و آینده را تحت کنترل در آورد. از نظر تاریخی، مزیت اصلی مدیریت استراتژیک این بوده است که به سازمان کمک می‌نماید تا از مجرای استفاده نمودن از روش منظم‌تر، معقول‌تر و منطقی‌تر راه‌ها یا گزینه‌های استراتژیک را انتخاب نماید و بدین گونه استراتژی‌های بهتری را تدوین نماید.

 ۶۵ صفحه، ۱ مگابایت، زبان فارسی، PDF، 
شابک: 978-622-266-061-1 

چاپ ۱۳۹۹: ۱۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۴۰۰۰ ت - 1.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

مدیریت استراتژیک
تعریف مدیریت استراتژیک
کاربرد مدیریت استراتژیک
موانع و مشکلات طراحی برنامه‌های استراتژیک
بررسی موانع اجرای برنامه‌های استراتژیک
مزایای به کارگیری مدیریت استراتژیک
دیگر مزایای به کارگیری مدیریت استراتژیک
فرایند مدیریت استراتژیک
ضرورت استفاده مدیریت استراتژیک
چشم‌انداز یا دورنما
پیامدهای چشم‌انداز
فواید طراحی چشم انداز مناسب و اثربخش
تجزیه و تحلیل
عوامل اصلی دخیل در محیط بیرونی مدیریت استراتژیک
عوامل فرعی دخیل در برنامه ریزی استراتژیک
تحلیل نقاط قوت و ضعف داخلی
ترازیابی
ارزیابی استراتژی
روش ارزیابی متوازن
کاربرد مدیریت استراتژیک در سازمان استراتژی محور
اجرای استراتژی‌ها
توانمندسازی به منزلۀ یک عنصر ارتباطی
توانمندسازی به منزلۀ یک مفهوم انگیزشی
توانمندسازی و غنی سازی شغل
توانمندسازی و مشارکت کارکنان
دلایل توانمندسازی
افزایش رقابت
اثرات فناوری بر محیط کار
ضرورت پاسخگویی سریع به نیازهای مشتریان و تقاضا برای کیفیت برتر
موقعیت برنامه‌های مدیریت کیفیت جامع (TQM) 
نیاز به کارکنان با مهارت بالا
ضرورت انعطاف‌پذیری سازمان‌ها
موانع توانمندسازی در سازمان
1- موانع ساختاری توانمندسازی
2- موانع محیطی توانمندسازی
3- موانع رفتاری توانمندسازی
اهمیت توانمندسازی در سازمان‌ها
مزایای توانمندسازی
مزایای سازمانی مزایای فردی
پیامدهای توانمندسازی
الف) پیامدهای نگرشی توانمندسازی
1- افزایش رضایت شغلی
2- کاهش فشار روحی
ب) پیامدهای رفتاری توانمندسازی
توانمندسازی در آینده
تعریف خود - توانمندسازی
راه‌های ارتقای سطح توانمندسازی و خود - توانمندسازی در سازمان راه‌های ارتقای سطح توانمندسازی
راه‌های ارتقای سطح خود - توانمندسازی
پیشنیازهای خود - توانمندسازی
شخصیت بنیان توانمندسازی
پیامدهای خود - توانمندسازی

راهنمای دانلود کتاب مدیریت استراتژیک با رویکرد بهبود

برای دانلود کتاب مدیریت استراتژیک با رویکرد بهبود و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مدیریت استراتژیک با رویکرد بهبود

نظرات کتاب مدیریت استراتژیک با رویکرد بهبود

هیچ نظری برای این کتاب ثبت نشده است.
مدیریت استراتژیک، تعریف مدیریت استراتژیک، جنبه های مدیریت استراتژیک، کتاب مدیریت استراتژیک، pdf مدیریت استراتژیک، مدیریت استراتژیک پیشرفته، کاربرد مدیریت استراتژیک، کاربردهای مدیریت استراتژیک، کاربرد مدیریت استراتژیک در سازمانها، برنامه ریزی استراتژیک، اصول برنامه ریزی استراتژیک، فرآیند برنامه ریزی استراتژیک، pdf برنامه ریزی استراتژیک، ارزیابی استراتژی، ارزیابی استراتژیک، ارزیابی استراتژی چیست، ارزیابی استراتژی ها، ارزیابی استراتژیک سازمان، ارزیابی استراتژیک چیست، توانمندسازی، توانمندسازی چیست، روشهای توانمندسازی کارکنان، توانمندسازی کارکنان و تحول سازمانی، توانمندسازی منابع کارکنان، موانع توانمندسازی، موانع توانمندسازی کارکنان، چالشها و موانع توانمندسازی، موانع توانمندسازی در سازمان، مزایای توانمندسازی، مزایای توانمندسازی کارکنان، پیامدهای توانمندسازی، افزایش رضایت شغلی، عوامل افزایش رضایت شغلی، افزایش میزان رضایت شغلی، پیشنهاد برای افزایش رضایت شغلی، راهکارهای افزایش رضایت شغلی کارکنان، دانلود pdf کتاب مدیریت استراتژیک با رویکرد بهبود، دانلود کتاب مدیریت استراتژیک با رویکرد بهبود pdf