دانلود کتاب مدیریت اعتیاد (مدیریت اختلالات روانی در زندگی)


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مدیریت اعتیاد (مدیریت اختلالات روانی در زندگی) و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مدیریت اعتیاد (مدیریت اختلالات روانی در زندگی)

کتاب مدیریت اعتیاد، به ما کمک می‌کند تا اختلالات روانی در زندگی روزمره‌مان را مدیریت کنیم. در این کتاب توضیح داده شده که مصرف مواد مخدر چگونه باعث می‌شود تا جسم و روان فرد معتاد از حالت عادی و طبیعی خارج شود. اینکه پس از مبتلا شدن فرد به بیماری اعتیاد دیگر به تنهایی قدرت و توانایی کنترل یا قطع مصرف مواد مخدر و ترک اعتیاد را نخواهد داشت.

اعتیاد به مواد مخدر و روان‌گردان پس از تصادفات جاده‌ای، سوانح و حوادث، بیماری‌های قلبی، عروقی و افسردگی در رتبه چهارم طبقه‌بندی بار بیماری‌ها قرار دارد. در جمعیت مردان جوان 18 تا 30 ساله اعتیاد بعد از تصادفات جاده‌ای، سوانح و حوادث در مقام دوم طبقه‌بندی بار بیماری‌ها قرار می‌گیرد. بر اساس آمار رسمی ارائه‌شده در کشور 35/1 میلیون نفر فرد مبتلابه وابستگی به مواد یا معتاد در کشور وجود دارد که با در نظر گرفتن بعد خانوار ایرانی 6/3 به معنای آن است که در حدود 5 میلیون نفر جمعیت کشور سالانه مستقیماً با اختلالات مصرف مواد درگیر هستند.

برخلاف باورهای قدیمی و بر مبنای اطلاعات و دانش کنونی در مورد مغز انسان، ثابت‌شده است که اعتیاد یک مشکل اخلاقی و یا ضعف اراده نیست؛ بلکه نوعی بیماری ذهنی است. اعتیاد ازجمله بیماری‌هایی است که بیش از هر چیز به مغز انسان آسیب رسانده و سیستم ارتباطی آن را مختل می‌سازد. هرکسی که مواد مخدر مصرف می‌کند معتاد محسوب نمی‌شود. مصرف‌کنندگان مواد مخدر به سه دسته تقسیم می‌شوند و از این سه دسته تنها معتادان مزمن هستند که به بیماری اعتیاد مبتلا شده‌اند. بیماری اعتیاد دارای یک چرخه ویرانگر و باطل است که مانع می‌شود تا فرد معتاد بتواند به تنهائی و بااراده شخصی خود از این بیماری رهایی پیدا کند.

هیچ‌‌کس بهتر از خود فرد نمی‌تواند تشخیص دهد که به بیماری اعتیاد مبتلا شده است به همین دلیل در آخر نویسندگان کتاب مدیریت اعتیاد، حبیبه حیرتی و میلاد مرادی، پرسشنامه‌ای با عنوان آزمایش اعتیاد تنظیم شده که شامل سؤالاتی است. این سؤال‌ها به شما کمک می‌کنند تا از وضعیت مصرف خودآگاه شوید و تشخیص دهید که آیا دچار بیماری اعتیاد شده‌اید یا خیر. همچنین هدف نویسندگان، ارائه اطلاعات درباره جنبه‌های مختلف اعتیاد، برای شناخت و تشخیص ابتلا به بیماری اعتیاد و چگونگی بهبودی از این بیماری و ترک مصرف با استفاده از برنامه‌های ١٢ قدمی است.

 ۲۱۰ صفحه، ۵ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-600-7333-72-3 

چاپ ۱۳۹۶: ۱۲۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۵۰۰۰ ت - 1.99€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار مؤلف
اعتیاد
اعتیاد چیست؟
علم اعتیاد
مواد مخدر چگونه بر مغز تأثیر می‌گذارد؟
اعتیاد و سلامت انسان
بیماری روانی
بیماری جسمی
ماهیت بیماری اعتیاد
ویژگی‌های اعتیاد
عوارض اعتیاد
علائم اعتیاد
معتادان مزمن
چرخه اعتیاد
تست اعتیاد
لغزش
اعتیاد و لغزش
فرایند لغزش
11قدم لغزش
نامه‌ای از اعتیاد
منابع و مآخذ

راهنمای دانلود کتاب مدیریت اعتیاد (مدیریت اختلالات روانی در زندگی)

برای دانلود کتاب مدیریت اعتیاد (مدیریت اختلالات روانی در زندگی) و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مدیریت اعتیاد (مدیریت اختلالات روانی در زندگی)

نظرات کتاب مدیریت اعتیاد (مدیریت اختلالات روانی در زندگی)

مصطفی شهسواری
۱۳۹۹/۵/۱۰
کتاب فوق العاده مفید و کاربردی بود و مثل یک مشاور دانا کمکم کرد
Ali sh
۱۳۹۶/۷/۳۰
سلام عالی بود من الان 8ماه ترک کردم
Ali Mohamadi
۱۳۹۹/۱۱/۴
مطالب بسیار مفید و کمک حال افراد در حال ترک
مشاهد همه نظرات (۴)