دانلود کتاب مدیر یک دقیقه‌ای تیم‌هایی با کارآیی بالا می‌سازد


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مدیر یک دقیقه‌ای تیم‌هایی با کارآیی بالا می‌سازد و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مدیر یک دقیقه‌ای تیم‌هایی با کارآیی بالا می‌سازد

کتاب مدیر یک دقیقه‌ای تیم‌هایی با کارآیی بالا می‌سازد نوشته کن بلانچارد، دونالد کارو و یونیس پاریسی کارو، مدیران و رهبران سازمان‌ها را راهنمایی می‌کند تا نیروی انسانی‌شان را توسعه ببخشند و مشارکت آنان را افزایش دهند و از این طریق در کسب‌وکار خود به موفقیت دست یابند.

درباره کتاب مدیر یک دقیقه‌ای تیم‌هایی با کارآیی بالا می‌سازد:

با رشد هر روزه و سریع تغییرات تکنولوژی و اجتماعی و حجم اطلاعات، مفهوم کار تیمی برای عملکرد سازمان‌های موفق اهمیت بسیاری پیدا کرده است. درست به همین علت جامعه نیز با استرس‌های فراوانی روبه‌رو شده که پیش از این هرگز تجربه نکرده بود. سازمان‌ها پیچیدگی‌های بیشتری یافته‌ و رقابتی‌تر شده‌اند. یک شرکت یا سازمان دیگر نمی‌تواند برای دستیابی به جایگاه‌های بهتر و بالاتر، فقط به تعداد کمی از نیروهای انسانی کارآمد خود وابسته باشد.

اگر دوست دارید سازمان یا شرکت‌تان بقا داشته باشد باید روش‌هایی جدید برای استفاده از خلاقیت و پتانسیل افراد در همه سطوح پیدا کنید. بهره‌مندی از نظر و دیدگاه سایرین و مشارکت دادن نیروهای کارآمد برای انجام امور، به قدری مهم و اساسی است که از آن به عنوان انقلاب سوم در شیوه‌های مدیریتی یاد می‌شود. انجام فعالیت تیمی موجب بالا رفتن تعهد و مالکیت، شکوفایی خلاقیت و ایجاد مهارت در نیروها می‌گردد.

امروزه یک مدیر و رهبر باید قادر به توانمند کردن افراد و تسهیل‌کننده تیم‌ها باشد و نه تنها در جایگاه رهبر تأثیرگذار یک تیم، بلکه به عنوان یک عضو مؤثر از خود آن تیم شناخته شود.

موضوعاتی که در کتاب مدیر یک دقیقه‌ای تیم‌هایی با کارآیی بالا می‌سازد (The One Minute Manager Builds High Performing Teams) بازگو شده‌اند، به مدیران و رهبران کمک می‌کند تا تیم‌های تحت نظرشان را با بهره‌وری و رضایتمندی بیشتری هدایت کنند. نویسندگان این کتاب با تعریف داستان جذاب یک مدیر جوان که در حال یادگیری مفاهیم رهبری است، اصول تشکیل تیم‌های با کارآیی بالا را به شما یادآور می‌شود.

کتاب مدیر یک دقیقه‌ای تیم‌هایی با کارآیی بالا می‌سازد برای چه کسانی مناسب است؟

این کتاب به تمام مدیران و صاحبان کسب‌وکار که می‌خواهند به پیشرفت و موفقیت بیشتری دست پیدا کنند پیشنهاد می‌شود.

با نویسندگان کتاب مدیر یک دقیقه‌ای تیم‌هایی با کارآیی بالا می‌سازد بیشتر آشنا شویم:

کن بلانچارد (Kenneth Blanchard) نویسنده و سخنران حرفه‌ای حوزۀ موفقیت، در سال 1961 مدرک کارشناسی خود را در رشتۀ فلسفه دریافت کرد، در سال 1963 مدرک کارشناسی ارشدش را در رشتۀ جامعه‌شناسی از دانشگاه کولگیت و در سال 1967 از دانشگاه کورنل مدرک دکترا در رشتۀ آموزش و رهبری گرفت.

او از مهم‌ترین و برجسته‌ترین نویسندگان در زمینۀ مدیریت به شمار می‌آید و آثار بسیاری در این حوزه به چاپ رسانده است. بلانچارد مدیریت ارشد معنوی شرکت‌های بلانچارد که مجموعه‌ای بین‌المللی در حوزۀ مدیریت و مشاوره محسوب می‌شود را بر عهده دارد. او این شرکت را به همراه همسرش مارجوری در سال 1979 در سن دیگو تأسیس کرد.

از دیگر آثار او می‌توان به عذرخواهی یک دقیقه‌ای، کمک به مردم برای برنده شدن در کار، گفت‌وگو با مدیر یک دقیقه‌ای، چه کسی تغییر را کشت، شیوه نهنگ، رهبری و مدیر یک دقیقه‌ای و... اشاره کرد.

دونالد کارو (Donald Carew) سخنران انگیزشی، مربی، مشاور و مدرس برجسته در زمینۀ موفقیت است. او به سازمان‌های دولتی، آموزشی و تجاری بسیاری در سرتاسر آمریکا، مکزیک و کانادا مشاوره داده و در عرصه‌های تیم‌سازی، تغییر سازمانی، رهبری، مشارکت کارکنان و همکاری در شرایط کاری از تخصص بالایی برخوردار است.

کارو می‌کوشد سمینارها و همایش‌های خود را با انگیزه و طنزآلود و با اتکا به علم و تجربه خود برگزار کند. او از دانشگاه ماساچوست که در آن مدیریت و آموزش برنامۀ تحصیلات تکمیلی در زمینۀ توسعه سازمانی را بر عهده داشت، بازنشسته شده است و یکی از شریکان و بنیان‌گذاران شرکت‌های بلانچارد به شمار می‌رود.

او برنامه‌ای آموزشی برای تیم‌هایی با کارآیی بالا را ایجاد کرد که به وسیلۀ شرکت‌های کن بلانچارد ارائه می‌شود. وی همچنین مقالات فراوانی را در نشریات تخصصی به چاپ رسانده است.

دونالد کارو دارای مدرک کارشناسی در عرصۀ کسب‌وکار و کارشناسی ارشد در رشتۀ روابط انسانی از دانشگاه اوهایو و مدرک دکترا در رشتۀ روانشناسی مشاوره از دانشگاه فلوریدا است.

یونیس پریسی کارو (Eunice Parisi Carew) مشاور، سخنران انگیزشی و مربی موفق مشاوره به شمار می‌رود. او به کمک تجربیاتش در عرصه‌های مدیریت و توسعه سازمانی، پروژه‌های آموزشی و مشاوره‌ای بسیاری را برای شرکت‌های ‌ای تی‌اند تی، لینچ، ترانسکو انرژی و وزارت سلامت، آموزش و رفاه طراحی، مدیریت و اجرا کرده است.

رهبری، تغییر سازمانی، تیم‌سازی و مدیریت زندگی از جمله مسائلی است که او در سمینارها، سخنرانی‌ها و مقاله‌هایش مطرح می‌کند. او یکی از مؤسسان برنامه آموزشی تیم‌هایی با کارآیی بالا است که توسط شرکت‌های بلانچارد ارائه می‌شود.

جملات برگزیده کتاب مدیر یک دقیقه‌ای تیم‌هایی با کارآیی بالا می‌سازد:

- هیچ یک از ما به اندازه همه ما باهوش نیست.
- توانمندسازی تماماً در این مورد است که رها کنید تا دیگران بتوانند مشارکت کنند.
- هیچ یک از مراحل رشد و توسعه بد نیست. هر مرحله بخشی از سفر به سوی کارآمدی است.
- رهبرانِ کارآمد سبک خود را طوری تنظیم می‌کنند تا چیزی را به گروه ارائه کنند که فاقد آن است.
- مهم‌ترین وظیفه یک مدیر این است که به گروه کمک کند تا تمام مراحل رشد و پیشرفت را به خوبی طی کند.
- شما هرگز، هرگز، هرگز نمی‌توانید یک تیم مستقل و قدرتمند داشته باشید مگر اینکه رهبر بخواهد کنترل را تقسیم کند.
- تنها چیزی که در نهایت هر سازمانی را منسجم و توانمند نگه می‌دارد، یک باور مشترک در مورد هدف و روش‌های رسیدن به آن است.

در بخشی از کتاب مدیر یک دقیقه‌ای تیم‌هایی با کارآیی بالا می‌سازد می‌خوانیم:

«این زن گفت که همه مفاهیم آموزشی عمدتاً روی مدیریت تک‌به‌تک افراد تمرکز دارد، به همین دلیل محدودیت دارد. او ادعا کرد که 50 تا 90 درصد بیشتر وقت مدیران صرف شکلی از کار گروهی با دو نفر یا بیشتر می‌شود، اما با این حال این دوره آموزشی اصلاً روی کار تیمی تأکید ندارد. بنابراین ما در یکی از مهم‌ترین حوزه‌های شغلی یک مدیر، هیچ کمک قابل توجهی ارائه نمی‌کنیم.»

مدیر یک دقیقه‌ای گفت «جالب است. بیشتر برایم بگو.»

«همچنین این زن فکر می‌کند که مفاهیم مدیریت یک دقیقه‌ای بیش از حد متکی به کنترل‌اند. این مدیر است که اهداف را مشخص می‌کند، تشویق می‌کند، تنبیه می‌کند. اجازه بده بخش‌هایی از نامه این زن را برایت نقل کنم:

«ما به مدیرانی نیاز داریم که بتوانند کار تیمی را تقویت کنند، حل مسئله گروهی را تسهیل کنند و روی توجه و انگیزش گروه برای بهبود پیوسته تمرکز کنند. در دنیای امروز، بهره‌وری گروهی اهمیت بیشتری از انجام وظایف فردی دارد. موفقیت مدیران فردی باید وابسته به این باشد که تیم مدیریت چقدر در کیفیت و بهره‌وری به صورت پیوسته پیشرفت دارد. سیستم‌هایی که ممکن است بازیگران تیم را مقابل یکدیگر قرار دارند باید تغییر کنند، به نحوی که اولویت هر عضو تیم تحقق رسالت تیم باشد. برای انجام این کار، مدیران باید بخش زیادی از کنترل روی افراد را به خودشان واگذار کنند. وقتی این اتفاق بیفتد، احساس مالکیت در تیم ایجاد می‌شود و تیم می‌تواند از انجام دستاوردهای سطح بالا، احساس غرور و افتخار کند. شما در سازمانی که متعهد به کار تیمی است، هرگز نمی‌شنوید که «این وظیفه من نیست.»

 ۱۱۵ صفحه، ۶۶۶ کیلوبایت، زبان فارسی، EPUB، 
چاپ ۱۳۹۹، قیمت الکترونیکی: ۷۵۰۰ ت
ویژه امروز: ۵۲۵۰ ت (۳۰%) - 2.09€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

نماد
مقدمه
به مدیر یک دقیقه‌ای تلفن می‌شود
مسئله
اهمیت گروه‌ها
ویژگی‌های یک تیم با کارآیی بالا
ویژگی‌های تیم‌های دارای کارآیی بالا
اهمیت چشم‌انداز
اهمیت نگرش
تشخیص
درک پویایی گروه
مرحله اول: تعیین مسیر
مرحله دوم: نارضایتی
مرحله سوم: ائتلاف
مرحله چهارم: تولید
تغییرات در بهره‌وری و روحیه
سازگاری
چهار سبک رهبری
عملکردهای وظیفه و عملکرد حفظ
آموزش به فرد دیگر
استفاده از مفاهیم
پاسخگویی به سؤالات
مدیریت رسیدن به توانمندسازی
زمان تغییر سبک رهبری
برگشت به عقب
مشاهده روند
درک پویایی گروه
مدیر به عنوان مربی
مدیران یک دقیقه‌ای جدید
اشتراک آن با دیگران
درباره نویسندگان
خدمات موجود

راهنمای دانلود کتاب مدیر یک دقیقه‌ای تیم‌هایی با کارآیی بالا می‌سازد

برای دانلود کتاب مدیر یک دقیقه‌ای تیم‌هایی با کارآیی بالا می‌سازد و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مدیر یک دقیقه‌ای تیم‌هایی با کارآیی بالا می‌سازد