دانلود کتاب مربیگری فوتبال در رده نوجوانان


خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

برای دانلود قانونی کتاب مربیگری فوتبال در رده نوجوانان و دسترسی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را رایگان دانلود کنید.

معرفی کتاب مربیگری فوتبال در رده نوجوانان

کتاب مربیگری فوتبال در رده نوجوانان ترجمۀ محمدعلی اصلانخانی و نصور احمدی، در یادگیرى مؤثر اصول مربیگرى فوتبال به شما کمک مى‌نماید و همچنین به آنچه که لازم است در وجود یک مربی باشد، می‌پردازد.

گسترش سریع دانش بشرى در حوزه‌هاى مختلف علوم و همچنین پیچیدگى پدیده‌هاى مرتبط با زندگى انسان در عصر حاضر، نیاز به انتخاب شیوه‌ها و راهکارهاى جدید مبتنى بر یافته‌هاى علمى را مى‌طلبد. فوتبال نیز که یکى از جذاب‌ترین و پرطرفدارترین ورزش‌هاى گروهى است و به‌ عنوان یک پدیده اجتماعى و فراگیر دامنه گسترش آن از تمام مرزها گذشته و تقریباً تمام جهان را دربرگرفته است، از این قاعده مستثنی نیست. بدیهى است چنانچه این پدیده اجتماعى نوین که بر بسیارى از جنبه‌هاى زیستى، روانى، سیاسى، اقتصادى، فرهنگى و غیره انسان تأثیر مى‌گذارد، به‌ خوبی و با توجه به رشد تمامى جنبه‌هاى آن در علاقه‌مندان مدیریت شود، پتانسیل بسیار بالایى در هدایت انرژى‌ها و استعدادهاى جوانان یک جامعه دارد. لذا با توجه به گسترش روزافزون علاقه‌مندان به یادگیرى ورزش فوتبال به‌ ویژه در سنین پایین، به نظر مى‌رسد دسترسى به یک راهنماى نسبتاً جامع که ابعاد بیشترى از جنبه‌هاى علمى و عملى این پدیده را پوشش دهد، ضرورت دارد.

کتاب مربیگری فوتبال در رده نوجوانان (Coaching youth soccer) نیز با توجه به نیازهاى فوق، تهیه و در دسترس مربیان علاقه‌مند به آموزش فوتبال قرار گرفته است. از ویژگى‌هاى این کتاب، سادگى در نگارش، جامعیت، ارائه مثال‌هاى عملى، برنامه‌هاى تمرینات فصلى منظم، شناسایى اشتباهات تکنیکى و غیره است که چنانچه به خوبی مورد استفاده قرار گیرد، مى‌تواند کمک بزرگى به آموزش فوتبال در رده‌هاى نونهالان و نوجوانان کند.

مربیگرى نوجوانان یکى از راه‌هاى مهیج و نسبتاً مشکل براى مشارکت در ورزش است. بعضى از مربیان در تجربیات ورزشى اولیه خود به‌ گونه‌ای عمیق درگیر کمک به ورزشکاران خود مى‌شوند. این تعجب‌آور نیست زیرا مربیگرى نوجوانان چیزى بیش از آوردن توپ به زمین و اجازه دادن به آنان براى بازى است. این کار مستلزم آن است که بتوان نوجوانان را از لحاظ بدنى و ذهنى براى یک رقابت مؤثر، جوانمردانه و ایمن در ورزش آماده کرد. در عین حال باید از این طریق بتوان یک الگوى مثبت و مطلوب را در اختیار آن‌ها قرار داد. این کتاب به گونه‌ای طراحى شده است تا به شما کمک کند که این چالش‌ها را به نحو مطلوب تجربه کرده و مزیت‌هاى مربیگرى ورزشکاران نوجوان را تجربه نمایید.

این کتاب همچنین شما را با مطالبى در مورد نحوه مواجهه با مسئولیت‌ها به عنوان مربى، برقرارى ارتباط مؤثر، تدارک سلامتى بازیکنان، استفاده از یک روش کاملا مؤثر در آموزش تاکتیک‌ها و مهارت‌ها و استراتژى‌هایى براى مربیگرى در روز بازى آشنا مى‌کند. ضمناً در این کتاب سه مجموعه برنامه فصلى فراهم آمده است که به کار مربیگرى شما در طول فصل کمک خواهد کرد.

در بخشی از کتاب مربیگری فوتبال در رده نوجوانان می‌خوانیم:

هیچ‌چیز همانند شنیدن اینکه بعضى افراد تمام وقت عیب‌جویى مى‌کنند براى مردم ناراحت کننده نیست و ورزشکاران به یک مربى که پیوسته اعتراض مى‌کند به طور مشابهى واکنش نشان مى‌دهند. بچه‌ها به دلیل اینکه اغلب در توانایى‌هاى خود براى اجراى مهارت‌هاى ورزشى شک دارند مخصوصاً نیازمند تشویق هستند. بنابراین جستجو کرده و به بازیکنان بگویید که بهتر است چه چیزى را انجام دهند. اما بازى بد یا ضعیف بازیکنان را با کلمات گلگون تمجیدى نپوشانید. بچه‌ها هنگام ارتکاب اشتباه، تمام آنچه را که درست است نیز مى‌دانند و کلیشه با خوش‌رویى بیان کردن نمى‌تواند اشتباهات آن‌ها را برطرف سازد. اگر در شناسایى اشتباهات بازیکنان عاجز شوید، آن‌ها فکر مى‌کنند که فردى متظاهر و حقه‌باز هستید.

یک شیوه مناسب براى تصحیح اشتباه عملکردى این است که ابتدا به آن چیزى که ورزشکار به‌درستى انجام مى‌دهد اشاره کنید سپس با شیوه‌اى مثبت آن چیزى را که به‌طور نادرست انجام مى‌دهد توضیح داده و چگونگى تصحیح آن را به وى نشان دهید. سرانجام ورزشکار را تشویق کرده و بر اجراى صحیح وى تأکید کنید.

مطمئن باشید که با کلمه «اما» یک بیان سازنده استنباط نمى‌شود براى مثال، نگویید: کِلى، این بهترین موقعیت براى پاس دادن بود «اما» اگر عمل دنبال کردن را با ضربه بیشتر ادامه مى‌دادى، با توپ بیشتر در تماس مى‌بودى. اظهار نظر با چنین شیوه‌اى سبب مى‌شود اکثر بچه‌ها جنبه مثبت آن را نادیده گرفته و بر جنبه منفى آن متمرکز شوند. در عوض این موضوع را چنین بگویید: «کِلى، این بهترین موقعیت براى پاس دادن بود «و» اگر عمل دنبال کردن را با ضربه بیشتر ادامه مى‌دادى، با توپ بیشتر در تماس مى‌بودى. این دقیقاً به هدف مى‌نشست. این است شیوه کار».

 ۱۷۶ صفحه، ۳ مگابایت، زبان فارسی، EPUB، 
شابک: 978-964-2585-31-1 

چاپ ۱۳۸۶: ۴۵۰۰۰ ت قیمت الکترونیکی: ۱۵۰۰۰ ت - 5.49€
۵۰٪ تخفیف اولین خرید با کد welcome50
خرید کتاب الکترونیکنسخه نمونه رایگان

فهرست مطالب

پیشگفتار مترجمان
به عرصه مربیگرى خوش آمدید!
فصل اول: ورود به عرصه مربیگرى
مسئولیت‌هاى شما به‌عنوان مربى
مربیگرى فرزند خود
پنج ابراز یک مربى کارآمد
فصل دوم: برقرارى ارتباط به‌عنوان یک مربى
چه عواملى در ارتباط درگیرند؟
چگونه مى‌توان پیام‌هاى مؤثرى ارسال کرد؟
چگونه مى‌توانم مهارت‌هاى دریافتى‌ام را بهبود بخشم؟
تدارک بازخورد
باید با چه افراد دیگرى ارتباط برقرار کنیم؟
فصل سوم: تدارک سلامتى بازیکنان
طراحى بازى براى حفظ سلامتى
واکنش نسبت به آسیب بازیکنان
محافظت از خود
فصل چهارم: روش بازى‌ها در مربیگرى فوتبال
مرحله اول: اجراى بازى فوتبال تغییر شکل یافته
مرحله دوم: کمک به بازیکنان براى پى بردن به آنچه که براى اجرا نیاز دارند
مرحله سوم: آموزش مهارت هاى بازى
مرحله چهارم: تمرین مهارت‌ها در یک بازى دیگر
فصل پنجم: آموزش و شکل‌دهى مهارت‌ها
آموزش مهارت‌هاى فوتبال
معرفى مهارت
نمایش مهارت
توضیح مهارت
توجه به بازیکنان تمرین‌کننده مهارت
کمک به بازیکنان تا مهارت‌هایشان را بهبود بخشند
تدوین برنامه هاى تمرینى
برخورد با رفتار ناشایست
فصل ششم: مربیگرى روز بازى
قبل از مسابقه
تدارکات در تمرین
در حین مسابقه
رفتار مربى و بازیکنان
سلامت جسمانى بازیکنان
سلامت روانى بازیکنان
تیم حریف و داوران
بعد از مسابقه
فصل هفتم: قوانین و تجهیزات
قوانین اساسى
پست هاى بازیکنان
شروع و شروع مجدد بازى
خطاها
آفساید
دروازه بانى
روش امتیاز دادن
داورى
فصل هشتم: تاکتیک‌ها و مهارت‌ها
تاکتیک‌هاى تیمى
مهارت هاى تهاجمى انفرادى
دریبل
پاس
دریافت
ضربه سر
شوت زدن
مهارت هاى دفاعى انفرادى
یارگیرى
تکل کردن
دروازه بانى
فصل نهم: برنامه‌هاى فصلى
برنامه فصلى براى هشت تا نه‌ساله‌ها
برنامه فصلى براى ده تا یازده‌ساله‌ها
برنامه فصلى براى دوازده تا چهارده‌ساله‌ها
ضمیمه A
ضمیمه B
ضمیمه C

راهنمای دانلود کتاب مربیگری فوتبال در رده نوجوانان

برای دانلود کتاب مربیگری فوتبال در رده نوجوانان و دسترسی قانونی به هزاران کتاب و کتاب صوتی دیگر، اپلیکیشن کتابراه را نصب کنید.

دانلود کتاب  مربیگری فوتبال در رده نوجوانان

نظرات کتاب مربیگری فوتبال در رده نوجوانان

kamran alizadeh
۱۳۹۹/۱/۱۰
به نظرم کتاب مقدماتی خوبیه و به دوستانی که علاقه به مربیگری دارن پیشنهاد میکنم
ارمین داودی
۱۴۰۰/۱/۱۶
بسیار کتاب کاربردی و مفید بخصوص برای مربیان جوان و تازه کار
هدیه حیدری
۱۳۹۹/۸/۷
به نظرم کتاب کاربردی برای شروع کار مربیان جوان
مشاهد همه نظرات (۵)